Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Dobrodružný
  • Sci-Fi

plakát

Upíří deníky - I Carry Your Heart with Me (2015) (epizoda)

4.díl. Po Oscarově smrti musí Damon změnit taktiku. Málem se mu se Stephanem nepodaří ukrýt Oscara před zraky Nory a Mary Louise. Ty debatují o svém milostném vztahu. Spolu s Caroline jdou na helloweenskou oslavu, kde se nejprve ostře pohádají o žárlivosti, a následně milostně usmíří. Dohodnou se, že v jejich vztahu již nestojí žádné společenské překážky. Enzo začíná mít podezření ohledně Oscara a obviní z toho Valerii. Díky Fénixově kameni Oscar ožívá, jeho chuť na krev však překonává i Damonovy představy. Jen díky rychlému zákroku bude zkrocen, zaplatí za to však nevinní lovci duchů. Lily díky jeho přítomnosti zruší kouzlo, jež kryje Eleninu rakev, a Damon poprvé sepisuje za svůj život zápisky pro Elenu. Hluboce se v nich nad sebou zamýšlí. Caroline je osvobozena od prokletí a se Stephanem si užívá první společnou noc. Bonnie a Alaricovi se podaří přivést Jo zpátky k životu. Jak moc, to se uvidí. 90 procent.

plakát

Upíří deníky - Age of Innocence (2015) (epizoda)

3.díl. Damon, jenž je nucen opustit město, se spolu s Alaricem a Bonnie rozhodne najít jakoukoliv možnost pro záchranu Eleniného těla. Podaří se jim najít posledního šestého heretika Jonase. Ten poznává Damona z války v roce 1863 u Gettysburgu, kde ho zachránil před smrtí dobrou radou. Nyní touží po svobodě. Když se dozvídá o Fénixově kameni, jenž nebyl Alaricem zničen, okamžitě se po něm začíná ptát. Damon ho omráčí a hodlá provést směnný obchod s matkou. Jonas za Elenu. Valerie je však rychlejší a Jonase zabijí. Alaric se s pomocí Bonnie snaží přijít na způsob, jak Jo probrat. Caroline se dozvídá o Valerii dost podrobností a ona sama se nemůže rozhodnout, jestli se chce se Stephanem setkat. Díky jeho upřímnosti ke své matce dostává svobodu. 85 procent.

Paradise Hills (2019)

Zajímavý film, jehož originalitu velmi oceňuji. I přes kritiku místních komentátorů se mi film velice zamlouval. Propojení pohádkového prostředí ze světa princezen střižené s budoucností a dodané zastíranou psychologickou léčbou na výrobu klonů, to ještě nikoho nenapadlo. I přes veškerou snahu udělat ze snímku veleumělecké dílo, bohužel, jak vidím, nikoho moc nezaujalo. Film vypráví o Uně, dívce z bohaté rodiny, jež byla přivezena na ostrov pod záminkou léčebné psychoterapie. Jako u ostatních dívek, s nimiž se seznamuje, musí i ona podléhat rozkazům vedoucí instituce a "nevystrkovat růžky". Od jedné z dívek, do níž se tajně zamiluje, a ona do ní, se ale dozvídá riziko, jenž všem hrozí. Nejen uspávací mléko, ale i podivné pokusy na dívkách jí přesvědčuje o nemilých praktikách léčby. S touto dívkou hodlá utéci, ale je pozdě. Dostali ji, a v televizi ji ukazují jako zcela vyměněnou. Jistě, je stále zpěvačkou, ale o jakékoliv známce jejího bývalého chování ani stopy. Přes veškerý tlak, jenž se na ni vedoucí snaží poslat v touze podlehnout jí, se Una nevzdává a spolu se dvěma kamarádkami utíká z ostrova. Pro jednu je také pozdě, a vlivem pokusů umírá. A druhá ji, poté, co se dozví o svých klonech, následuje. Její snaha přesvědčit klony o lásce vyvolá zájem u její dvojnice, jež se s ní spolčí a společnými silami vedoucí poráží. Prchají z ostrova, a nechávají tam bývalou lásku pravé Uny napospas svému osudu. A zatímco si navzájem pomáhají přesvědčit její rodiče o její lásce k jistému muži, jehož následně dvojnice zabijí, pravá Una se pravděpodobně vydává nalést Amarnu (konec filmu). Lepší průměr, díky originalitě dávám 70 procent, tedy 4 hvězdy.

plakát

Upíří deníky - Never Let Me Go (2015) (epizoda)

