• Rodinný

Ať žije nebožtík (1935)

Hlavní zápletka je celkem jednoduchá, ale příběh se kolem ní rozvine docela zábavný a většina herců, hlavně ústřední Hugo Haas, hraje výborně

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Dokud se jednalo o střet mezi synem a otcem, tak to bylo (i s několika slabšími momenty) na 4 hvězdičky. Ale ten úplný závěr, kde opět (jako už tolikrát) musela proběhnout opulentní bitva s gigantickou příšerou, tak to málem šlo až na 2. Ale bavil jsem se, tak tam 4 nechám

Krev z hrobky mumie (1971)

Hlavní herečka byla opravdu pěkná. To bude asi to jediné, co si z tohoto filmu budu pamatovat.

Vraždy v Midsomeru - Hlas krve (1999) (epizoda)

Jeden z nejslabších dílů prvních sérií. Je to takové nemastné a neslané, asi jako Barnabyho dietní oběd

Thunderball (1965)

Tuhle bondovku jsem z těch starších viděl asi nejmíňkrát (to i V tajných službách Jejího Veličenstva jsem viděl minimálně dvakrát), což je hodně divné, protože vůbec není špatná. Sice se jí nepodařilo vyrovnat se předchozímu perfektnímu Goldfingerovi, ale i tak rozhodně nedělá ostudu, právě naopak. Hlavní zápletka zajímavá, padouch výborný, dívky krásné a hlášky vtipné. Co víc si přát

Polda (2016) (seriál)

Zatím hodnotím po kompletních 5 sezónách. Ne všechny případy jsou zajímavé, některé jsou i celkem nuda, ale to všechno skvěle vyvažuje ústřední postava a hlavně její představitel, jemuž to podle mě sedlo jak prdel na hrnec

Panství Downton (2019)

Téměř nepolíbený seriálem (viděl jsem několikrát pár minut, když se na to u nás koukal zbytek rodiny) jsem si tento film pokusil užít jako samostatnou historickou exkurzi do dávných časů meziválečné Británie. A užil jsem si to opravdu skvěle. Prostředí a postavy mě bavily, asi se zpětně podívám i na seriál

Trosečník (2000)

Vlastně ani nevím, co k tomuhle filmu napsat. Je to z větší části jedna one man show Toma Hankse a on ji zvládnul. Pamatuju si, že jsem při prvním shlédnutí chtěl film po pár minutách přepnout (to po té scéně v ruské pobočce), ale vydržel jsem. Teď, při opakovaném shlédnutí, to bylo jiné, už jsem chápal potřebu dokreslit osobnost Chucka Nolanda a film jsem si vychutnal o trochu víc

Zaprášená tajemství: Vraždy pro milovníky detektivek (2016) (TV film)

Náhodou jsem na iPrima narazil na tuhle hallmarkovou krimi, a tak jsem to risknul. Je to takové bezkrevné, i když se to snaží seč může. Dost podprůměrná kriminálka, pokud se tomu tak dá říkat