Život kočky (2010)

Okouzlující animace zase jednou rozmělněná řídkým příběhem. Kdyby radši nechali dovyprávět jednoho z tech lupičů svůj životní příběh ve tmě...

Jeden musí z kola ven (2011)

Hodně náročný a divácky nevděčný. 120 minut jednotvárných dialogů a monologů nejnudnějších chlápků na světě proložené několika strhujícími scénami, kde se emocionálě odkopou. 70%. Tohle bylo fakt odtažitější než kdejaká karlovarská artovka. Přesto do toho půjdu možná ještě jednou.

Seznam smrti (2011)

Tak až takovouhle psychickou nálož jsem nečekal. Hned prvním záběrem Wheatley ustanoví znepokojivý tón, ve kterém ponese celý film (zbožňuju intenzivní filmové nástupy). Opravdu jeden z nejmrazivějších "hitmanských" filmů vůbec s podnětnými tematickými a žánrovými přesahy. Ano, mixování je in, protože čistý žánrovky točí každej trouba. Tohle není film, u kterého se budete bavit, ať už jsou vaše úchylky jakékoli. Tohle je nefalšovaný a zdrcující (pro někoho otupující) pád do šílenství. P.S. Ben Wheatley se nechal slyšet, že jeho další film Sightseers nebude tak temný. Děkujeme.

Temnota (2002)

Když jsou hororová klišé natočena tak zručně, že fungují, tak je to stejná paráda jako vidět nějako neotřelou pecku. Balagueró to fakt s barákama umí (za vydatné podpory svého kamerama Xavi Gimeneze).

Nepřemožitelné zlo (2005)

Pomalý rozjezd a šlápnutí vedle v obsazení Calisty Flockhart vyrovnává intenzivní finále (pan Skleněný z Vyvoleného by měl radost). Balagueró dokáže i s průměrným scénářem dost. 70%

Territoires (2010)

Působivé. Škoda, že díky scenáristické nedotaženosti obou linií příběhu vyšel výsledek trochu do ztracena, ale natočené to je sugestivně. Úvodní, snad čtvrthodinová scéna silniční kontroly je mistrovská. 70% a doufám, že jméno Olivier Abbou ještě někdy uslyším

Zmizení Alice Creedové (2009)

Jeden z nejlepších autorských (scénář i režie) debutů posledních let. Prvních 15-20 minut je ukázkou naprosté filmařské sebejistoty. Nelze si nevzpomenout na debut Wachowských a Nolana a se zatajeným dechem očekávat, co přijde dál... A jsem vlastně i rád, že film není bez chyb a je šance stoupat výš. Jo a Gemma Arterton umí hrát. P.S. Budget necelý milion dolarů, tleskám

Práskač a jeho kat (1984)

Malý klenot, při kterém jsem se tetelil blahem. Začal jsem se dívat o půlnoci a jedním dechem to dojel do konce. Hudba, prostředí, herci, totálně nepředvídatelný vývoj dělají z tohodle kousku nezapomenutelnou road movie. Opět díky Criterion edici za vytahování na světlo tyhle skryté pecky.

Juno (2007)

Reitman konečně zkompletován. Nezbývá než se těšit na Young Adult, protože v mých očích mají jeho filmy od nejstaršího po nejnovější vyloženě vzestupnou tendenci. Akorát to indie brnkání by mohl omezit.

Ďáblův dvojník (2011)

Je to taková one (two?) man show Dominica Coopera. Námět je parádní, ale scénář je plný ohraných frázovitých vět a stylistické rozkročení mezi líbivým popcornem a vážnějším pojetím taky neprospívá. Kvůli Cooperovi a mému oblíbenému songu, který už jsem dlouho chtěl slyšet ve filmu (The Veils - Jesus For The Jugular) rozhodně stojí za vidění.