Earth: Den na zázračné planetě (2017)

Fascinující záběry z naší planety, které mi znovu připoměly, na jak krásném místě žijeme a co všechno je možné. Podobné dokumenty ve mě vyvolávají pozitivní pocity a chuť cestovat a objevovat. Klobouk dolů před tvůrci, některé záběry nechápu, jak mohly vzniknout. Top dokument = 5 hvězd, 90%.

Špindl (2017)

Na film jsem se těšil, mám rád příběhy na horách, ale musím říct, že mě opravdu zklamal. Vtipů pramálo, a když nějaký byl, tak už dávno známý. Víceméně okoukané tváře, ve svých klasických rolích (Navrátil, Kohák, Polívková, Bendová,...) rozjasnila jen hezká Kateřina Klausová. Na komedii velice málo - hodnotím 30%, slabé dvě hvězdy.

Cizinec ve vlaku (2018)

To, že to Liam Neeson zvládne jsem opět nepochyboval. Je pravda, že děj se realitě moc neblížil, všechno bylo přizpůsobeno akci. Nicméně mám rád, když Neeson něco vyšetřuje a hledá indície. Tentokrát mi to přišlo více zmatečné, stejně jako finální scéna. Neříkám, že to byla nudná podívaná, ale kvalita filmu vysoká nebyla. Hodnotím třemi hvězdami - 50%.

Největší showman (2017)

Zaprvé chválím moc hezký soundtrack plný krásných písniček. Dále se mi líbily kulisy i herecké výkony. Zvláště Hugh Jackman film táhl. Děj takový průměrný, spíše předvídatelný. Z toho filmu si budu opravdu pamatovat jen krásný soundtrack. Lepší tři hvězdy - 70%.

Prezident Blaník (2018)

Neskutečný nářez satiry zakládající se na narážkách proti slavným osobám. Některé věci jen tak nezastárnou a divák se jim rád znovu a znovu zasměje. Je pravda, že důvtip Tondy Blaníka není pro intelektuály, ale mě se líbil, jak je cílený a promyšlený. Jinak je vlastně dost smutné, že film vypovídá o naší politické situaci a postavách, které řídí náš stát. Zasmál jsem se dost, takže (horší) čtyři hvězdy - 75%.

Tvář vody (2017)

Z traileru mě film nezaujal, pak jsem uviděl předávání Oscarů, kde film bodoval a říkal, že to tedy stojí za podívání. No a zpětně musím říct, že asi ani nestálo. Fantasy horor, kde má hlavní roli mořská příšera (s city) a němá uklízečka mi přišel dost ujetý. Nesympatický vládní agent hrající si na drsňáka ani studené prostředí mě prostě nebavilo. Jediné, co musím vyzdvihnout, tak je snaha o originální nápad, který ale nebyl nijak zajímavý. 40%, dvě hvězdičky.

Coco (2017)

Po delší době originální animák, který je trochu rozporuplný, ale v jádru děsně hezký. Ano, chvíli se bojíte, chvíli smějete, ale pořád fandíte Miguelovi v jeho strastiplné cestě. Pohádka pro děti s kostlivcema z říše mrtvých, kde klučina neposlouchá svoji rodinu může být nakonec i hezká a roztomilá. I když to zprvu tak nevypadá. V tomto filmu chválím vizuální efekt, krásné písně a vlastně i místy černý humor. Takže palec nahoru studiu Pixar, hodnotím za 75% - lepší tři hvězdy.

Hrdinové ohně (2017)

Velice silný příběh o opravdových hrdinech. Můžu říct, že jsem byl na konci v šoku, jak se dramatický, ale hezký příběh v minutě změnil. Nečekal jsem to a přišlo mi to dost jako velká rána bez varování. Ani ona tragická scéna nevypadala zprvu nějak vážně, ani tvůrci se v ní emočně nevyřádili. Teď už chápu, že možná i ze soucitu k pozůstalým. Stejně tak film nepůsobí jako ideální pozvánka k náboru hasičů, ale asi to k oné práci patří. Já vzdávám hold padlým hrdinům, ale zároveň chválím jejich představitele. I veškeré efekty byly velice zdařilé a oheň někdy až moc krásný. Pro mě silný divácký zážitek se smutným koncem - 80%, čtyři hvězdy.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Zajímavé drama v kterém se vlastně nic moc nevyřeší. Tvůrci si vůbec nebrali servítky a vše zinscenovali velice reálně až mrazivě. Frances McDormand zahrála těžkou roli skvěle. V podstatě se usmála až v poslední scéně, takže to muselo být psychicky náročné. Chválím i kulisy a kameru. Celkově mi scházela ještě větší akce a hlavně rozuzlení. Jinak drama na velice vysoké úrovni - 80%.

Nejtemnější hodina (2017)

Gary Oldman v úžasné roli, která musela dát zabrat. Maska, 40 doutníků denně i náročné dialogy. Vlastně celý film je tak nějak o kvalitním textu, ale já chtěl i více akce. Ta moc nepřišla. Nejakčnější tak byly skvělé scény v parlamentu. Chválím též výbornou kameru a kostýmy. U mě za 75% - (horší) čtyři hvězdy.