• Životopisný

Soukromá válka pana Wilsona (2007)

Příběh doposud nevýrazného texaského konzervativního kongresmana, který se ve spolupráci s operativcem CIA zajistí financování, výzbroj a výcvik mujahidů v Afghanistánu a tak vlastně porazí sovětskou armádu a donutí k ústiupu. Pevně definují cíle (sestčlování vrtulnílků) a najdou formy boje. Motivován aktivistkou Joane Hervig – bohatá texaská star, doprovázen asistentkou Bonnie, navštíví oséobně Pakistán, utečenecké tábory a ovlivní rozpočetna operaci Cyclone. Celý film je jakoby ve veselém až směšném stylu, Ale podpůrný v boji proti sovětům

Největší showman (2017)

Měla jsem se bavit? Nějak mi to přišlo banální, písněmi nevýrazné a příběhem tuctové, pokus o show na mne nezafungoval.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Asi je film ode mne příliš vzdálen, dobou vzniku, tématem, hereckými výkony. Neumím srovnat s dobovými snímky. Z dnešního hlediska mi přijde obyčejný, promiňte prosím.

Jarmark marnosti (2004)

Becky (sirotek) jako guvernantka chce proniknout do vyšší společnosti. Prožije ale život lásky a důvěry s krásným Rawdonem, vojákem napoleonských válek (v bídě zachová si kouzlo a pevnou lásku navzdory pomluvám. Nakonec nepřekoná svoji touhu po jistotě a svého muže zradí (ne sexem, ale skrytými penězi)

Váhavý fundamentalista (2012)

Drama mladého Pákistánce, vystuduje v USA, získá skvělé finanční místo, uvědomí si ale odcizení od lidí v USA i sebe mezi nimi a ve finančním světě. Pokusí se o návrat domů a zapojení se do radikální části univerzitního života učitelů a žáků. Vypráví svůj příběh americkému novináři Bobbymu a agentu. Natolik se Changez rozejde se zápůadem, že nepochopí svou milou Ericu, její umělecké vyjádření

Královna z Katwe (2016)

Dívka ze slumu Katwe blízko Kampaly (Uganda)- šachy jsou možností, jak opustit slum, vyjít z údělu prodavačky kukuřice a z bídy. Phiona se stane šachovou mistryní. Překonat odpor matky, to je poselství.

Amelia (2009)

Amelie létá, propaguje ženské svobody, na pozadí vztahu s partrnerem, vydavatelem a milujícím Georgem. Jjeí svoboda je neotřesitelná. Zvláštní úsměv, až chlapecké chování a vystupování, manželova oddanost a zblázněnost do ní

Těsně vedle (2007)

Jen bláznivá komedie plná omylů, vtípků a s nikým nesympatizujete, jen komedie

Zelená kniha (2018)

Super příběh. Poctivý, prostý, upřímný, jednoduchý, běloch, dělá „sluhu“ řidiče a ochránce komplikovaného vznešeného, urozeného a homosexuálního bravurního pianisty - černocha

Něco na té Mary je (1998)

Každý chce Mary, záhdně zůstává sama a nakonec ji Ted opravdu ohromí a získá její lásku