Zlí hoši (1983)

Afektované herectví, ale to naplňování klasických klišé docela baví. A vlastně i ty drsňácké pózy

Los ojos de Julia (2010)

Tak za prvé je potřeba zmínit, že Belén Rueda po Sirotčinci potvrzuje svůj MILF status, aspoň v mých ojos :) -- Klasicky španělská interiérová žánrovka dokáže po šablonovitém rozjezdu nečekaně nakopnout a překvapit množstvím lahůdkových napínavých okamžiků. Vůbec mi přišlo, že kolem půlky filmu přebral otěže jiný, schopnější režisér. Vyčítat se dá přílišné množství zbytečných"klamacích" twistů, ale Rueda to válcuje, celkový dobrý dojem převažuje a to se v té záplavě nudných hororů musí počítat. 7/10 P.S. Zdá se, že Guillem Morales má slabost pro handicapované postavy

Rango (2011)

Animace dechberoucí, odkazy zábavné, dospělý přístup chvályhodný, ale ta epizodkovitost a pasivní hrdina (v tomhle mě chameleon zklamal moc) to zabíjí. Moje srdce je jinde. 7/10

Fighter (2010)

Živelný film. Nakopává energií. Celý herecký ansámbl je skvělý bez výjimky

Amer (2009)

Mistrovské audiovizuální fragmentární dílo. Vidět to v kině, tak se u některých sekvencí rozplynu blahem. Pure Art v tom dobrém slova smyslu.

Tmavý chléb (2010)

Mnoho zajímavých témat, ale skoro nic není pořádně dramaticky rozvinuto do uspokojivého výsledku, vedlejší postavy se rojí jedna za druhou, ale co z toho, když žádná z nich nemá dostatečný prostor, film jsem si bohužel (protože je na co se dívat a herci jsou dobře vybraní) spíše pročekal, než prožil

Černá labuť (2010)

Sakra. Pro Aronofskyho (ého?) jsem si před projekcí chystal místo ve své topce režisérů. Ale tohle je opravdu ta nejohranější banalita - zrcadla (Radka má pravdu, kdo by to byl řekl), klasické twisty, trocha těch nejlacinějších lekaček, lechtivá nahota a klubová sekvence, která nesahá ani po kotníky obdobným sekvencím z jiných filmů. A možná ani nejde o to, že to je ohrané klišé,ale jak je to podáno. Aneb zvukově, hudebně a střihově nejslabší Aronofsky. P.S. V Červených střevíčcích z roku 1948 je mnohem víc obsese a zachycení krásy baletu. P.P.S. Všechna úcta k výkonu Natalie Portman, ale nebýt okázalosti baletních figur (a komerčnoosti projektu) na které se prostě krásně dívá, tak by proti mojí "princezničce" Michelle Williams neměla šanci. 7/10

Blue Valentine: Milostný příběh (2010)

"Chtěla bych vidět jak přemýšlíš o tom, co říkáš, místo abys říkal to, na co neustále myslíš." Mrazivě přesné. Jako bonus jsem měl občas pocit, že se někdo naboural do mé hlavy a přenesl to na plátno. Pokud si Michelle Williams dojde pro Oscara, rozhodně se zlobit nebudu. Gosling je rovnocenným spoluhráčem. P.S. Jedny z nejkrásnějších závěrečných titulků vůbec

Spider-Man 3 (2007)

Asi jsem pohan, ale z určitého hlediska je to nejzábavnější Spiderman. K Raimiho sérii a postavám jsme si nikdy nevytvořil silné citové pouto, takže mi to bizarní znásilňování Spidermanova otravného "mirkodušínovského" charakteru netrhalo srdce/neuráželo, právě naopak. A rozhodně obsahuje nejlepší akční scény série. 70%. P.S. Ale tady opravdu nebylo kam dál pokračovat. Věřím, že Marc Webb to vytáhne na úplně jinej level

Smrt v Šanghaji (2010)

Nechápu, proč to Weinsteini nenasadili do kin. Žádnej průser se nekoná. Po technické stránce - výprava, kamera - vynikajicí. Na můj vkus ale moc uspěchané a Cusack je na podobné role nevýrazný hodně škodí poddiemnzovaná emocionální linka, přitom podobné příběh si to srdíčko přímo žádají. A odkecat tu romanci ve finále už se nepodaří. Doporučuji spíš tematicky podobný, polozapomenutý film Anga Leeho "Touha, opatrnost."