Inferno (2016)

Dvojku si moc nepamatuju, takže jsem se moc nechytal dějové linie, až postupem času jakžtakž. Nějaké ty tajemné hádanky tu jsou, ale čekal, jsem že budou více promyšlené a rafinované. Prostě průměr, na který se už nikdy nepodívám a to mám Šifru M. L. hodně rád. Ještě že tam je ta Felicity:-) 58%

Na západní frontě klid (1930)

Film, na který člověk asi musí mít náladu, chuť a čas....což u mě takhle najednou nehrozí. Zbytečně dlouhé, občas nudné a utahané, zároveň s dobrou myšlenkou. Každopádně akční scény a efekty jsou na jedničku. U nějakých záběrů jsem si připadal, jak když koukám na dokument, který je točený live. V té době Oscar asi zasloužený (né že bych viděl další nominované filmy:-) ) 60%

John Wick 2 (2017)

Není to úplně nabitý akcí, jak se tu někdo dušuje, ale akce je tam požehnaně. Každopádně to Reevesovi sekne, ten ohoz, to charisma, prostě drsňák nesmrtelnej největší. Akční scény překonávají sami sebe a s brutalitou si fakt hlavu nikdo neláme, kamera výborná a to scénáristické finále taky nemá chybu.84%

Napola: Hitlerova elita (2004)

Dobře natočené i zahrané, spíše oceňuju tu předlohu, nebýt války, tak snad nevznikne půlka filmů. Ani není nějak zvlášť znát, že je to německý film, na což bývám alergický, takže jedině dobře. 67%

Nebohá paní Pomsta (2005)

Čekal jsem teda větší řežbu, spíše je to o taktice než o masakru. Oldboy je určitě lepčí. Prostě dobře natočená a lehce nadprůměrná koukatelná nuda. 60%

Taboo - Episode 4 (2017) (epizoda)

Hodně dobře se to začíná rozjíždět a podle komentářů z nadcházejících dílů je fakt na co se těšit. A pokud dá někdo pořádnou roli v pořádným filmu Chaplinově vnučce, tak ta holka si oscara zaslouží.

Wings (1927)

První film, který získal Oscara za nejlepší film jsem prostě musel dát. A Oscar je zasloužený i na tu dobu. Fakt pěkně natočený s ''parádníma'' efektama, pro náročného diváka určitě správná volba, je fakt, že na to, že je to němý film jsem si nezvykl, ale nějak zvlášť to nevadí. 68%

Nejkrásnější hádanka (2008)

Standardní nuda, Troška nepřekvapil, ani nezklamal. Koukat se na to dá, ale soustředit ne, takže jako křoví u řvoucích dětí co v zápalu legrace demolujou byt je to ideální film. 33%

Návrat na vrchol (2006)

Další sportovní citová ždímačka, jen ten americkej fotbal moc nemusím, takže mi to kazí ten správnej dojem. Čtvrtá hvězdička patří zaslouženě McConaugheymu, ten opět perlí a jeho výkon si člověk vyloženě užívá. 71%

Sám v temnotě 2 (2008)

Hvězdičku dávám za to obsazení. Kdyby se toho chopil úplně jiný tým včetně scénáristů , tak by ti herci byli i dobří a třeba by to i překonalo jedničku. Těch pár efektů taky nebylo úplně k zahození. 15%