Mortal Kombat (2021)

Hlavný hrdina Cole Young bol nemastný neslaný, príbeh priemer až podpriemer (ale ok, od Mortal Kombat by som ani nečakal žiaden oscarový scenár), niektoré súboje celkom slušné, iné čajové, väčšina fatalities na oko lahodná a Sub-Zero dosť dobrý. Prvé dve tretiny boli celkom nuda a ku koncu sa to trochu rozbehlo. Pre fanúšika Mortal Kombat pozerateľné, ale ak by si do filmu išiel bez znalosti aspoň niektorých bojovníkov, budeš zrejme trpieť. P.S. Záverečný odkaz na Johnyho Cagea vyvolal úsmev na tvári.

Rod Draka - Pán přílivů (2022) (epizoda)

Veľmi silné emotívne scény striedali trochu zdĺhavejšie pasáže. Viserysov nástup na trón bol vynikajúco natočený a posledná večera (ne)jednotnej rodiny symbolicky predznamenala ticho pred búrkou. Zdá sa, že to bolo poslednýkrát, kedy sa v jednej miestnosti stretli všetci bez toho, aby sa chceli navzájom povraždiť.

Telefon pana Harrigana (2022)

Nenechajte sa zmýliť žánrom. Telefón pána Harrigana nie je ani zďaleka hororom, ale skôr mysterióznou drámou, ktorá rozoberá témy novodobých technológií a ľudského svedomia. Niekedy sa snaží pôsobiť veľmi múdro a premyslene, i keď je vo svojej podstate pomerne jednoduchá a predvídateľná. Nemá síce zlú atmosféru, no čo sa úrovne strachu týka, celý čas pláva po povrchu a vôbec nezatne do živého.

Úsměv (2022)

Smile je formou podobný hororu It Follows. Kliatba sa medzi jednotlivými ľuďmi prenáša, film je plný účinných jump scare-ov, ale ťaží aj z nepríjemnej atmosféry či mrazivej hudby a jeho CGI démoni sú zväčša pomerne desiví. Je pravda, že má Smile viacero logických dier, záver mohol byť určite lepší a okrem hlavnej predstaviteľky nebol žiaden herec vo vedľajšej role rovnako výrazný, ale plusy celkovo prevažujú nad mínusmi.

Bullet Train (2022)

Stretnutie vrahov a rôzne v úvodzovkách náhodné stretnutia nie sú tak dokonale premyslené, ako by sa mohlo zdať. Ale to nevadí. Bullet Train je plný vtipných dialógov, zábavných momentov, slušnej akcie a skvelých hercov. Bavil som sa celú 2-hodinovú jazdu a cameo role slávnych hviezd ma potešili. P.S. Aaron Taylor-Johnson je najväčší šéf.

Thor: Láska jako hrom (2022)

Marvel nikdy nevyhrotil svoj humor tak ako v tomto filme. Thorove vtipy mám síce rád, ale tu prekračujú rozumnú mieru, až začnú byť otravné. Nový Thor je uletený v zlom slova zmysle a čajový záver s deťmi a prehnanou citlivosťou ma utvrdil v tom, že viac ako 3* hviezdy dať nemôžem. I keď úprimne priznávam, niektoré pasáže ma fakt pobavili, no film ako celok nestál za veľa.

Monstrum - Neopouštěj mě (2022) (epizoda)

Jeden z najtragickejších prípadov Dahmerovej vraždy, ktorej sa dalo predísť. Tvorcovia sa so spracovaním odfláknutého zákroku policajtov popasovali celkom dobre.

Rod Draka - Náplavomarka (2022) (epizoda)

Skvelá epizóda, na ktorej by som skritizoval trochu urýchlený záver. Očakával by som, že sa scenáristi takémuto dôležitému momentu budú venovať viac času (podobne ako požiaru z epizódy 5), než sporom medzi deťmi. Tie však boli natočené skvelo.

Top Gun: Maverick (2022)

Od momentu, kedy Maverick ukázal, že je misia splniteľná, som bol v neustálom napätí. Viaceré záverečné zvraty som však dokázal vopred predvídať, čím sa z môjho pohľadu strácala údernosť niektorých scén. Navyše vzhľadom na to, že som nevidel prvú časť (pozrel som si iba recap) na mňa nostalgická prvá tretina až polovica extra nefungovala.

Monstrum - První díl (2022) (epizoda)

Slušný rozbeh, Evan Peters je dobrý, atmosféra tiež, ale čakal som, že sa príbeh trochu viac rozvinie. Bol to síce len pilot, ale chýba tomu zatiaľ väčší odpich.