• Pohádka

Sedm nevěst pro sedm bratrů (1954)

Tento film jsem chtěla vidět už dlouho. Myslela jsem že to bude přihlouplá komedie, blbost. Jo a místy je to přihlouplý a určitě to mezi feministkami není moc oblíbený film, ale já jsem nadšena. Je to celý takový miloučký a místy opravdu hodně vtipný. Opravdu jsem se bavila celých sto minut.

Čertoviny (2017)

Nápad pěkný, postavy všechny dobře odsazené i ve většině případů dobře zahrané, "kulisy" úchvatné a kostýmy taktéž (jako u všech Troškových pohádek ať je výsledek potom jakýkoliv) samozřejmostí je i pár povedených vtipů. pohádka je jinak celkem taková klasika. Nejvíc mi tady na té pohádce vadila stopáž, bylo v ní celkem dost hluchých míst, které vyplňovalo opakování toho co jsme slyšeli již dříve (on nám svatbu nedovolí, ty jsi má,tak utečeme, mám nemocnou maminku, je bohatej, je chudej) přičemž se tohle celé točilo kolem ústřední hodné lidské dvojice, která byla až nepřirozeně nudná a hodná a vlastně sama o sobě neprovedla žádnou interakci (on se teda na konci zmohl na jeden čin) a celou dobu přihlíželi co se kolem nich děje a jak ti zlí jsou zlejší a zlejší. Jinak celá pohádka pro mě osobně stoupala a padala se sedlákem Kopytem (bo jak se jmenoval) když byl on na scéně tak to nádherně gradovalo a děj se posouval, zatím co u ostatních postav- at lidí nebo čertů- se vlastně nic nedělo. On byl nejlepší a nejpropracovanější postava a nejspíš i nejlépe zahraná. České pohádkové zlo má od této chvíle svého krále. Nejdokonalejší záporná postava českých pohádek, protože zatím co Haniččin táta byl klasický záporák z pohádek,tak Kopyto jej přerostl a to tím, že byl všeho schopný- vymyslet, naplánovat i navést další. Btw. velké plus pohádky byla i dobrá duše, která se ujala úlohy komickéo společníka a to více než na výbornou.

Jagga Jasoos (2017)

Čekala jsem blbost. A kupodivu to blbost nebyla. Opravdu předčilo očekávání.

Vražda v Orient expresu (2017)

Filmařsky nádherný zážitek a dokonale odvedená práce. Jen kdyby ten konec nebyl tááááááák natahovaný (a obešel se bez poslední večeře), tak by ten film byl dokonalý.

Valerian a město tisíce planet (2017)

Po vizualni strance opravdu uzasne, dej taky dobry, akcni sceny perfektne propracovane, jenze to cele pohrbiva hudba a prave ony dokonale akcni sceny, ktere jsou vizualne ůžasné ale tak nejak sterilni a vubec vas nechytnou, nejste napjati, vtahnuti do deje, za coz asi muzou hlavne herci, kteri u nich vypadaji stejne napjati a zaniceni pro praci jako pokladni na kase na konci dvanactihodinove smeny.

Wonder Woman (2017)

Za mě osobně překvapení roku. Vážně jsem to nečekala. Naopak, bála jsem se na to jen podívat a donutila se to zkouknout vlastně jen tak z povinnosti. A nakonec se mi to opravdu líbilo (a to postavu WW opravdu nemám ráda) A Gal Gadot se opravdu ukázala! Nikdy bych nevěřila, že to řeknu ale WW je v tuto chvíli nejsilnější postava filmového DC (a to počítám i sebevražednej oddíl z loňského roku)

Cheongnyeongyeongchal (2017)

Můj první korejský film... a rozhodně mě nalákal na zkouknutí i jiných. Přiznávám, že jsem šla do filmu aniž bych cokoliv tušila ohledně děje (teda kromě toho, že to bude o dvou kadetech) a byla jsem velmi mile překvapena, že to hraje na torchu vážnější notu i když vtipné okamžiky tam byly a přišlo mi to chvílemi "tak trochu ze života".

Final Girl (2015)

Nemám nic proti "oplácanějším" herečkám, právě naopak. Je sympatické, když herečka vypadá jinak než ramínko na šaty. Jenže nějaká filmy prostě vyžadují určitou postavu. A tohle je přesně on. Hlavní postavou je totiž dívka, která je od svých cca 5 let trénována k tomu stát se vražedkyní a když ji vydíte máte pocit, že začala cvičit možná tak dva dny před tím, než se do kluků pustila (tou by odpovídali i její pohyby a bojové umění, kterému by spíše slušelo pyžamo a polštáře než zbraně). No o kamaře raději mluvit nebudu a scénář je taky takový slabší. Co ale musím pochválit, tak byly světelné efekty v lese, ty se povedli- asi jediné pozitivum filmu.

Žena v černém 2: Anděl smrti (2014)

První díl byl v podstatě první (a zatím poslední) film u kterého jsem opravdu byla posraná strachy... Tady u toho jsem se jen děsně nudila a modlila se, at nekopírují nový konec a vymyslí ještě nějaký dodatek k předchozímu dílu (co se tajemství mrtvé týče). A ono nic. Jen tam dali hromadu dětí, budování atmosféry pořádně nula, přidaná romantická linka ( celkem sterilní, ale pořád nejzajmavější část filmu), příšerná traumata všech postav a stejně kde nic tu nic... Tohle je ten důvod, proč se nekoukám na druhé díly ani dobrých hororů a po téhle výjimce už asi žádnou další neudělám.

Časové pásmo bylo změněno