Ahsoka - Část 7: Sny a šílenství (2023) (epizoda)

Stretnutie s Ezrom som si predstavoval inak. Ako bežný diel v strede série by to ušlo, ale tým, že sa blížime ku koncu, som čakal viac.

Hotel Continental - Bratři ve zbrani (2023) (epizoda)

Veľkým plusom je skvelý soundtrack zvýrazňujúci dobovú atmosféru New Yorku a silná chémia medzi Winstonom a Frankiem. Ich príbehová línia je výborným rozšírením mytológie sveta zabijakov a v priebehu epizódy dlhej hodinu a pol si toto bratské duo účinne získa pozornosť divákov. Viac tu.

Pod povrchem (2000)

Štandardný triler s mierne mysterióznym pozadím, pri ktorom má divák hádať, či je zlo vo filme materiálne alebo nadprirodzené. V istom bode sa dá pomerne ľahko predvídať, kam príbeh smeruje, čím sú diváci obratí o napätie. Aj preto ma záverečná tretina, v ktorej bolo prakticky všetko jasné, príliš nebrala.

Expend4bles: Postr4datelní (2023)

Na štvrtej časti sa dá len máločo hodnotiť pozitívne. Akcia je nanajvýš priemerná, efekty slabé, dialógy a zápletka nestoja za nič a nováčikovia sú nevyužití. Viac som sa rozpísal v recenzii.

Konec světa (1999)

Jericho je životným osudom Max Payne, ktorý ako Terminátor ochraňuje svoju Sarah Connor. O pol hodinu kratšia stopáž a menej dementných nápadov, ako skok na meč, a bolo by to úplne okej. Rozhodne to však nie je vôbec zlé a väčšinu času som sa super bavil. S prehnanou kritikou voči filmu sa neviem stotožniť.

Ahsoka - Část 6: Daleko, předaleko (2023) (epizoda)

Lars Mikkelsen je ako Thrawn super, s jeho tvárou sa však maskéri mohli pohrať viac. Pasáže s Baylanom a jeho padawankou mám rád, ale začínam sa obávať, že do konca série nebudú poriadne niekam viesť. Všetko robia iba v náznakoch a vykračujú si, ako keby boli na prechádzke. Sabinne je naďalej otravná a hľadanie Ezru pomocou korytnačiek bolo tak trochu infantilné.

Mláďata (1979)

Samantha Eggar je poriadne crazy a traumy z detstva sa na nej podpísali viac, než by divák spočiatku čakal. Hudba Howarda Shorea bola poriadne mrazivá a viacerým scénam dodala správnu mystery atmosféru. Škoda len, že hlavný hrdina je tak trochu suchár.

Ahsoka - Část 5: Stínový válečník (2023) (epizoda)

Bezkonkurenčne zatiaľ najlepšie epizóda. Pasáže s Herou a jej synom boli síce nevýrazné, ale nostalgia s Anakinom to vytiahla poriadne hore. Fan service ako vyšitý.

Hranice života (2005)

Skvelá kamera, strih a herci spoločne s mysterióznym príbehom vytvorili naozaj pútavý triler, ktorý mi ubehol enormne rýchlo. Pravda, mohlo to byť menej chaotické, ale nakoniec to (takmer) všetko dávalo zmysel. Zaslúžené 4.

Ahsoka - Část 4: Ztracení Jediové (2023) (epizoda)

Decentná časť, bavila ma, i keď nechápem, prečo je taká ospevovaná. Dávalo by to viac zmysel, keby nebol záver ukončený cliffhangerom, ale dočkali by sme sa aj niekoľko minútového dialógu.