• Fantasy

Odkaz - Just Don't Be a Stranger, Okay? (2022) (epizoda)

20. a poslední díl 4.série a celého seriálu. Alaric se rozhodne uzavřít brzy Salvatorovu školu, což Miltona a Hope velmi naštve. Rozhodnou se bojovat za její znovuotevření. Z New Orleans přichází pro Hope popel jejího otce, námi milovaného Klause Mikaelsona. Jeho dcera neví, kam ho rozprášit, a díky Landonově nové roli chce, aby se s ním mohla ještě jednou sejít. Po dlouhém pátrání, na nějž použije Landon svého nového pomocníka Ethana, se však dozví, že došel Klidu a tudíž se s ním nemůže spojit. I přesto, zažijeme spolu s ní dojemnou scénu, kdy jí její otec, z Klidu, pošle poslední zprávu na rozloučenou. Řekne jí, že ona je jeho Klidem. Poté Hope rozpráší popel na místě, kde sama prožívá mír. Škola nakonec, díky MG - ho práci a Hopiině snaze zůstane otevřená, až ředitelem již není Alaric, ale Caroline, s níž máme tu čest se po dlouhé době opět setkat. Kaleb zůstane s Cleo. Jacob (či jak se jmenuje Alfa smečky) už není vlkodlakem, a tak svoji roli předá Finch. Blíží se lepší časy. 100 procent, skvělé zakončení seriálu.

Duch ve stroji (2017)

Po zhlédnutí tohoto filmu si nejsem zcela jist, zdali ho mám hodnotit kladně, či záporně. První hodinu se mi velmi líbil, byl správně akční, využíval perfektních efektů a hlavní hrdinka Mira se zde ukázala jako schopná bojovnice, jako dokonalý výrobek firmy tvořící těla pro živé mozky. To jest, vnímáte svět jako člověk, ale zbytek vás samotných je jen technika. A o tom celý příběh vlastně je. Z obyčejné ženy, respektive ještě dívky, jež se málem utopila v moři (SPOILER: Což se nakonec ukáže jako sprostá lež) se vytvoří supervoják připravený konat ve jménu společnosti. Chránit ty, které má, ale i zabíjet. Jenže vlivem starých zapomenutýc vzpomínek, jež vyplouvají bezcitná Majorce na povrch, se začne vše motat (...). Scarlett Johansson v hlavní roli tohoto snímku je úžasná. Jen scénář není do puntíku vypracovaný. Doslova zbylých 40 minut filmu si už trochu říkám "Ať je konec". Jo, film se mi líbil, ale jen jednou. Podruhé už bych se mu buďto vyhnul, či nechal čas běžet a zopakoval si ho, dejme tomu, tak za půl roku. Zklamání to pro mne sice je, ale znám i horší. 55 procent, 3 hvězdy. Ještě že to není na motivy Samantha Darko, to bych se asi zbláznil...

Siréna - Natural Order (2019) (epizoda)

3.díl. Ryn, Maddie a Ben se budou muset se skupinkou zbylých sirén přesunout pryč z chaty. Naše hlavní hrdinka potřebuje opět do moře. Bývalá vůdkyně se však odváží opět získat postavení. Spolu se střetnou v nádrži, kde Ryn vyhraje. Následně začne Maddie zkoumat Rynin zpěv. To má však pro Bena nepříjemné následky. Už předtím se pokoušel Ryn pomoci, i když se jednalo o její boj, a to proto, že se v něm opět ozval její zpěv. Ten má nyní nahraný, a neváhá si ho pustit. I když se zdálo, že Ryn svoji sokyni zabila, není tomu tak. Helen (konečně vím její jméno) díky Benově pomoci získá svůj peněžní šek, a také najde příbuzného. Xander začne podezřívat svoji novou přítelkyni. Na Maddinina otce se sypou nepříjemnosti. 85 - 90 procent.

Smrtelné stroje (2018)

Velice zajímavý film, s originální tematikou a úchvatnými scenériemi. Děj sleduje příběh mladé dívky, jež se snaží, spolu se svým pojízdným městem, utéct z hledáčku toho nejsilnějšího z nich, Londýna. Jemu sice vládne mírný starosta, mnohem větší moc však má jeho pravý de facto vůdce, Thaddeus Valentine, miláček lidu. Ten sní o zotročení všech slabších měst, nalezení Hester Shaw a zničení důležité stěny, díky jejímuž prolomení by získal další cenné zdroje surovin. Nacházíme se totiž ve světě tisíc let po jeho zničení lidmi. Nynější obyvatelé požkozené planety pátrají jen po potravě a energii. Ta se může nacházet na dálném východě. Mladá dívka, ve skutečnosti Hester Shaw, je nakonec nalezena a hrozí jí smrt, díky schodě náhod a jednomu klukovi, do nějž se brzy bezhlavě zamiluje, je ovšem mnohem snazší vzdorovat (...). Snímek se mi velmi líbil, hlavní herečka Hera Hilmar je velmi hezká, a role jí perfektně sedí. Valentine je ten správný krutý záporák, a (spoiler) není ani přímo jasné, zdali zemřel, či ne. Díky tomu máme možnost dočkat se i dvojky, zdali tedy vyjde. 95 procent.

