Žena v černém (2012)

Ľakačky to malo pekne hnusné, až som sa radšej nedívala na telku - asi som príliš ľakavá alebo čo, ale takéto odschoolové vyblafnutia, keď v jednom momente zreve hudba a do obrazu vletí príšera, mi proste nerobia dobre - a zdá sa mi, že celá Žena v čiernom bola postavená na nich. Atmosféra bola slušná a potešil ma Ciarán Hinds, ale všetko ostatné bolo akési... priemerné. Samotný príbeh som poznala už predtým (v originále ma príšerne rozčuľoval hlavný hrdina), hoci si ho presne nepamätám - ale ani ten nepovažujem za extra výnimočný (pravdupovediac, neviem prečo sa kniha stala takou známou). 3* postačia.

Náměstí Tahrír: Srdce egyptské revoluce (2012)

Znalci by možno povedali, že je to jednostranný dokument, možno je v ňom aj nejaká demagógia - to neviem posúdiť, lebo som Arabskú jar podrobne nesledovala. Ale je zaujímavý. Jednu hviezdičku navyše pridávam za to, že bol nakrútený osobnou účasťou redaktora a jeho štábu, ktorí išli medzi ľudí.

Bílá hraběnka (2005)

Pekný film, citlivo nakrútený a plný skvelých hercov... ale nejako sa mi nepodarilo k nemu vytvoriť až taký vzťah, aby som mu dala 4*.

Jako za starejch časů (2012)

No jo, starí pardáli si strihli ďalší scenárik s roličkami šitými na telo :-) Je to celkom sympatické, také deduškovsko-gangstersky hrejivé predstavenie pre trio gaunerov so zmyslom pre česť. Či dá niekto tri alebo štyri hviezdy, záleží asi na úrovni dojatia. Mne postačia pekné 3*.

Lucy (2003) (TV film)

Občas si naozaj s chuťou pozriem takéto biografické filmy, jednak je to oddychovka, ale človek sa môže aj všeličo nové dozvedieť, prehĺbiť si hmlisté povedomie o kultových osobnostiach určitých žánrov či časových období. Lucille Ball medzi nich bezpochyby patrila. Celkom vydarený film, vyvážene miešajúci romantizujúcu rovinu s dramatickejšou realitou.

Rebelka (2012)

Už dávno ma žiadny animák nenadchol, Rebelka to celkom neočakávane zmenila (podobného rázu je Ako si vycvičiť draka, ale Rebelka víťazí). Pustila som ju v telke a od prvého momentu som zostala ako hypnotizovaná sa dívať až do konca :-) Neviem či to majú na svedomí ohnivé vlasy Meridy alebo krásna animácia, ale som jednoducho očarená. Milý príbeh, dobrý český dabing, hudba, postavy, vydarené gagy... všetko spolu to namiešalo koktejl, ktorý mi dokonale sadol.

Rolničky, kam se podíváš (1996)

Prepínam telku, idú tzv. "Rolničky"... hovorím si: "toto už fakt videli všetci, iba ja nie". Tak ho nechám pustený, hoci nie od úplného začiatku, ale veď vo vianočnej komédii ma to nezabije a zápletku už dávno poznám. No... kým asi do dvoch tretín bola štandardná infantilná situačka s typickým Arnoldom aj americko-grcnými morálnymi ponaučeniami, tak sa dalo. Myslela som, že v podobnom duchu budú gagy pokračovať. Keď vybuchla listová bombička (sorry, spoiler?;-), ešte som len pokrčila obočie. Keď v kostýme TurboMana začal vystreľovať počítačom animované disky, podozrievavo som prižmúrila oko... s tým filmom sa niečo dialo... Nechápavý výraz tváre ma naplno zasiahol, keď Arnie začal lietať. A lietal, a lietal a neprestával... Potom urobil zopár superhrdinských trikov, ktoré boli smiešne v negatívnom zmysle a ako dospelý divák bez ľubovoľného dieťaťa v okolí som sa cítila až trápne. To "komiksové" finále to celé poslalo do žumpy. Hmm, ale predpokladám, že cieľovú skupinu detí to v roku 1996 a ešte pár rokov potom bavilo.

Jak pracuje Země (2011) (seriál)

Pútavé aj plné zaujímavých informácií, predsa len by som však toto neoznačila ako "načisto dokonalý dokument". Nedokážem sa zmieriť s notoricky sa opakujúcimi neduhmi nových dokumentárnych filmov posledného desaťročia - buď sú to dokudrámy, z ktorých mi vstávajú chlpy (akoby bez dramatizácie už nebolo možné zaujať diváka - a možno ani nie je, hoci ja medzi takých nepatrím) alebo materiál nie je vhodný na dokudrámu, tak sa ako aj v prípade Earth Machine a mnohých podobných urobia zo dve zo tri počítačové grafiky a tie sa v neustálych prestrihoch a kombináciách opakujú a striedajú s niekoľkými ďalšími zábermi, ktoré sa filmárom podarilo kúpiť od fotobanky (neviem, či sú ostatní ľudia slepí alebo televízor iba počúvajú, ale mne to teda riadne bije do očí a po chvíli sa mi to hnusí ako podcenenie pozorného diváka i arogancia od producentov) + nezabudnime na neustále opakovanie hŕstky faktov, pretože po reklame treba rekapitulovať (= každých 10 minút) - z týchto vymenovaných idiotín trpí Earth Machine hlavne prestrihmi identických počítačových vizualizácií, a zato aj strhávam hviezdičku.

Jana Eyreová (1983) (seriál)

Toto bola tá "moja" Jana Eyrová v čase, keď som bola v správnom veku a túto klasiku milovala (neviem, či som knihu čítala pred alebo po seriáli). Dúfam, že ešte budem mať príležitosť si ho znova pozrieť a zaspomínať :-)

Anonym (2011)

Mám rada alternatívnu históriu, fantázie o tom "čo by bolo keby" a mám rada aj Rhysa Ifansa (a ďalších). Mne sa to fakt strašne páčilo (Emmerich, ne-Emmerich!). Earl zo Southamptonu mal nádherné vlasy, ale najcharizmatickejší bol bez debaty Oxford ;-)