V pasti - Katka (2001) (TV film)

Ani se moc nedivim, že je to 666tý film, co hodnotím.

500 dní se Summer (2009)

Podbízivé, plytké, předvídatelné, povrchní. Je to tak strašně "rádoby", že se opravdu divím reakcím většiny (není to poprvé). Ty kratičké všudypřítomné dialogy o Ringo Starrovi apod. jsou jako z Gilmorových děvčat. Tím chci říct, že téma naťuknou, povrchně se ho dotknou, ale žádná hlubší analýza nebo aspoň uvěřitelný dialog se dál nevyvine. Sentimentální pitomost, která těží z toho, jak se všichni dojímají sami nad sebou, a navíc nepříjemný hlas vypravěče, který mi nejen svou přítomností, ale i používáním číslovek, statistik a procent, nějak moc připomíná Amelii z Montmartru. Se sladkobolným soundtrackem to taky přehnali. Ta jedna hvězdička je za tu tradičně netradiční chronologii.

Vetřelci a lovci - Zrozen bez porodu (2009) (epizoda)

Skoro mě to nepopudilo - čekala jsem to horší. Ale proč proboha ten "detektiv" tak dlouho čekal za dveřmi, když ho Stašová nejmíň třikrát vyzvala? To ji chtěl vystrašit? Asi jo. A v kolik, kristepane, končí ordinační hodiny v psychiatrické léčebně - to to mají nějak prodloužené a chodí domů z práce ve dvanáct v noci, nebo co? V mlze, autobus jede bůhví za jak dlouho, a na zastávce nikdo nestojí - neříkejte mi, že odešla v šest večer.... A takových nesmyslů by se našlo víc. Nejvíc mě pobavil patetický konec : "Takhle se mě ještě nikdo nezastal..." a celý ten NicMocFilm shodil ten závěrečný HyperMegaSmích. (Navíc se smáli vtipu, nebo lépe glose, která je velmi známá, a tím spíš by ji měli znát psychiatři, když se týká jejich oboru, je těžké uvěřit, že by ji Stašová neznala.)

Ospalá díra (1999)

Docela pěkná, napínavá detektivní pohádka. Akorát v českém dabingu mluví Deppa Čtvrtlík, takže jsem prvních dvacet minut místo něj viděla Chandlera z Přátel.

Píseň lásky samotářky (2004)

Podbízivý, předvídatelný, rádoby nezávislý film s rádoby cynickým drsňákem Travoltou. Všichni pořád něco citují, což ubírá uvěřitelnost, občas to zachrání hudba, občas to ale celý pokope (mimo blues tu zaznívají někdy i nepříjemné sentimentální hrůznosti). K tomu iritující "vyprávění" druhého drsňáka, mlaďocha se strništěm.... Nevím, zda to celý neshodil dabing, pokud ano, je mi líto, ale příběh taky nic moc. Drsňákovi mlaďochovi nakonec samozřejmě vyjde kniha (a samozejmě je to "National bestseller", což je hezky vidět na obálce) a Scarlett samozřejmě začne studovat na univerzitě (abychom to poznali a správně pochopili, v záběru máme dokonce několik vteřin Scarlettin bágl, na kterém má nášivku New Orleans University) . Měla jsem problém to dokoukat do konce.

Julie a Julia (2009)

Celkem příjemný a nezávadný film, který mohl být ale ještě o něco příjemnější, nebýt toho úděsného kdákání a výskání Mery Streep...

Juno (2007)

Totální souhlas s Freemind.

REC (2007)

Vtipné.

Rozmarné léto (1967)

Celá hvězdička za Brodskýho. To je snad první film, kde podle mě někdo přebil Hrušinskýho.