Siréna - Street Fight (2018) (epizoda)

(Doplněno 16.06.2022). 9. a předposlední díl 1.série. Dona se rozhodne, s partou svých válečníků, přivést svoji sestru Ryn zpátky do moře, ať už se jí bude chtít, či ne. Ryn mezitím uvažuje, jestli má cenu jim vůbec vzdorovat. Společně s Maddie a Benem se jim rozhodne postavit, avšak i tak nemá dost psychické síly bojovat. Navíc, začne to vřít i v ní samotné. Aldon Decker i nadále pokračuje v pátrání po své siréně, na jejímž zpěvu se stal zcela závislý. Nakonec se vše vyvine vcelku dobře, a Ryn zůstává na pobřeží. S jedinou potíží. Když se Xander dozví, že vrah jeho otce se znovu objevil, neváhá se k němu okamžitě dostat. Při přestřelce, kdy se nakonec Rynina sestra přidá k Ryn a bojuje vůči nevyzpytatelným Lovcům, utrpí Dona vážné zranění. Jediný, kdo jí může pomoci, je právě Decker. 90 - 95 procent.

Odkaz - This Can Only End in Blood (2022) (epizoda)

19. a předposlední díl 4.série. Dcera Kena vytvoří mocnou zbraň, s níž může její otec zabít Hope. Ona sama ho však předčasně vyzývá na souboj. Dle tradic nemůže odmítnout, a tak příjimá. Celá škola se připravuje na střetnutí, které má rozhodnout o životech jejich i Kenova. Na jeho straně se však ocitne, pro Hope a další, nečekaný spojenec - Aurora. Ta však už v první fázi souboje umírá, a to Kenovou nešťastnou ránou směrem k Hope. Něco však dokázala. Účinnost zbraně s Božskou silou, plnou popela z rudého dubu, jenž Hope dost ublížil. I tak se ale naše tribrydka nevzdává a nakonec, s velkou pomocí od Cleo, zbavuje svého nepřítele nadobro. Umírá Ethan, zapálený do pomoci svých přátelů. Landon se musí postarat o návrat Kaleba, Jeda a i Miltona do života za cenu otupení svých emocí. Aurora dostává vikingský pohřeb. Cleo dosáhne své pomsty. 95 procent.

Siréna - The Wolf at the Door (2019) (epizoda)

2.díl. Ryn začíná mít větší problémy ve velení, jelikož se jí bývalá vůdkyně kmenu nechce podřídit. Ale musí řešit i jiné potíže. Pro ty, kteří jsou na souši prvně, není pobyt jednoduchý. Jako dříve Ryn, i oni začínají schnout a potřebují návrat. Ben a Maddie najdou vhodnou zátoku, kam se společně vydají, smozřejmě po Rynině kontrole. Sama siréna se chce znovu více zlidštit, a tak se učí řídit. Rovněž si s Benem částečně ujasní jejich vztah. On sám chodí na terapie, aby ji ze sebe "setřásl", čehož si zase všimne Madiinina máma a začně vyvádět. Sirény se už koupou, ale nastane zádrhel. Poblíž se konají oslavy mořských pannen (jak příhodné) a všichni se za nimi vrhají do vody. Málem se vše prokeclo. Pravý problém ale nastane u pumpy, kde Maddie a Ryn utečou jejich svěřenci a přepadnou prodavače. Ten druhý den vysvětluje policistce, co se děje. Xander pokračuje se vztahem s rotmystriní a Maddie řeší problémy s matkou. 95 procent.

Siréna - The Arrival (2019) (epizoda)

