Kmeny - Goths (2015) (epizoda) odpad!

Líbí se mi jak byli natočeny předchozí díly, punk, cosplay, hipsteři... Vyběr představitelů do minulých dílů se určitě nezavděčil všem, ale to ani nejde, nelze pokrýt vše, mě to stačilo. Ale minimálně byl projeven jistý cit. S 26 minutami se režisér musí asi hodně poprat. Ale co je toto? Autor dostal téma z donucení? Nerad urážím něčí práci, ale režiséra bych po tomto nepustil ani televize prodávat, natož do ní něco točit. Záběry na pár ožralů ve vesnické hospodě? Nohejbalová liga? PROČ? I ta scéna z dýzi pro 5 buchet by se dala líp natočit v pátek v Eráči (to se to točilo za jedno odpoledne?) Ne, toto je prostě špatná, špatná práce.

Jupiter vychází (2015)

Wachowští se snaží doždímat jednu ze svých myšlenek. Příběhově otřesné, patetické, nudné, násilné. Ono námětem by to nemuselo být zas tak špatné, ale ten scénář psal někdo po lobotomii. A ještě začínám být alergický na Milu Kunis. Na tohle se fakt asi chytí jen v životě neschopná kráva jejíž poslední šancí je doufat, že je skrytá mezigalaktická princezna. Ideálně s tím, že se ani potom nemusí snažit, aby ji někdo dotáhnul k oltáři. Možná je toto i aspirant na nejhorší film 2015.

Muž z Vysokého zámku (2015) (seriál)

Je to takové umělé. Když si představím, že bych vzal příběh a vsadil bych ho do úplně jiného kontextu tak by se nic nestalo. Spíše takový standardizovaný výlisek, parazitující na zajímavém tématu, ale moc dutý na to aby se nato dalo koukat. K tomu nezajímavý herci.

John Wick (2014)

Ale jo, slušný důraz na realističnost jak v zásobnících tak i osobních soubojích. Příběh akčňákový, příjemný.

Galavant (2015) (seriál)

Po prvních 3 dílech to bylo pět hvězdiček. Hlavně druhý díl byl masakr, s dalšími díly ale trochu přestával Galavant pozvolna bavit. Celý seriál se tak trochu začal točit na jednom místě, bez náboje těch prvních.

Vynález (2004)

Zmatek a kontextová vytrženost dialogů měla pravděpodobně zamaskovat chybějící příběh a pointu.

Interstellar (2014)

Doják ale nechal sem se docela vtáhnout, ve výsledku líbilo. Vizuální zážitek jistě umocnila 8má řada IMAXu.

Hlava-22 (1970)

Knihu jsem četl první, takže dějově už asi nemohlo nic překvapit. Překvapila mě nežvýknutelná surealističnost, chvílemi i nuda, kdy jsem konec už přeskákal 5ti vteřinovým rychloposunem.