Zelená kniha (2018)

Dva chlapy na výletě z kterých se stali kámoši s tématem, že některý lidi sou pitomci. Sice zahraný to bylo dobře, napsaný a natočený taky, ale do měsíce si pravděpodobně ani nevzpomenu o čem to bylo.

Velká čínská zeď (2016)

Číňané jako elfové, proč ne, hlavně o té okatý velitelce a jejich smyslných rtech se mi bude zdát ještě dlouho. Ani to nenudilo, chvílemi debilní, ale zas tolik neznásilňovali gravitaci jako jinde. Zklamal mě vizuál, na to, že Yimou Zhang natočil dle mého vizuálně nejkrásnější film všech dob - Hero, tak tady je to naprosto bez nápadu.

My děti ze stanice Zoo (1981)

Čet jsem knížku, pak viděl film a teď ho viděl znova po 12 letech. Musím říct, že mě ten film rozebral. Možná proto, že jsem tentokrát nemusel řešit film vs. kniha a tím pádem jsem dějově věděl co a jak. Tíživá atmosféra západoněmeckého Berlína vás začne dusit smogem už od prvního záběru. Špinavé kachlíky či zčernalá omítka. Možná mě ten devadesátkový kamerový feel možná trochu i přenáší do mládí. Filmů o drogách jsem viděl hodně, ale tohle ve mě prostě spouští něco zvláštně hlubokého.

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Ano, mám rád podzemní bunkry, takže mě to příjemně brnkalo na správnou notu. Tedy krásná bunkr postapo atmosféra, trošičku předvídatelné, ale takovým tím způsobem, že se těšíte, že to tak bude.

V zajetí démonů (2013)

A to sem si myslel, že mě duchařský filmy nebavěj. Moc dobré. Parkrát jsem se i leknul a to je co říct.

Město podivínů (2018)

Pokud vám někdo doporučil nekoukat na trailery tak ho poslechněte. Opravdu se mi to líbilo. Filmy z žánru o kterého se Freaks nejvíc opírá už na mě ode dneška budou působit jak kdybych se díval na teletubies.

Rudá volavka (2018)

K filmu mě dostala kdesi viděná vystřižená scéna z KGB-mrd školy. Nějak jsem ani nepoznal, že to hraje Jennifer Lawrence, který jsem nikdy nepřišel na chuť. Taky mě teď trošku překvapuje, že je to z roku 2018, tipoval bych ho tak z roku 2002, hlavně dějově. Hlavní zápletka ale nebyla špatná a dokázala překvapit, i když chvílema jsem se ztrácel.

Sexuální výchova (2019) (seriál)

Taková trošku chytřejší teenagerská telenovela s lehce sprostějšími zápletkami. Fajn charaktery, dost vám přirostou k srdci, asi nejvíce teda Maeve. V tom bych možná asi viděl největší sílu seriálu. Určitě se těším na pokračování. Gillian Anderson jsem nejdřív ani nepoznal, až z titulků, ale role jí fakt sedne a vypadá i v těch letech nádherně.

Bohemian Rhapsody (2018)

Pěkně udělaný životopisný film. Děj šlape jak má, je to tokové až nečekaně pozitivní. Ale nemůžu říct, že by mě odpálil do vesmíru jak jsem podle hodnocení a návštěvnosti kin čekal. Možná jsem jen náhodný Queen konzument. Ale ty 4 hvězdy tam jsou taky možná tak tak.