• Krátkometrážní

The Gay Shoe Clerk (1903)

Gay tehdy ještě znamenalo veselý, radostný, eventuálně hyperaktivní, tak se nenechte zmást :) Navíc tenhle prodavač gay rozhodně není. Dvě elegantní dámy, nejspíš matka s dcerou, přijdou do botárny, hyperaktivní botař jim nazouvá botu. Detailní záběr na zavazovanou botu s postupně odhalovaným lýtkem dcery tehdy musel působit velmi eroticky, což se také nebohému clerkovi velmi vymstilo, protože ho druhá dáma, snad matka, začala mlátit deštníkem.

Faust and Marguerite (1900)

Nevím co to má společného s Faustem, snad to má být scéna, kdy Mefisto a Faust svádí Markétku - dva muži a jedna žena v pokoji, trochu blbnou, proměňují se v kostlivce a tak. Pár docela působivých triků a celkově příšerně zmatené, jinak nic zvláštního. http://www.youtube.com/watch?v=KKMfGiuL2Z0

Interrupted Lover (1896)

Nepředtavujte si nějaký potrat, ani v ději, ani v kvalitě. Pár se líbá na lavičce v parku. Hodný zahradník přivolá otce dívky, ten přiběhne, zkope toho druhého a dívku si odvede. Zvláštní, proč mám pocit, že inteligence romantických komedií se nezměnila?

Cigarety Admirál (1897)

První reklama všech dob! Skupina lidí se objeví před plakátem na cigarety značky Admiral, chvilku vesele diskutuje, dostane cigarety od admirála a později zvedne transparent s nápisem "We all smoke". Velmi zajímavé :)

Lone Fisherman (1896)

Rybář rybaří na mostku, nahodí, pije, zloun se k němu zezadu přiblíží, shodí ho do vody. Spolu s elegantním gentlemanem se k mu posmívají. Zloun (mimochodem, černoch), nakonec skočí do vody taky. Komedie ve stylu Pokropeného kropiče, ale ne úplně marná.

Shooting the Chutes (1896)

Musela tam být sranda, na tom statickém záběru na vodní skluzavku v roce 1896. Ovšem to nám pan Heise zprostředkovat nedokázal.

Princess Ali (1895)

Záběr na exotický tanec divky v cirkuse. V té době si holt v záznamech tanečních záběrů vyžívali, ale...