Mechanik (2004)

Snímek s modernií hitchcockovskou atmosférou a mementovksy zamotanou pointou, zalitý temnotou z REKVIEM ZA SEN , kterému vévodí neskutečny Christian Bale (pro účely filmu vyhublý na smrt), hudba a dokonalé visuální stvárnění. Dávám spíš 3 a půl, protože čím víc se snímek blíží k závěru, tím slabší je příběhově, ale garantuju vám, že pohled na polonahého soustružníka Trevora Reznika už nikdy nezapomenete. (Btw. Bale tu se svými padesáti kilogramy vypadá jak mix Ethana Hawka a Karla Rodena ...)

Krvavé stopy (2004)

Jestli je skutečně pravda, že tohle skutečně někdo natočil za 72 000 USD, tak teda klobou dolů ... ! Za tu cenu obstojné ....

Return of the Living Dead 4: Necropolis (2005)

Mile zombie becko, kde je tim největším zombíkem sám Peter Coyote, který se za celý film ani nepřeměnil, ale stačí, aby se pekelně zasmál a máte jasno :)

Německo v roce nula (1948)

Z tohohle jsem málem oněměl! Výtečný příběh, dokonalá výprava, atmosféra že by se dala krájet ... A k tomu parádní kamera! Pokud jste ted propásli na ČT2, příště neminout!!!

Dellamorte Dellamore (1994)

Po letech čekání jsem měl přeci jen o malinko větší očekávání. Dávám hezké 3 1/2 * ... Rupert Everett je skvělý a komické pasáže jsou skutečně vtipné. Akorát jsem to moc nepochopil a to bude asi problém toho slabšího hodnocení.

Hunter (1984) (seriál)

Televizní klasika! Sice platí to samé co obvykle, a tudíž že po několika prvních dílech či sériích mizí kvalita a atmosféra rapidně dolů ... no, ale těch prvních pár dílů fakt stojí za to. Navíc Hunter je takový loser, neoblíbenec policejního sboru a velitelů především, tomu se prostě musí fandit! :)

Purpurová růže z Káhiry (1985)

Parádní komedie opředená skvělými výkony Farrow a Danielse ... Zajímavé, že když Allen v nějakém svém filmu nehraje, je to hned lepší podívaná ...

Zelig (1983)

Fiktivní dokument o muži, který se proměňuje tak, aby zapadl do každé společnosti ... Na Allena celkem povedené a dobrý nápad!

Rváči (2002)

Dávám spíš 3* a půl. Sympatické herecké výkony, celkem vtipný scénář a solidní hlášky ... a ke všemu, jak často mám možnost vidět gangsterku z Australské produkce?!

Haló, haló! (1982) (seriál)

Ano, není to nic, u čeho se budete lámat smíchy v pase, ale britská suchost je tu maximální. Doporučuji!