2.díl. Lily se rozhodne pomstít za smrt Malcoma, jejího "syna". Unese Caroline a Mary Louise spolu s Norou se rozhodnou ji mučit. Jen nepatrná narážka ze strany Caroline na Nořin vzhled Mary nesmírně rozčílí. Alaric se od Bonnie dozvídá, že jeho kámen na probrání Jo je plný zla. I přes její radu se ho nerozhodne spálit a s jeho pomocí dokáže probudit zkušební ženu před Jo. Jelikož není nyní možnost, jak by se Damon ani Stephan mohli dostat do svého domu, jenž Stephan obětoval Lily a její "rodině", zjišťují znepokojivé novinky spojené s Matte. Jen díky jeho dočsnému úmrtí mají možnost dostat se do domu, díky kouzlu Valerie ale Stephan nemůže Caroline osvobodit. Při pohřbu Malcoma Lily vážně citově raní Damona a ukryje Elenu zastíracím kouzlem. Pokud navždy neopustí město, hrozí mu a Eleně, skryté v bezvědomí v rakvi, nebezpečí. Enzo se svěří Lily s jejími city k ní. Caroline se s pomocí Nory dozvídá o spojitosti mezi Stephanem a Valerií v roce 1863. 85 - 90 procent.

plakát

Upíří deníky - Day One of Twenty-Two Thousand, Give or Take (2015) (epizoda)

1.díl. Život bez Eleny je pro Damona velice náročný. Zatímco Caroline a Stephan zůstávají ve městě pro případ nouze, Damon, Bonnie a Alaric vyráží do evropy trochu si oddechnout. Do města přichází heretici a Lily. Mezi nimi je i Valerie, Mary Louise a Nora, poslední dvě mají spolu milostný vztah, a Malcolm s němým mužem (jméno již nevím). Zatímco Damon a Alaric s Bonnie se vrací do Mystic Falls, jenž je nyní evakuováno, a zjišťují novinky o hereticích, jejich loajalita vůči Lily je nízká a podílejí se na zábavě v podobě vyvraždění Mattovy třídy na předávání odznaků. Za tuto činnost jsou prostřednictvím Lily potrestány. Damon se rozhodne zabít Malcoma, za což mu hrozí nebezpečí. Bonnie bere všechnu vinu na sebe a Caroline se Stephanem probírají svůj vztah. Alaric hledá možnost, jak vrátit Jo její život. 85 procent.

Tomb Raider (2018)

Klasika, jichž se dnes dočkáte dosti a jen občas vás překvapí. V tomto případě ale ani moc ne. Děj vyprávět tentokrát nebudu, jen shrnu své myšlenky. Parodie na Indiana Jones s příměsí feminismu, tj. žena musí vše, hlavně ne být slabá a zranitelná. Dosud jsem o této postavě nic netušil, ačkoliv vím, že existuje jakási videohra. Film mi nic moc nepřinesl, pár věcem jsem se zasmál a občas jsem byl i něčím upoután, ale celkově byl film spíše oddychový na poklidný večer, kdy máte všeho dost a ostatní filmy jsou už mnohokráte zhlédnuté, či si na ty lepší chystáte jiný, zajímavější den. Tento film je takovým případem porovnání s dnešní a minulou generací kinematografie. Kdybych neviděl jiné fantasy filmy z dob 2005 a výše, ani ságu "Resident Evil", byl bych zajisté u vytržení i z toho mála, co film poskytl. Ale jelikož se právě na tento žánr a tuto dobu soustředím nejvíce, považuji toto dílo za amatérské, ba ne i, mírně řečeno, zoufale neúspěšný snímek. Toto vše je ale jen můj subjektivní názor, nikomu jinému, jenž by se mnou nemusel souhlasit, se nesnažím vnucovat svůj názor. 55 procent, 3 hvězdy. Klidně se na film podívejte, ale těm, jenž jsou ve fantasy zkušenými odborníky, se doporučuji tomuto snímku vyhnout, jinak ztratíte téměř 2 hodiny života.

plakát

Upíří deníky - Série 6 (2014) (série)

