Dlouhý víkend (2005)

Trochu čudný chlapec, ktorý nakrúca svojou kamerou smiešne "domáce videá" - nádejný úvod a nápad s dobrým potenciálom. Na takej myšlienke by sa dal vystavať dobrý "uletený" film, ktorý by bol humorný a inteligentný zároveň. To by však musel po spomínanom úvode nasledovať úplne iný scenár. Bohužiaľ zvyšok filmu je v porovnaní so začiatkom ako ľadová sprcha. V prípade Dlhého víkendu totiž zostalo len pri podpriemernej bláznivej komédii, kde hlavný hrdina je blbec na zaplakanie - lebo keby nebol, tento film by nevznikol. Tisíckrát omletý guláš štýlu "čo sa ešte môže stať", kde jediný ako-tak hrajúci herec je Chris Klein v úlohe obsedantne sukničkárskeho Coopera a jediné skutočne vtipné zábery sú tie "domáce videá".

Doba ledová 2: Obleva (2006)

Chutné, ale čaro jednotky sa akosi vytratilo. Neviem čím to bude. Možno som len nemala tú správnu náladu. Súhlasím s Emom, dosť infantilné, pozerala som viac-menej bez zanietenia a bavila sa len na niektorých hláškach.

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Nepamätám si presne dvojku a trojku, ale tiež sa mi zdá, že som sa bavila lepšie (obe dostali po 3*). Po príšernom Cosmopolise mi Doba ľadová 4 spravila náladičku, nudila som sa zriedka, príbeh, efekty aj vtípky boli príjemné, i keď naozaj silný zapamätateľný moment mi nenapadá žiadny.

Dobrá znamení (2019) (seriál)

Úžasné, dokonalé, takto vie robiť adaptácie humornej fantasy len BBC. Milujem všetky ich pratchettovky. Vychutnávala som si každú minútu, celá duša sa mi radovala. Blaho!

Dobrman (1997)

...ja osobne som sa fajnovo bavila... drsňáreň ako málo iných, ale s nenormálnym francúzskym šarmom! A nechýba ani romanticko-ochraniteľská dvojka Cassel-Bellucci (ktorá mi trochu asociuje film Irréversible). Proste neserte sa do Moniky, keď nechcete mať do činenia s nabrúseným Vincentom ;-)

Dobrodružství mladšího a chytřejšího bratra Sherlocka Holmese (1975)

Zabudnite na Leslieho Nielsena a hlavne ho prosím nespomínajte, akoby ho Wilder kopíroval. Leslie komédie len pozerával, keď v nich Gene už dávno exceloval. Dobrodružstvo... atď. je ešte o to vzácnejšie, že si ho Wilder sám napísal a zrežíroval a film má tie nádherné znaky zlatej doby Mela Brooksa, ktorú ja osobne milujem. Trojica Wilder-Feldman-Kahn(ová) je navyše dokonalou komediálnou zostavou pre zážitok plný smiechu, bláznivých gagov a paródie.

Dobrý ročník (2006)

Milé a veru aj oddychové. Krásna atmosféra Provence s jej horúčavou i cikádami. Ale že by ma príbeh hlavného hrdinu zasiahol nejako hlboko, to zase nie. Je tuctový a predvídateľný od začiatku do konca. Klasická a omletá šablóna mega-úspešného žraloka, z ktorého sa stane citlivý muž s morálnymi hodnotami... Zaujímavá a možno trochu výnimočná je forma, ale nie obsah.

Doghouse (2009)

Celkom fajn, potešilo príjemné obsadenie aj suchý anglický humor.

Dogma (1999)

Nenávidím dogmy, ale milujem Dogmu!

Dohola (2001)

Zaujímavý, vtipný aj dojímavý príbeh, vynikajúce herecké obsadenie (Alan Rickman je šarmatný aj ako zatrpknutý mrzút, Bill Nighy ako nafúkanec detto), neošúchaný humor a priam božsky povyberaná muzička, to je dokonalé spojenie pre malú komédiu, ktorej sa napriek svojej skromnosti podarilo ukradnúť kúsok môjho srdca. Videla som ju veľakrát a stále ju milujem. A pri scéne so Sandriným celkovým vzhľadom ma vždy rovnako zamrazí...