Moonfall (2022)

Je to taká katastrofická kravinka, kde sa dobre kuká na efekty, a je to plné klišé. Nič viac som ani nečakala. Nezaradím si ho medzi pár obľúbených kúskov, ale Samwise Gamgee z Game of Thrones ma potešil ;-)

Angličanka (2022) (seriál)

Mimoriadne silný zážitok od začiatku do konca. Emily Blunt mám rada už dávno, ale pre mňa dosiaľ neznámy Chaske Spencer ma vyhodil zo sedla. Navyše minisérie sú môj obľúbený formát. Toto bola riadna šupa, päť hviezd len čo Eli bičom praskne. Ďakujem tronovi sa odporúčanie, bez neho by som tento skvost s pokojným svedomím obchádzala.

Pracující dívky (2020)

Príjemný mix humoru, trochy napätia a melanchólie každodenného života. Dobre mi to padlo. Poznáte tú frázu, ktorá kamarátka je najlepšia? Toto je film o troch najlepších kamarátkach.

Love, Death & Robots - Noc mini mrtvých (2022) (epizoda)

Komentár k tejto epizóde by v mojom prípade najlepšie vyjadrili citoslovcia a emotikony. Otvorené ústa a najrôznejšie zvuky z nich vychádzajúce. Bohovsky som sa pobavila, dám si to dvakrát, prosím! A spomalene.

Denní směna (2022)

Snoop Doggova postava to nanešťastie nevytiahne z bahna premrhaného potenciálu. Nečakala som veľa, chcela som sa iba zasmiať a trochu si po dlhom čase vychutnať upírsku tematiku. Ale scenár po nádejnom úvode skĺzol do retardovaného finále, v ktorom zo seba hlavný záporák urobil idiota. Nie je to prvý ani posledný takto dokaličený film (a zvlášť tie o superhrdinoch by mohli rozprávať), ale vždy je smutné, keď niekto najprv vytvorí akože super uber neporaziteľného zlosyna (či zlodcéru), a potom ho tesne pred osudovým súbojom lobotomizuje. Škoda.

Na střeše (2019)

Také milé, pomalé, hrejivo melancholické, na pekné 3 hviezdičky. Len toho prerušovaného močenia mohlo byť menej. Že má starý pán vo vysokom veku problémy s prostatou som pochopila už na prvýkrát.

Služebník lidu (2020) (TV film)

Celkom zaujímavé, dozvedela som sa všeličo nové o situácii na Ukrajine pred vojnou (vtedy som ich vnútropolitické problémy nesledovala, máme dosť vlastných sračiek), hoci po žiadnej stránke nemôžem nazvať dokument vyčerpávajúcim. Tvorcovia zabŕdli do viacerých tém a podali ich veľmi ľudsky, no mám pocit, že zdokumentovať to, čo sa tam deje teraz, v roku 2022, by už nezvládli. Toto je civilný dokument priemernej kvality, ale príjemne sa pozerá, a tých 50 minút ubehne rýchlo.

Čarodějnice (2015)

Škoda, že som mala film nútene rozdelený, musela som prestať pozerať presne pred vyvrcholením deja a koniec si pozrieť na druhý deň. Narušilo to atmosféru. Dala by som 3*, ale pridávam štvrtú za psychológiu (či skôr psychózu) toho, ako sa členovia rodiny obrátili proti sebe. Je to krásna štúdia, aké majú ľudia vnútorné pnutia, čo všetko v sebe potláčajú, keď fanatická viera resp. náboženstvo supluje diktatúru, kde každý podozrieva každého na základe vymyslených a prifarbených dogiem, všetko je prikázané alebo zakázané, určené a ustanovené, a naučené do tej miery, aby hlavne nezostal priestor na rozmýšľanie. Už som trochu rozšafná, ale priznávam, že čo je pre niekoho len tuctový hororík, mne prinieslo dostatok materiálu na rozjímanie :-)

Teror - Série 1 (2018) (série)

Terror je čistá lahôdka, ktorú som si úžasne užila. Dávnejšie som dostala ako darček audioknihu, a teraz mám chuť ju začať počúvať, kým si pamätám seriál. Jared Harris aj Ciarán Hinds sú moji obľúbení herci, plus tam boli ďalšie skvelé herecké výkony. Občasné dojmy štúdiových kulís človek odmávne rukou, lebo po všetkých ostatných stránkach je ilúzia dokonalá. Prilepenie druhej nesúvisiacej série absolútne nechápem (ale nie som sama) a len pri hodnotení pôvodného Terroru zavadzia a škodí. Zatiaľ ju pozerať nemienim.

Teror (2018) (seriál)

Terror je čistá lahôdka, ktorú som si úžasne užila. Dávnejšie som dostala ako darček audioknihu, a teraz mám chuť ju začať počúvať, kým si pamätám seriál. Jared Harris aj Ciarán Hinds sú moji obľúbení herci, plus tam boli ďalšie skvelé herecké výkony, občasné dojmy štúdiových kulís človek odmávne rukou, lebo po všetkých ostatných stránkach je ilúzia dokonalá. Prilepenie druhej nesúvisiacej série absolútne nechápem (ale nie som sama) a len pri hodnotení pôvodného Terroru zavadzia a škodí. Zatiaľ ju pozerať nemienim.