6.série nám přináší plno novinek z fantasy světa, a kvalitově se to rovná, či dokonce mírně převyšuje, předchozí sérii. PRO TY, CO NEVIDĚLI TUTO SÉRII, DÁLE ČÍST NEDOPORUČUJI! Damon je uvězněn spolu s Bonnie v Mystic Falss roku 1994. Elena nesnese život bez Damona, a bylina, jíž používá pro střetávání se s ním v její představivosti od Luka, umocňuje její touhu pít krev. Alaric, jako de facto původní upír, jí dodá nebezpečnou myšlenku. S jeho pomocí zapomíná na svoji lásku k Damonovi. Ten ale s Bonnie po dvou měsících potkává v opuštěném vězeňském světě Kaie, psychopatického šílence, jenž jim však může pomoci s únikem. Ten se nakonec podaří jen Damonovi. Díky poutníkům, jenž vyhnali všechny nadpřirozené z Mystic Falls, je Alaric zbaven nátlakem z lovce upírů Trippa svých schopností upíra a Tyler své upíří části. Po Damonově návratu tedy není možné Eleně vrátit vzpomínky. Její zapomenutá láska k němu je však mnohem mocnější a po čase se k němu opět vrátí. Liv se pomalu, ale jistě zamilovává do Tylera, i když tím ohrožuje svůj spolek čarodějů, coven Gemini. Seznamujeme se s Jo, lékařkou v nemocnici, jenž má s covenem Gemini bližší vztah, než vůbec věděla. A dokonce i Kai, jenž se nakonec ze svého vězení vrátí a nechá tam Bonnie samotnou, k nim patří. Ten ale dokáže magii jen brát. Je rozhodnut "spojit" se s Jo a stát se vůdcem Covenu. Nakonec, po mnoha dílech, se s ním spojí Luke, jenž je rovněž v covenu a obětuje svůj život. Bonnie, jenž se nakonec z vězení rovněž dostane, ale z roku 1903, s sebou přinese kamerový záznam neznámé ženy. Tu pozná Damon jako svoji dávno mrtvou matku. Byla Covenem uvězněna v roce 1903 a již tehdy byla upírem, přeměněna v roce 1858 před svoji smrtí. Jako Stephan, i ona je rozparovačem a Enzo byl tím, jehož proměnila ve stejném roce, v němž byla zajata. Ten se s ní později spojí, poté, co se její synové dozvídají o její nové rozparovačské rodině, jenž chce rovněž vysvobodit. Ven se ale dostává jen ona a ostatní bez její rodiny a Kaie, jenž zůstává v roce 1903. Mezitím, co Jo a Alaric plánují svoji svatbu a ostatní se potýkají s matkou Salvatorů Lily, s sebou Bonnie přináší lék na upírství, jenž se nakonec Elena z důvěry ve svou lásku k Damonovi rozhodne vypít. I Damon se chce stát člověkem, ale Kaiův nečekaný zásah na svatbě Alarica a Jo vše změní. Jo umírá, Kai po své první smrti se probouzí jako upír, jako nový vůdce Covenu ostatní vlivem jeho první smrti umírají, včetně otce všech z covenu a Liv, jenž se obětuje zíroveň i pro záchranu Tylera, jenž se zase promění ve vlkodlaka, a jako upír/čaroděj oznámí všem svoji pomstu na Bonnie. S jejím životem spojil i Elenin, a bez úmrtí Bonnie zůstane Elena v nevědomí. Damon následně zabijí Kaie nadobro, ale Bonnie ponechá živou. A zatímco se všichni s Elenou loučí, smrt Kaie odkryla jeho důmyslně skrytou budovu, v níž Lily a Enzo nachází její rodinu. Řeší se i pochybný, zato intenzivní vztah mezi Caroline a Stephanem, jenž k sobě za tuto sérii měli čím dál tím blíže, a i smrt Liz, matky Caroline, na rakovinu ovlivnil Carolinin život. Vypla si Emoce a nátlakem donutila i Stephana k této strašné věci. Jen matka Lily v něm vrátila jeho emoce a po delší době i Stephan dodal Caroline naději. V závěru posledního dílu se dozvídáme úkryt Eleniny rakve před nebezpečím okolního světa a dostáváme se do blízké budoucnosti (asi pár měsíců či let). Mystic Falls je v troskách. Matt, po svém tréninku na policistu, je nyní šerifem a Damon hlídá celé náměstí ze zídky na městské věži (konec série). Není co říct, chystám se na další sérii. 90 - 95 procent.

plakát

Upíří deníky - I'm Thinking of You All the While (2015) (epizoda)

22.a poslední díl 6.série. Kai způsobil na svtbě Jo a Alarica vážné potíže. Jo umírá a není ji pomoci. Elena se ocitá v bezvědomí, a nikdo neví, jak ji probudit. Až video od Kaie poukáže na fakt, že díky své moci propojil duše Bonnie a Eleny. Dokud Bonnie nezemře, nemůže se Elena vrátit mezi živé. Kai se snaží podstrčit Damonovi to, co si ve skrytu duše přeje, ale Damon své touze odolá a ve chvíli nejvyššího nebezpečí dá Bonnie svoji krev a Kaie zabijí. S tím, že se ale stal upírem před svojí první smrtí, ovlivnil průběh covenu Gemini. Tyler je smrtelně zraněn a spolu s první smrtí Kaie umírá i celý coven. Aby se Kai vyléčil, obětuje se pro něj Liv a umírá. Kvůli Kaiovi druhé a definitivní smrti objevuje Lily a Enzo její rodinu rozparovačských upírů. Všichni se s Elenou rozloučí s pomocí upíří magie a uzavřou ji do hrobky Salvatorů. Damon se rozhodne raději ponechat život Bonnie a strávit více než šedesát let bez Eleny. Následně se nám naskytuje pohled po pár letech (to zatím není jasné), kdy je Mystic Falls v troskách. Matt v něm projíždí jako šerif a Damon hlídá ze zídky vrcholu hodinové věže/brány. 90 procent.

