Ahsoka - Část 5: Stínový válečník (2023) (epizoda)

Bezkonkurenčne zatiaľ najlepšie epizóda. Pasáže s Herou a jej synom boli síce nevýrazné, ale nostalgia s Anakinom to vytiahla poriadne hore. Fan service ako vyšitý.

Hranice života (2005)

Skvelá kamera, strih a herci spoločne s mysterióznym príbehom vytvorili naozaj pútavý triler, ktorý mi ubehol enormne rýchlo. Pravda, mohlo to byť menej chaotické, ale nakoniec to (takmer) všetko dávalo zmysel. Zaslúžené 4.

Ahsoka - Část 4: Ztracení Jediové (2023) (epizoda)

Decentná časť, bavila ma, i keď nechápem, prečo je taká ospevovaná. Dávalo by to viac zmysel, keby nebol záver ukončený cliffhangerom, ale dočkali by sme sa aj niekoľko minútového dialógu.

Oběť zla (2007)

Jednoduchá zápletka, slabí herci a nulová atmosféra. Na televízny film po polnoci ok, inak strata času.

Bílé maso (2008)

Super triler, v ktorom je od začiatku jasné, kto je vrah, no nie je vôbec zrejmé, ako ho polícia a bývalý detektív/pasák dostanú. Ich lov má bavil napriek tomu, že logicky stačilo len páchateľa pustiť domov a sledovať ho, až kým by vyšetrovateľov nezaviedol k domu. Škoda, že film podobných nelogických ťahov zo strany hlavných postáv obsahoval viac. Napätím a atmosférou to však vynahradil.

Hory mají oči (1977)

Prvá polovica si dáva záležať na budovaní atmosféry. V druhej sa skupina neveľmi desivých ľudí v lacných kostýmoch snaží zabiť partiu hrdinov. Záver je nečakane odseknutý a jedna do záporných postáv naďalej žije. The Hills Have Eyes mali potenciál, ktorý však naplnil až remake.

Území mrazu (2013)

Príbeh Roberta Hansena by si zaslúžil prepracovanejší scenár. Frozen Ground je úplne štandardná kriminálna dráma s predvídateľný vývojom, vykalkulovaným záverom so scenáristickými barličkami a miestami dobrou atmosférou. Neurazí, nenadchne. Určite sa z toho však dalo vyťažiť viac.

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Zábavné (niekedy) až za hranicu možností a nečakane funkčne emotívne. Finále však mohlo byť lepšie a hlavne ten záverečný tanec si mal režisér odpustiť.

Ahsoka - Část 3: Čas odletu (2023) (epizoda)

S prehľadom zatiaľ najslabšia časť. Nudný tréning a presun loďou z bodu A do bodu B.

Ahsoka - Část 2: V potu tváře (2023) (epizoda)

Malý zvrat, príjemná akcia. Ahsoka a Sabine ma na prekvapenie zatiaľ veľmi nebavia, záporáci sú však zaujímaví.