• Krátkometrážní

Nevěstinec (2011)

Dôvera, piková desiatka a veľká čierna mačka prinášajú nešťastie. L'apollonide (Souvenirs de la maison close) prináša pôžitok omamný ako návykové látky. 90%

Temný rytíř povstal (2012)

Áno, dvojka bola omyl, Christopher to vie aj tak, aby ma bavilo! Len to musí mať popri všetkej naivite a prirýchlom tempe aj: mačaciu ženu, ktorej komediálne smerovanie je väčší omyl, než zrastené obočie v celovečernom debute; jediného (preháňam) Angličana, čo aj talentovaný aj sexy; jedinú (-//-) Francúzku, čo je talentovaná a pritom nie sexy; sympatické ponaučenie, že ak niečo má šancu zničiť svet, je to rodina.

Prázdniny (2006)

Vidieť Cameron Diaz pokúšať sa zahrať radosť z plaču bol jediný komediálny prvok v celom filme. Prvky romantické fungujú všetky podľa kánonu - občas strápňujú, občas nudia, neprekvapia ani raz, v závere dojmú. Pravdepodobne ale len v čase vianočnom, v inej časti roka by som šťastie nepokúšal...

Od Fica do Fica (2012)

Najabsurdnejšia komédia slovenskej produkcie. O tom, ako sme sa z bodu A dostali do bodu A cez boj proti abecede. Pre komplexnejší zážitok poprosím aj pohľad zľava, 3D s takou výpovednou hodnotou sme v distribúcii ešte nemali!

Laurence Anyways (2012)

A tak ma znovu raz Xavier Dolan vydesil. Ak sa/ma dokáže krátko po dvadsiatke tak hlboko ponoriť do každej z postáv, čo v Laurencovi vymyslel, štýlovo ich zrežírovať a na ploche 159 minút ma/sa neotráviť svojským manierizmom, ktorého základy zadefinoval v Imaginárnych láskach, musím sa báť čohokoľvek, čo bude nasledovať. Alebo ma totálne odrovná, alebo na plnej čiare sklame. Anyways, neviem sa dočkať!

Leave It on the Floor (2011)

"His name was Shawn and now he`s gone." Naozaj si radšej pozrite West Side Story! Prosím.

Final Cut - Dámy a pánové (2012)

Dámy a páni, fina(ncia)l cut - film, ktorý György Pálfi vytvoril preto, lebo na nakrúcanie iného nemal po zmene systému financovania filmového priemyslu v Maďarsku peniaze. György je šikovník, film zabáva, vzdeláva, podnecuje vstupovať si do svedomia s otázkou, koľké z klasických filmov sme ešte nevideli... Ale predsa len - nevyzbierame sa mu na nový celovečerák, čo by sa tiež mohol stať klasikou?

Slnko v sieti 2012 (2012) (pořad)

Dve hviezdičky za nadhľad, reprezentovaný komentárom o tom, ako deväťdesiate roky priniesli slovenskému filmu novú dynamiku! Kedy sa jej ujde verejnoprávnym galaprogramom?

Pařba ve Vegas (2009)

A čímže sa vlastne The Hangover líši od ostatných rovnako vystavaných a rovnako primitívnych komédií, že ich percentuálnym hodnotením tak výrazne prevyšuje? Nerozumiem, nie som cieľové publikum a hoci ma mrzí, že si tým pádom zrejme nenájdem ráno tigra v kúpeľni, som vďačný za povznášajúci pocit, ktorý mi toto poznanie prinieslo.

Magnolia (1999)

Ako by vyzerala a znela Biblia, keby jej postavami (a tvorcami) boli americkí predmeštiaci a predmeštiačky sklonku dvadsiateho storočia, (de)formovaní televíznou kultúrou a obdobne populárnymi návykovými látkami? Mala by 188 minút a 7900 umelých žiab? Mala by nadhľad? Zmysel? Význam?