1.díl 2.série. Ryn opouští Bena a Maddie a začíná si žít svůj život. Nejprve vyrazí navštívit hrob sestry. Cestou ji špehuje Xander a s ním si později vymění pár slov, ne zrovna pěkných. Následně jde pracovat k příbuzné Bena, a teprve poté se dozví o nepříjemném hluku, jenž jí táhne zpět do vody. Lachtani na pobřeží vychovávaní Maddie a Benem se z tohoto zvuku rovněž zbláznili, a pár z nich později vyplavší na břeh hned zemřou. Ryn je najde a když k ní přijedou její kamarádi, požádá je o pomoc. Musí se vrátit do vody. Když se ale tak stane, vyvolaný zvuk jí silně otřese a málem zabije. Jen díky sledovači ji oba dva přátelé najdou. Na pobřeží však vyplavalo i mnoho dalších sirén. Je jen na Ryn, aby je vedla a na Benovi s Maddie, aby jim našli přístřeší. Všemu pomáhá zkušená "osminová" siréna (její jméno stále nevím, omlouvám se). Na pitevně se mladá žena dozví o mozkovém postižení Aldona Deckera, než jeho tělo vezme armáda. Maddiin otec je zbaven postu šerifa, a zlobí se na Benova otce, s nímž se přátelí. Xander je zaujatý novou dívkou, jež přijela do města a hned s ním flirtovala. To, že je poručnicí a blízkou armádě ještě neví. K Maddie přijíždí její máma. Vlivem Rynina zpěvu si Ben, jenž zrovna lezl po skalách, zranil ruku. 95 procent, slušný začátek série.

Odkaz - By the End of This, You'll Know Who You Were Meant to Be (2022) (epizoda)

18. díl. Všichni se chystají na střetnutí s bohem Kenem, jenž má v plánu jednou provždy zabít Hope. Díky všem výpočtům a svému vlastnímu tušení Alaric dojde názoru, že by se měl obětovat. Někdo musí odpálit zbraň, jež Kena oslabí, a měl by to být on. Jenže není. Na místo jeho oběti ji má přinést jeho dcera Lizzie. S tím se zpočátku její otec nechce smířit, ale musí. MG opět odloží chvíli pro tu, kterou miluje, ale nakonec se mu přeci jen svěří se svými city. Cleo se dozví o Kenově děsivé schopnosti na vlastní kůži,a také zjistí, kým je. Fúrií, pomocnicí bohů, jako je on. Když se musí rozhodnout, zdali nechá svoji lásku Kaleba zemřít, či přivede Hope do Kenovy náruče smrti, ponechá upíra zemřít. Ethan odjíždí pryč, hrozilo by mu při boji nebezpečí. Landon spatří pravou tvář převozníka, tvář Kenovy sestry, jež byla prokletá, aby vozila lidi ko Klidu, aniž by se na svůj domov mohla vrátit. Emočně otupěla, a svoji svobodu našla v něm. Landon se tedy stává novým převozníkem. Osvobodí Teda z Necromancera, a vydává se s ním do Klidu (tím tak trochu zakončuje svůj i jeho příběh). Aurora de Martel má přesvědčit Kenovu dceru, ay vyrobila zbraň schopnou zabít Hope, ale sama se zpochybní, zdali to s ní myslí bůh vážně. 95 procent.

Siréna - Série 1 (2018) (série)

1.série celkem slibně rozjíždí celý seriál, ač by tedy mohla být o něco lepší. Seznamujeme se se sirénou Ryn, jež pomotá hlavu Benovi, synovi vedoucího místního výlovu ryb z moře, který bydlí ve městě proslulém historkami o bytostech, jako je ona. Postupně se zlidští, a k Benovi a jeho dívce Maddie si získá důvěru i náklonnost. Hlavním problémem je však důvod její návštěvy. Byla vylovena z moře se svojí sestrou, jež kamsi zmizela a Ryn po ní pátrá. Najde ji až po dlouhé době, a jen díky svým kamarádům. Málem u toho zemře, dlouhodobý pobyt na souši ji zabijí. A je tu další problém. Decker, ten, jenž prováděl na sestře Ryn, Doně, pokusy, po ní začne pátrat, když mu uteče. Benovi kamarádi jsou už v klidu, to jest Xander a další, protože spolu Dona vzala i jejich kamaráda, jenž byl vojenskou laboratoří unesen též. Třetí problém už je trochu mírnější, avšak stále plný hrozeb. Dona pochopila, že chce Ryn kvůli Maddie a Benovi zůstat na souši, ale až poté, co si s sebou přivede dva vycvičené bojovníky svého druhu. Na následky Xanderova řádění (jeden z nich mu zabil otce) umírá, i přes Deckerovu pomoc (stal se relativně klaďasem). Hlavní pointou třetího problému je však vztah mezi Ryn a Benem. Zamilovali se do sebe, ač to nedávají moc najevo. To vadí Maddie, jež se od Bena vzdálí. Důvodem jejich "lásky" (je to spíše náklonnost) je však siréní píseň, kterou mu Ryn dvakrát zazpívá. Poprvé ho jen povzbudí, podruhé v něm však vyvolá silné touhy být jí nablízku. Až z nich zešílí a málem se utopí (Decker to dotáhl až do hořkého konce). Ryn ho zachrání, ale v zájmu jejich bezpečí se mu vzdálí též. I tak ale zůstává její láskou. 95 procent, těším se na druhou sérii!