Jurský svět: Nadvláda (2022)

Poslední film z trilogie Jurský svět by měl celou ságu nějak velkolepě uzavřít, nestalo se. Téma koexistence dinosaurů s lidmi by mohlo být velmi zajímavé, ale toho se tu příliš nedočkáme. Je to jedna honička za druhou uprostřed příběhu, který není ničím zvláštní. Dialogy byly celkem suché a občas chaotické, jako kdyby scénárista nevěděl co vlastně chce. Skvělí herci se to snaží zachraňovat, ale režisér jim hází klacky pod nohy.

Bábovky (2020)

Má to být sice komedie, ale otřesné rodinné a partnerské vztahy moc k smíchu nejsou. Tento pokus o komedii/drama má své světlé stránky, ale těch tmavých je mnohem více. Příběh předvídatelný, trapné hlášky a opět další film, který se neobešel bez nevkusných sexuálních scén...

Uncharted (2022)

Neměl jsem tu možnost hrát hru, znal jsem pouze stručný příběh. Nicméně to mi nebrání vyjádřit se k filmu, neboť s hrou prý téměř nijak nesouvisí. Dvojice Toma Hollanda a Marka Wahlberga může na první pohled vypadat všelijak, ale oba herci si poměrně sedli a vytváří příjemnou atmosféru. Vadilo mi, že snímek je jen další dobrodružné hledání pokladu a žádného zajímavého zvratu jsme se ani moc nedočkali. Výprava skvělá, akce nic moc. Některé momenty ale vykouzlí úsměv na tváři.

Red Notice (2021)

Ohraná loupež starověkých artefaktů nebo umění, tentokrát v podání herců Ryan Reynolds, Dwayne Johnson a Gal Gadot. Sice nablýskaná podívaná, ale scénář neoriginální a nezábavný. Protagonisté se snažili zachránit co se dalo, nicméně jako by jim režie házela klacky pod nohy... Dávám jen ***

Eternals (2021)

Po zhlédnutí filmu Eternals si člověk připadá jako kdyby právě viděl Avengers: Endgame v novém obalu. Problém je v tom, že zde se divák teprve s hrdiny seznamuje, hledá své oblíbence a nemá k nim ani k filmu zkrátka vztah. Nicméně, snímek je skvěle natočený. Hudba, pohledy do starověkého Babylonu, dialogy s Arishem, fight scenes s Devianty, to vše utváří nádhernou a napínavou atmosféru. V průběhu se nachází hned několik zvratů, se kterými je ale těžké udržet krok a je toho příliš. Nevím zdali je toto právě cesta, jak nalákat a nadchnout diváky pro pokračování.

Black Widow (2021)

Těšil jsem se na Black Widow. Namísto toho jsem ale dostal akční film, se Scarlett Johansson v hlavní roli, ve stylu rychle a zběsile, který se akorát pod Marvelem vydává. Nevím jestli to bylo schválně, ale scénáristovy vtipy byly dosti suché a nezábavné. Nic, na co bychom byli od Marvelu zvyklí. Jinak to byla celkově docela příjemná podívaná.

Sedm let v Tibetu (1997)

Nádherný příběh, nádherný film. Brad Pitt, Rakušan, se vydává na cestu do Tibetu aby zde dobyl vrchol hory Nanga Parvat. Stoupání mu ale překazí vojáci. Skupinka horolezců se ze zajateckého tábora dostane. Dva přátelé,  Brad Pitt a David Thewlis, se tajně dostanou do Tibetu. Tam jsou nakonec uvítáni a zůstanou pod ochranou malého Dalajlámy. Poté nastává boj mezi Číňany a Tibeťany. Film ukazuje pravou podstatu buddhismu, který je opakem toho co můžeme vidět na straně surové socialistické Číny. V samotných hrdinech je vidět jak v nich bojuje staré Německo a nový Tibet. Výkony skvělé, záběry nádherné. Toto patří mezi MUST SEE filmy

Vyproštění (2020)

Na film jsem se podíval čistě ze zvědavosti, jaký výkon předvede Chris Hemsworth. Nicméně u toho to skončilo. Přestože byla myšlenka uneseného dítěte mafiánského bosse zajímavá, tvůrci s ní nedokázali pracovat tak, aby to bylo pro diváky napínavé až do konce. Akce a přestřelky až do konce sice trvaly, ale bylo to stále to tom samém. Hudba a záběry byly na dobré úrovni.Na film jsem se podíval

The Boy (2016)

Film The Boy od režiséra William Brenta Bella z roku 2016 je oddechovější horor, který chce zapůsobit na diváky spíše celkovou atmosférou než krvavými vraždami, honičkami a jumpscary. Sice tu máme ohraný motiv panenky, ale pracuje se s ním trochu jinak než ve filmech typu annabelle. Backtory také není něco, nad čem by si tvůrci dlouho lámali hlavu. Malý kluk s vražednými sklony způsobí v domě požár a od té doby je považován za mrtvého. Nakonec musím říct, že chvílemi to byla trochu nuda. Nicméně neříkám, že to je špatný film.