• Krátkometrážní

Souboj s rodinou (2019)

Film má určitě své kvality, to nepopírám. Téma wrestlingu mě však neoslovuje. I tak se ale jedná o zajímavý příběh, který diváka upoutá. Za mě 3,5*.

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Tak tohle bylo rozhodně lepší než první díl! Spider-Man jede se školou na výlet do Evropy, kde musí opět zachraňovat lidské životy, ovšem jeho hlavním cílem je získat srdce MJ. Role záporáka zde byla parádní, Mysterio ztvárněný Jakem Gyllenhaalem byla skvělá volba. Film je vtipný, akční, romantický, do toho spousta hlášek. Líbí se mi i vztah Happyho s May. Prostě další skvělý počin od Marvelu.

Spolujízda (2019)

Je to taková zábavná akční jednohubka. Ale něco tomu chybí. Asi ten Dave Bautista v hlavní roli mi vadil, kdyby tam byl někdo jiný, tak bych tomu dal o hvězdičku více. Potěšil však Iko Uwais. Má to celkem dobrý humor, několikrát jsem se zasmál. Rozhodoval jsem se mezi 3-4 hvězdama, tak volím 3,5*.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Epizoda VII od J.J. Abrambse se mi moc nelíbila. Poté přišla výborná epizoda VIII od Riana Johnsona, ovšem místo toho, aby ho nechali režírovat i IX. díl, tak to vrátili zpět do rukou Abramse, který to opět zkazil. Začátek mě bavil, upoutal, jenže pak přišla nudná hodina, kdy mě příběh vůbec nebavil, a až když se dostali k Palpatinovi, tak jsem opět začal film sledovat. Nutno říci, že Abrams nevymyslel nic nového, ale opět jen recykloval to, co známe z předchozích dílů ságy. Potěšilo alespoň to, že Kylo Ren se obrátil na dobrou stranu.

Šprtky to chtěj taky (2019)

Tenhle film nemá hlavu ani patu, příběh naprosto o ničem. Šokovalo mě propagování menšin, to bylo hodně okaté a vůbec se mi to nelíbilo. Upřímně, dle mého názoru se takovýto film nemůže líbit snad žádnému divákovi.

Šťastný nový rok (2019)

Jakub Kroner je dobrý režisér, určitě své kvality má, ale tady mi chyběl trochu lepší scénář. Vánoční atmosféra a zasněžené Tatry jsou hezké, ale je to takový klasický český romantický příběh, který neurazí, ani nenadchne.

Téměř dokonalá tajemství (2019)

Původní italský film jsem neviděl, takže mohu v klidu hodnotit tento německý remake jako samostatný film. Snímek mi hodně připomínal francouzský film Blbec k večeři, protože ten se po většinu času též odehrával v jednom bytě. Toto komediální, romantické drama se však povedlo, sice jsem se až tolik nezasmál, ale je to pohodový film s dobrým nápadem a spoustou zvratů. Navíc zde hrají herci z Fakjů pane učiteli (Elyas M'Barek, Karoline Herfurth, Jella Haase), což kvituji, protože v té trilogii byli super a je fajn je znovu vidět dohromady.

Temná tvář Brooklynu (2019)

Edward Norton se pustil do režírování, scénáře i hlavní role. A povedlo se mu to bravurně. Toto kriminální drama mě bavilo, příběh je velmi dobře napsán a především Edward Norton předvádní skvělý výkon v roli Lionela, který trpý Tourretovým syndromem, Edward ho zahrál tak, že mu to opravdu věříte. Film má dlouhou stopáž, ale v tomto případě mi to nevadilo, po celou dobu mě příběh bavil. Jediným trošku negativem bych označil soundtrack, ten se tolik nepovedl.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Skvělá režie Quentina Tarantina a bravurní herecké výkony od Leonarda DiCapria a Brada Pitta. Oba dva zahráli famózně a celý film táhli. Příběh filmu se mi líbil, bál jsem se sice přepálené stopáže, ale film mě bavil od začátku až do konce, a hrozně rychle mi utekl. Parádní sonda do Holywoodu roku 1969 a do života Ricka Daltona a Cliffa Bootha. P.S. Jsem rád za ten konec, pro diváka i film je to daleko lepší.

Terminátor: Temný osud (2019)

Sérii Terminátor mám rád, především první 2 díly. Tento snímek má právě na ty 2 díly navazovat, ovšem není to tak povedené, jak bych čekal. Film staví hlavně na drsné Lindě Hamilton, ale ta mě nezaujala natolik, aby dokázala utáhnout celý film. Nejlepší byl opět starý dobrý Arnold, problém ovšem je, že je zde ve výhradně vedlejší roli a na plátně ho vidíme až po hodině sledování. Což je sakra škoda a filmu to jenom uškodilo. Scénář není špatný, příběh ujde a akce je tam také dostatek, ale nedosahuje to kvalit prvních dvou Terminátorů.