Smrtící ticho (2020)

Pocitovo na 4, objektívne za 3. Scenár má hneď niekoľko logických dier, pre ktoré film nepôsobí natoľko uveriteľne, ako by si zaslúžil. Twisty sú celkom šokujúce, aj keď málo prepracované a pomáhajú im scenáristické barličky. Príbeh inak perfektne odsýpa a baví, takže je to škoda. Nikolaj je super a obstojne mu sekundujú aj vedľajší herci.

Hořící keř (2013) (TV film)

Za posolstvo by som mal dať 5, dojmy mám však na 4. Táňa Pauhofová stvárnila Burešovú vynikajúco a rovnako výborní boli všetci hlavní a vedľajší herci. Miniséria má však začala najviac baviť až v tretej súdnej časti, čo je pomerne neskoro.

Black Panther: Wakanda nechť žije (2022)

Celkom slušné finále, ku ktorému však viedli dlhé 2 hodiny. Wakanda nie je natoľko zaujímavá, aby dokázala baviť celých 160 minút.

Les sebevrahů (2016)

Absolútne nevyužitý potenciál známeho japonského lesa. Prvá tretina má akú takú atmosféru, ale postupne je film čoraz viac predvídatelnejší a nudnejší. Navyše, to, čo sa stalo na konci, by sa stalo aj bez zásahu hlavnej hrdinky, a tak spätne všetko, čo spravila, stráca akýkoľvek význam.

Sestra II (2023)

The Conjuring 2 priniesol hrozivého démona Valak. The Nun atmosférické prostredie opátstva a moju obľúbenú Taissu Farmigu. The Nun 2 je však iba obyčajnou rutinou so všetkým, čo sme už videli. Na záver film navyše miesto Valak využíva skôr posadnutého muža, ktorý je trochu boring a scéna s vínom bola jednoducho blbosť. Od režiséra, ktorý natočil priemerný Conjuring 3 a podpriemernú La Loronu, som však ani viac nečakal. Ok na TV, ale kino nie je nutné. Som rád, že som si film nakoniec pozrel až na HBO Max.

Magnum Force (1973)

Druhý Harry mi už, popravde, tak nesadol. Zápletka je zaujímavejšia, menej priamočiara – a presne to mi na jednotke chýbalo. Oproti prvej časti sa mi však zdalo, že má Harry príliš málo priestoru, jeho hlášky neboli natoľko úderné a film mal o niečo dlhšiu stopáž, ako by si zaslúžil. Tempo je neustálené a miestami som sa nudil. Finále bolo navyše naozaj divné a scéna s pádom motorky mi prišla nechcene vtipná.

Drsný Harry (1971)

Jednoduchý (až detinsky banálny) príbeh, ale skvelý Eastwood, geniálne hlášky (predovšetkým tá hlavná) a výborná hudba, ktorá dokresľuje atmosféru 70. rokov. Na Dirty Harrym je krásne vidieť, čím sa inšpirovali neskoršie akčné hity, ako Smrtonosná pasca, Smrtonosná zbraň či paródie s Leslie Nielsenom.

Nepřítel státu (1998)

Napínavé od začiatku až po výborné finále. Miestami však boli zloduchovia príliš OP. Scenáristi im dávali do rúk všetky tromfy, len aby cielene vytvorili pocit, že z tohto sa už hrdinovia nemajú šancu dostať. A keď sa naopak potrebovali hrdinovia pochlapiť, zrazu aj obyčajný právnik dokázal prekabátit profesionálnych agentov.

Zlý časy v El Royale (2018)

Vynikajúci herci, ale zbytočne dlhá stopáž, častokrát slabé dialógy a neuspokojivý záver.

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023)

Neuveriteľné herecké výkony na čele s Dicapriom, ktorého som miestami nespoznával. 206 minút je síce veľa, ale nie natoľko, aby si neobsedel v kine. Počas nich sa Scorsesemu podarilo fantasticky vykresliť jednotlivé postavy a ich motívy. Rozbeh je trochu slabší a niektoré scény by sa mohli prestrihať, ale od pasáže po svadbe to perfektne ubehlo.