• Krátkometrážní

Kleopatra (1963)

Na svou dobu naprosto fantasticky zpracovaný snímek, ta výprava, kulisy, kostýmy, hudba, herecké výkony, vše naprosto parádní. I v dnešní době jde znát ta velkolepost filmu. Ale samozřejmě film trochu kazí ta stopáž, protože 4 hodiny a několik přetažených scén prostě ten film trochu kazí. I tak ale jde o skvělé dílo.

V letu (2024)

Za mě se jedná o pohodovou akční komedii. Kevin Hart je fajn, scénář je promyšlený, ve filmu se pořád něco děje. A i když postupem času film trochu ztrácí tempo, tak za mě jde o fajn oddechovku.

Sněžné bratrstvo (2023)

Naprosto famózně natočené drama mezi zasněženými Andami. Už v úvodu vidíme mistrovskou scénu pádu letadla, kdy si opravdu připadáte, že v tom letadle sedíte také. Následně pak sledujeme obrovskou vůli cestujících přežít, k čemu se musí odhodlat a jak zvládnout několik týdnů bez základních potřeb v nehostinném pohoří, kde všude jsou jenom hory a sníh. Film navíc umocňuje skutečnost, že se jedná o příběh dle skutečné události. Přeživší mají můj velký obdiv a také všichni tvůrci, kteří se podíleli na tomto skvělém filmu.

Arnold (2023) (seriál)

Velmi povedený dokument o nejlepším kulturistovi, akčním hrdinovi a politikovi. Dokument je velmi kvalitně zpracován, rozdělení do tří epizod je fajn, i když každá ta epizoda mohla být kratší, dohromady to má přes 3 hodiny a to je už trochu moc. Např. dokument o Slyovi se mi líbil ještě více.

Marvels (2023)

Já jsem tedy příjemně překvapen, trojice žen Marvels a Nick Fury spolu ladí a fungují, příběh je poutavý a napínavý, stopáž je tak akorát. Já jsem se u filmu bavil. Film táhne Brie Larson, která je jako Captain Marvel fajn.

Stvořitel (2023)

Je to taková sci-fi jednohubka. Není to špatné, ale něco tomu chybělo. Vizuální efekty jsou hezké, příběh má dobrý základ, ale mohl být o něco lepší.

Malá smrt (2014)

Velice zajímavý film. Obsah jsem si nečetl, a tak jsem byl příjemně překvapen, o čem film pojednává. Jednotlivé historky jsou totiž dost zajímavé a jedná se o pohodovou podívanou. Jen kdyby nebylo toho otevřeného konce...

Vánoční ulička (2023)

Tvůrci se alespoň trošku snažili přijít s něčím novým, co se týče vánočních filmů. Film samozřejmě táhne Eddie Murphy, který snad vůbec nestárne! Jen děj filmu je předvídatelný, a tak dopředu tušíte, jak to dopadne. Taková vánoční jednohubka.

Tři zlaté vlasy děda Vševěda (1963)

Z dětství jsem si pamatoval, že se mi pár scén z této pohádky vrylo do paměti, a tak jsem se rozhodl po x letech si tuto pohádku připomenout. A bohužel musím konstatovat, že je to naprosto příšerná pohádka. Velice nepříjemné lokace, hudba, naprosto nezajímavý příběh, nemám vůbec co pochválit. Tohle se nepovedlo.

Šaráda (1963)

Velmi zdařilý film, který kombinuje prvky krimi thrilleru, romantického filmu a komedie. Příběh filmu je vemi zajímavý, pořád se něco děje, divák je v napětí, jak to dopadne, a mimoto si divák v některých pasážích odpočine u romanticko-komediální linky. Audrey Hepburn byla velmi krásná a výborná herečka, Cary Grant byl také fajn, i když zde už trošku starší.