Sucker Punch (2011)

Napůl totální blbost, jenž bych nepochopil, ale rovněž velmi zajímavý akční, mírně feministický film. Otčín se rozhodne po smrti matky dvou dcer vzít všěci do svých rukou. Jelikož v závěti předává svůj majetek dcerám, neváhá a touží obě dívky zabít. Jedna mu však vzdoruje a proto se rozhodne zbavit se jí. Převeze ji na údajnou školu pro mentálně postižené. Tam tato dívka podstupuje šokující terapii. Jelikož je doopravdy mírně nenormální, prchá před reálným světem překupníků dívek pro své klienty do fantasy světa. Ostatní dívky, jež se zde nachází, jsou na tom jako ona a společně se snaží vymyslet plán útěku. Hlavním a podstatným úkolem je najít čtyři předměty: mapu, oheň, nůž a klíč. Vše se zdá na dosah ruky, a s pomocí hudby, jež činí z hlavní hrdinky jakousi vílu (osobní dojem), z níž při tanci nejde spustit zrak, se zmocňuje při epických výpravách všech čtyř věcí. Ale za jakou cenu. Vedoucí podniku má silné podezření, a sám jako psychicky šílený člověk povraždí tři z pěti hlavních hrdinů. Jednu dopadne, a poté zabije, o druhou se postará agresivní kuchař, a třetí zastřelí. Poslední dvě hrdinky už ale mají o předměty postaráno. Zbývá již jen utéci. Ale na jednu věc zapomenou. Na pátou, nehmotnou, o které se zmínil záhadný muž ve fantasy světě předtím, než se vše stalo. Sama hlavní hrdinka se musí obětovat pro záchranu života té druhé. A zatímco dívka utíká a nalézá svobodu, naše hlavní hrdinka podstupuje zákrok, jenž se tu provádí. Kladívkem a kovovým předmětem připomínající hřebík zapomíná na vše, včetně svého jména (přirovnání: jako amalganová kulka v hlavě Wolwerina ve čtvrtém X-menovském filmu). Konec je zmatený, ale vedoucí podniku je zatčen a sama dívka zůstává sedět na křesle (konec filmu). Právě u konce si nejsem zcela jist, jak to scénáristé a režisér myslel. Zjevně tak, že sama hlavní hrdinka zůstává buďto bez paměti, či za pomoci řečí, jež jako podklad vypravěčky pronášela, na nic nezapomněla aje stále taková, jenž byla. Ale dávám tomu poměr 90:10 pro první možnost. Sice čtvrtinu filmu jsem pouze bádal nad jeho smyslem, ale postupem času od jeho zhlédnutí se mi pár věcí vyjasnilo a nyní to beru za celkem dobrou práci. Především hlavní hrdinka byla neohrožená a byla dosazena půvabná herečka Emily Browning (známá z filmů "Pompeje" - viděl jsem, a "Hostitel" - hodlám se na něj v blízké době podívat). 55 - 60 procent, zas až takový zázrak film nebyl.

plakát

Upíří deníky - I'll Wed You in the Golden Summertime (2015) (epizoda)

21.díl. Alaric a Jo se berou. Caroline se vrací do města a ihned plánuje svatbu. Přijíždí i celý coven Gemini a mezi nimi i Joinin otec. Do města se vrací i Liv a Tyler se k ní nechová moc mile. Jo se v jednu chvíli zhroutí a svůj stav přisoudí nervozitě a stresu. Damon je Stephanem vydírán skrze Elenu, aby si lék nebral, a prudkost jeho manipulace Damona šokuje. I přesto je rozhodnut svůj krok učinit. Před svatbou se s Elenou vyspí. Stephan a Caroline mají vážný rozhovor ohledně jejich vztahu, sama Caroline se ho vzdává. Bonnie a Matt u cely Lily, jenž utekla, záhadně omdlévají. Sama Lily je spolu s Enzem na nepěkném místě, kde se má nacházet její rodina. Na svatbě se nečekaně objevuje Kai, jenž s rodinou rozparovačů utekl z vězeňského světa. Probodne Jo a na celé místnosti ukáže svoji ohromnou moc. Elena omdlévá. 85 procent.

Ovládací panel
1 bod