Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Epizóde VII som dala 5*, lebo to bola hostina pre vyhladovanú starwarsáčku, ale bol to Rogue One, ktorý mi ukradol srdce. Pri pohľade späť by som tej sedmičke možno mala 1* ubrať, lebo Posledný Jedi je ešte lepší. Ale nechám im päťky všetkým, nech sa nemusím trápiť. Keď ich miluješ, nie je čo riešiť :-)

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Ono je to fakt skvelé, úžasné a moderné spracovanie artušovskej legendy. Malo to gule a super hudbu, dobré akčné scény, dychberúce efekty hneď od začiatku... a sympatické postavy. Len by som si to ešte chcela pozrieť v jednom kuse, čo sa mi asi nepodarí, kým moje malé dieťa nebude dospelé :-D

To (2017)

Skratkovitosť bola v tomto prípade doslova nevyhnutná, pred filmom som nevedela, že to rozdelili na detskú a dospelácku časť, ale spravili dobre. Neviem si to predstaviť v jednom filme, ani keby mal dve a pol hodiny. S výsledkom som veľmi spokojná, len jedna vec mi nejde do hlavy a nevidím v nej žiadne využitie ani pre druhý diel - prečo z Mikea Hanlona urobili sirotu so zhorenými rodičmi?

Logan: Wolverine (2017)

Aké osviežujúce, pozrieť si R-kový komiksák, alebo film celkovo. Už som otrávená z filmov plných násilia bez krvi. O to poctivejšie pôsobí a je to riadne brutálna jazda.

Trouba k pohledání (2017)

Bože, to bol zbytočný film! Depardieu je tam úplný vôl a postava Catherine Deneuve je na zabitie. Nebolo to smiešne ani dojímavé, a keď som trpela len v nádeji, že sa tam snáď niečo vyvrbí, tak aj to vyšlo na zmar. Ech, strata času!

Ženy 20. století (2016)

Bolo to príjemné, ale tak akosi som čakala oveľa viac.

Jack a obři (2013)

Rozprávočka, ale fajná - napínavá a rýchla, vhodná aj pre ľudí ako ja, ktorí sa klasickým rozprávkam skôr vyhýbajú. Toto ma však bavilo.

Circle: Uzavřený kruh (2017)

Všetko v tomto filme akoby som už predtým videla niekde inde. Zdá sa mi, že okrem predvídateľného deja a hromady klišé mi vlastne nič nové neponúkol. Márne hľadám čokoľvek, čo by ma na ňom nadchlo alebo aspoň zaujímalo. Forma remeselne čistá, obsah veľmi priemerný.

Případ (2015) (seriál)

Sklamanie. A to mám rada islandskú kinematografiu. Ale tu sa diali čudné veci. Už predstavovanie množstva postáv nebolo dostatočne zrozumiteľné, potom prebiehali dve paralelné pátrania, policajti z toho v priebehu dielov vychádzali stále horšie, lebo nevideli súvislosti, nekládli správne otázky, nepočúvali, čo sa im hovorí, zatýkali hlava-nehlava, trepali sprostosti (či to mali byť ich prefíkané metódy?) a celkovo sa správali ako idioti. Mrte rôznych teórií na vode, najprv neveria ničomu, potom ich osvieti a odrazu obvinia správneho. Máme tu znásilnené dievča, ale ani jediný raz nepadne slovo DNA. Postavy boli asi všetky nesympatické, dialógy občas zneli divne, akoby neboli dobre preložené... Plus celá dynamika seriálu bola nemastná-neslaná.

Hora (2015)

Malo to zaujímavú, až meditatívnu atmosféru, ale tiež tomu chýbal nejaký ucelenejší dejový oblúk. Celkový dojem je melancholický.