Rukama nohama (2006)

Takhle začínal Jody Hill a Danny McBride. Ještě to není zdaleka tak vygradované jako EASTBOUND AND DOWN a Fred Simmons je jen mírným předobrazem Kennyho Rodgerse, ale i tak se jedná o originální a celkem nekompromisní humor a talent je tu znát na sto honů. McBride a Hill film natočili skoro bez rozpočtu a později ho objevil Will Ferrell a nechal hochy aby to rozjeli směrem, který je hodně blízko mému gustu (suchý a nekorektní humor). 70%

We Jam Econo: The Story of the Minutemen (2005)

Poutavý dokument o klasicích americké punk scény, MINUTEMEN, sestavený z dobových koncertních záznamů, původního rozhovoru s Minutemen z roku 1985, vypovědí Mika Watta (do dnes aktivního, ale již převážně na avantgardní scéně) a zpovědí mnoha dalších osobností tehdejší scény (Henry Rollins, Chuck Dukowski, Nels Cline apod.). Jenom mě mrzí mrzká zvuková kvalita a u některých rozhovorů.

Spoorloos (1988)

Hodně originální euro-thriller. Z mnoha scén by se dalo vytěžit mnohem víc, třeba scéna z benzínky by mohla být mnohem klasutrofobičtější atd. Gene Bervoets je asi to nejlepší, co SPOORLOOS nabízí herecky (v mnoha momentech se mi vybavilo JCVD) a za nekompromisní konec dávám o jednu hvězdičku navíc.

Miami Vice (2006)

Naprosto klasický Michael Mann nepostrádající žádný ze svých trademarků jako dlouhé epochální záběry podmáznuté hudbou z Mannovy kolekce nebo detailní scény akce. Colin Farrell je tu nejslizštější co kdy byl a je to jeden z nejzábavnějších prvků filmu. Kdyby u každé šukačky nezačal hrát úplně nejjalovější rock, dal bych 5.

Šéfka (2011) (pořad)

Pavel Čutka a Honza Kocián rulez! Jako vždycky geniální mutace zahraniční reality show, která je díky české a slovenské nátuře vytažená k naprosté genialitě.

Každý pro sebe a bůh proti všem (1974)

Další hodně náročný Herzog, který se svým tempem vyžaduje hodně trpělivosti. 70. léta byla co se Herzoga týče mnohem zajímavější v oblasti jeho dokumentů, leč o Kasparu Hauserovi se objektivní dokument dá natočit jen stěží, tudíž tady máme hraný film. Pomalý příběh člověka, který většinu svého životu prožil přivazaný v kobce, aby byl záhy přiveden do Norimberka bez jakékoliv znalosti, kromě jezení chleba, zaujme především uvěřitelným výkonem prosťáčka Bruna S. a dále pak zajimavou roličkou Floriana Frickeho z POPOL VUH, který zde hraje slepého klavíristu, "jenž hraje poněkud zvláštní hudbu" (motiv z AGUIRRE).

Vojcek (1979)

Co sem ti to proved, Wernere? Tohle jsem bohužel nedokoukal.

Nahoru a dolů (2009) (seriál)

První serie nekompromisně vraždí. Tvrdá, nepříjemná a politicky absolutně nekorektní komedie s hlavní postavou, kterou je naprosto nepřiměřený, stupidní a sebstřední imbecil, bývalý basketballista, který se po neúspěšně zakončené kariéře vrací do svého rodného města. Tohle je naprosto over the top. Danny R. McBride (trikař z TROPICKÉ BOUŘE) a jako jeden z režisérů Adam McKay (THE OTHER GUYS) - perfektní kolaborace. Teď dávám druhou sérii! // I po třetí sérii stále za plnej počet.

Lick the Star (1998)

Nadmíru vydařený kraťas, který jasně naznačuje ohromný potenciál autorky. Bavilo mě to hodně. Ke shlédnutí na youtube.

Mr. Nice (2010)

Trochu jako BLOW, ale s tím, že se tu víc mísí vážno s komičnem, což není můj úplně nejoblíbenější koktejl. Druhá půlka je rozhodně nejlepší.