Plivu na váš hrob 2 (2013)

Nemůžu jinak, čekal jsem jen slabou náhražku už tak dobré jedničky, ale dočkal jsem se vlastně jedničky v naprosto jiném kabátě a ne tak úplně fádním scénářem (ikdyž to omílané Bulharsko tam být nemuselo, ale budiž, furt lepší než třeba v Nymburce:-) ) Každopádně holka se s nima nemazlila a vo tom to je. 71%

Stíny horkého léta (1977)

Asi jsem na to měl čučet jako husa do flašky abych to ocenil, ale jako kulisa už je lepší patnáctihodinový záběr na uschlý křoví ve vakuu. 17%

Viděl jsem ďábla (2010)

Hoooodně silné 4 hvězdičky. O žádného ''ďábla'' vlastně nejde, ještě, že tak. Takto natočená pomsta zavražděné manželky se jen tak nevidí, Hollywood se může jít zahrabat a jihokorejcům dávám palec nahoru (opět). Dějově promyšlené do celkem důležitých detajlů a krvavé scény jsou mazec, občas to byla síla i na mě, ale na druhou stranu to nebylo nic přehnaného, to se prostě musí vidět. 84%

Padesát odstínů šedi (2015)

Když pominu tu obrovskou reklamní kampaň a to, že je to podle dobré knížky, kterou jsem nečetl, tak po filmařské stránce nic extra. Celkem zajímavé to začalo být v posledních pěti minutách, jinak jsem občas usínal. A těch pár plácanců na zadek mě moc nebralo...........a ten bobřik, to už bylo moc.........taková ta vášeň,, která tam asi měla být tam nebyla. 37%

Mládeži nepřístupno (2013)

Výborná ujetá blbost, kterou bych od američanů čekal i nečekal, dost rozporuplný. Občas to bylo trapný, občas dost vtipný. Co víc dodat, film o ničem a o všem. půl hvězdičky za tu plejádu herců. 48%

Cena svobody (2014)

Pro filmy podle skutečné události mám slabost, takže plnohodnotně hvězdička navíc, jinak zajímavý příběh a občas i smutný a dojemný. Každopádně dobře natočené, dějové linie jsou dobře rozdělené, Reese se dočkáme až někdy ve 40 minutě, což je svým způsobem fajn. Přítomnost Coreyho Stolla je každopádně příjemné překvapení pro fanošku House od cards :-) 74%

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy (1981) (seriál)

Tak z této tvorby jsem lehce mimo. Na jednu stranu odpad a na druhou stranu za 5*. Když pominu typickou britskou filmařinu, která mi vlastně nevadí, tak mi to přijde, že scénář a hlavně texty a všechny ty názvy a vesmírný věci tvořilo pár nalitejch týpků, ale ve finále to jsou hlody, které bych chtěl a nechtěl slyšet znova. Hlavně, že už vím otázku na odpověď ''42'' a můžu jít spát. 52%

Ukradené Vánoce (1993)

Nebýt Dannyho Elfmana a jeho hudební a textové tvorby, tak bych váhal mezi 2 a 3 hvězdičkama. Ale takto jsou to silné 4. Co víc dodat, pro děti to moc není a že bych z toho uchcával se taky říct nedá, zlatá Mrtvá nevěsta. Danny klobouk dolů! 76%

Stalingrad (2013)

Jako film je to za slabé tři hvězdičky, myšlenka sice dobrá, ale celkem jednoduchá, ale akční scény jsou na hodně vysoký úrovni, kam se hrabe Hollywood. Od rusáků bych to nečekal, všechny výbuchy a střílení je krásně přehledný a propracovaný. O 40 minut bych to zkrátil a bylo by to perfektní. 71%

Annabelle (2014)

Spíše nastavovaná kaše, než prvotřídní horor ''navazující'' na V zajetí démonů. Dějově o ničem a lekačky taky nic extra. Je fakt, že asi u dvou scén jsem měl mrazivej pocit, takže alespoň něco. 47%