Tajemný muž (2012)

A Pascal Laugier Film. Odvážný, riskující ztratit diváka v průběhu sledování a přemýšlíte o něm. Zdaleka ne dokonalý. The Tall Man je starší scénář než Mučedníci, režisér se o něm zmiňoval od roku 2006. Otázkou zůstává, co a kde bude dál...

Dealer II (2004)

Uvidíme, co trojka, ale zatím nejlepší Winding Refn (Drive promine). Mads Mikkelsen jde díky svému niternému výkonu do topky a vůbec celý film je pro mě díky některým motivům dost osobní emocionální záležitostí. Charaktery jsou všechno. Respect. 90%.

Outland (1981)

(BLU RAY) Celkem nevýživná variace na High Noon, kterou drží Conneryho charizma a hlavně (pro mě dost překvapivě, čekal jsme že jde o lacinější záležitost) prvoligový sci-fi design interiérů, který je bez problémů na úrovni třeba s prvním Vetřelcem, prostě radost na všechny ty chodby a ubikace pohledět. Jinak se toho ve filmu moc neděje.

Bez kalhot (2012)

Am i Magic Mike right now, when I´m talking to you? Because what I do is not what I am. -- Nejlepší Soderbergh od Solaris. A Channing Tatum je díky výběru rolí čím dál větší sympaťák.

Ossakhan yeonae (2011)

Je mi na blití. Kde jsou ty časy skvělých romantik jako My Sassy Girl, Moment To Remember, nebo neromantik Marriage Is A Crazy Thing. Pitvořící se herci, neokouzlující herečky (!), trapný humor až na pár světlých výjimek a příšerná hudba jako ze sitcomu. Stagnace. Tak zas za rok něco zkusím

Nejdelší noc (2011)

Ucházející žánrovka zajímavá svou sevřeností prostorem a časem a zklamávající překombinovaností. Zkrátit prosím.

Margaret (2011)

178-minutový director´s cut

Rozkošná Molly (2011)

Promarněná příležitost. Skvělá Gretchen Lodge v psychologickém hororu protkaném zajímavými motivy, ale ani jeden z nich není uspokojivě rozvedený. Velká škoda. Sánchez se musí snažit dál,

Holy Motors (2012)

Krása pohybu, síla herectví a emocí. A geniální harmoniky k tomu. 1,2,3, Merde!