Fantastický pan Murray (2019) (TV film)

Je to síce všetko zostrihané, bez vlastného originálneho obsahu, ale bavilo ma to. Neviem dostatočne posúdiť pravdivosť informácií, no bol to uspokojivý koktejl základných faktov, zaujímavých záberov a zákulisných pikošiek.

Durrellovi (2016) (seriál)

Neskutočne pohodový seriál, ktorý mi zlepšuje náladu. Už úvodná zvučka navodzuje pocit šťastia a spokojnosti. Televízny ekvivalent huňatých papučiek a kakavka. A ako bonus výborný dabing.

Irsko z výšky (2017)

Výborná kombinácia úchvatných záberov z výšky, informácií z histórie a trochy bulvárnych pikošiek.

Skin Wars (2014) (pořad)

Pri Skin Wars som zistila, aký neznesiteľne škriekavý hlas má Rebecca Romijn, ale obsah ma bavil.

Na střechách Paříže: Výprava za zázraky architektury (2017) (TV film)

Spočiatku ma iritovali besné strihy a rôzne efekty, ktoré ma iritujú všade, ale v dokumente ich považujem za vyslovene stupídne. Našťastie to vyvážilo množstvo zaujímavých informácií a nakoniec to stálo za to.

Godzilla II Král monster (2019)

Efektov hromada, klišé ešte viac, na môj vkus všetkého už priveľa. Pozeralo by sa to o niečo lepšie, keby to malo o 20 minút menej.

Nový Zéland (2012) (seriál)

Prekrásne zábery z vtáčej perspektívy, k tomu pestré informácie plus príbehy ľudí a ich profesií. Pre milovníka dokumentov dokonalá lahoda.

Terminátor: Temný osud (2019)

Nebolo to úplne zlé, ale nezdalo sa mi to ani príliš dobré. Také nasilu (ale to už bolo viacero pokračovaní). Keď už to mal byť sequel "ako zo starej školy", tak by mal podľa môjho gusta nadväzovať na Terminátora 2, kde T-800 bol pomocník, nie iba na jednotku. Prvé dve časti zostávajú pre mňa zlatým fondom a kultom, no doteraz som pokračovania aspoň tolerovala. Tolerujem ešte aj toto, 3 hviezdičky dávam za napätie, ktoré napriek predvídateľnosti fungovalo. Ale teraz už ich mám definitívne po krk. Dúfam, že toto bol naozaj posledný pokus.