Hotarubi no mori e (2011)

Nevím co mají japonci s těma světluškama, ale umějí to. Krásný příběh vtěsnanej do 45 minut, co víc si přát. Krásná hudba a ten konec je zároveň očekávanej, ale zároveň nečekanej a dojemnej, váhám jestli nezměním hodnocení. 83%

Invaze světů (2005) odpad!

Půl hvězdičky bych dal asi za první minutu filmu a to nemám na mysli úvodní titulky. a Jinak je to strašný. Chápu lidi, co chtějí natočit kravinu, v pohodě, ale lidi co chtějí natočit solidní film a natočej kravinu, tak ty bych poslal radši někam do fabriky na linku. Taková ztráta času včech zúčastněných a o nákladech ani nemluvím. Na špatný efekty už jsem zvyklej, ale ten příběh, výkony, dialogy, kamera, střih, atd....to nemám slov. 5%

Výbor ťuťu ňuňu cecíků (2007)

Feministické téma moc nemusím a že jde hlavně o to. Čekal jsem spíše víc nějakého toho dívčího ťuťuňuňu, ne že by tam nebylo, ale mohlo by být i víc. A ten závěr byl nečekaně filmařsky dobře natočenej, nečekal jsem. 36%

Vrány útočí (2006) (TV film) odpad!

Stačilo pár záběrů a mám jasno.

Yellowstonský národní park (2009) (seriál)

HD kvalita je podmínkou. Krásná příroda i záběry, ale viděl jsem už lepší dokument, každopádně za koukání to stojí a doporučuji. 80%

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Těžko říct, silné tři, slabé čtyři. Podruhý bych se na to asi už nekoukal. Sprostý to je až až, což je sympatické, i těch ftipných scén tam pár je, párkrát jsem se lehce zasmál, to zase jo, ale celé je to v podstatě bez scénáře, což se ani nedivím, když se jeden člověk míchá do scénáře, režie a hlavní role současně. Spousta známých tváří potěšila a má to i potitulkovou scénu:-) 64%

Sousedi (2014)

Američani už nevědí co vymýšlet a tahaj si rádobynápady až z paty. Trošku jsem se pousmál při scéně s airbagama a hvězdičku dávám za holčičí líbačku, ale tím to hasne. Je to prostě přiblblý a zbytečný. 28%

Moon (2009)

Možná jsem měl film sledovat v jiném náladovém rozpoložení a s menším množstvím alkoholu v krvi, ale občas mi to připadalo docela nudné až do okamžiku zásadního zvratu. Potom se vlastně taky nic pořádnýho nedělo. Musím pochválit dobře natočené prostředí měsíce a hlavně hlas Spaceyho. 60%

Prosincoví kluci (2007)

Hezký filmeček, ale tak nějak bez šťávy. Kdyby se celý film nesl v duchu konce, tak by si určitě zasloužil o dvě hvězdičky víc. Hezká příroda a taky výběr písniček musím zmínit, obzvlášť jedna, která zazněla ve Strážcích galaxie mě překvapila. 35%

Zmizelá (2014)

David Fincher prostě umí. Krimi thriller u kterého do poslední vteřiny filmu nevíte jak to vlastně dopadne, i když se vám v hlavě honí spousta možností. Těžko se dá něco psát abych nespojloval, ale dá se v klidu říct, že jsem to sledoval se zatajeným dechem. Rosamund Pike jsem nikdy nějak zvlášť nemusel, ale po tomto jejím výkonu měním názor, parádně zahrané (od teď když jí v nějakém filmu uvidím, tak mě zamrazí). Neil Patrick Harris taky hodně překvapil, je úplně jiný než jak ho známe. Hodně dobrej film, jak scénář, tak režie. Soundtrack je taky dost výraznej a dobrej, hlavně při některých scénách. 87%