Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dobrodružný
  • Akční
  • Sci-Fi

Mrtví a neklidní (2013)

Konečně jsem se rozhodl vidět tento film a musím říci, že mě velice zaujal. Takový pohled na nemrtvé jsem ještě nenarazil, a jsem rád, že jsem tento film viděl. Není nutné, aby zombie byla pouze zlá pomalá nemyslící stvoření, která jí mozky a bručí. To je stejné, jako si myslet, že upíři pouze pijí krev, a pak vidíte Twilight ságu a Upíří deníky a pohled na věc se vám zcela změní. Nemrtvý kluk se od ostatních ze své "rasy" liší. Dokáže ovládat svůj hlad a projevují se na něm city. Má kamaráda, který se rovněž od ostatních liší, ale ne až tak moc jako on. Jejich každodenní rutinou je hledat jídlo v podobě lidí a bránit se proti kostlivcům, kteří už život vzdali zcela. Lidé si vůči nim postavili obrannou zeď a občas s nimi za ní svedou i útoky. Taková je i Julie, která spolu se svým přítelem bojují právě proti nemrtvým. Jednoho dne bojují právě jejich skupina a Julie narazí i na toho nemrtvého kluka. boj je veden tak, že skoro všichni lidé prohrají, až na Julii. Nemrtvý kluk se ale do ní na první pohled zakouká a ovládne se. Navzdory ostatním ze svého druhu ji odvede k sobě "domů". Ta je zcela vyděšená, především je stále v obavách, co ji udělá. Ale postupem času vidí, že on je jiný. Pomáhá ji, dává jí jídlo z konzerv a dokonce pozná, že má city. Dá mu jméno R a chvíli s ním vydrží na jeho žádost. Během těch pár dní si spolu užijí dost zábavy. Ale ona chce stále za zeď. Párkrát uteče, čímž jen vyvolá pozornost jiných zombie, před kterými ji R vždy ochrání. Na její žádost ji odveze zpět ke zdi, kam bez jeho vědomí uteče. Během toho všecho se ale nezačne měnit jen on, ale i ostatní z jeho druhu. S jejich pomocí se rozhodne R vydat se za ní. Sám nenápadně proleze tajnou uličkou a najde ji. Spolu s její kamarádkou ho připraví, aby se seznámil s jejím otcem, generálem celé armády. Ten se však nenechá přesvědčovat, i přes její prosby. Začne velký boj. Ten skončí, až když armáda zjistí, že zombie bojují s kostlivci, kteří se rozhodli pronásledovat nemrtvé. A také fakt, že R dospěl ke konci proměny a stal se skutečným člověkem poté, co si s Julií vyjádřili skutečnou lásku. Vše končí dobře. Kostlivci jsou vyhubeni, nemrtví se sžijí s lidmi a R a Julie jsou šťastní (...). Velice pěkný romantický film. Byl procítěný, dobře zahraný a hlavní dva hrdinové Nicholas Hoult a Teresa Palmer sympatičtí. S některými komentáři zde upřímně nesouhlasím a doufám, že moudrý divák, který má cit na filmy a rozum, si přečte můj komentář a nebude věřit těm, kteří tady říkají nemoudré věty. Dávám tomuto filmu 90 procent, vzhledem k originalitě, a rozhodně doporučuji!

Kdybys jen tušil (2020)

Projížděl jsem své filmy, které jsem si stáhnul a ještě neviděl, a našel tento. Zpočátku jsem z toho nic moc nečekal, ale postupně se to zlepšovalo. Bohužel by musel film trvat dejme tomu ještě pár hodin, než by úroveň filmu vystoupala na dobrou hodnotu. Nebo spíše jinak. Půlku bych z toho vystříhal a pak už by to stálo za to. Jistě, bylo tu pár napínavých scén a vtipů, ale jak říkám, jen pár. Chytrá čínská dívka Ellie nikam nezapadá a žije se svým otcem v nádražním domku. Pomáhá ostatním studentům psát práce, a tak si vydělává. Jednoho dne ji požádá jeden kluk, aby napsala jeho vysněné dívce dopis. Společně se zkamarádí a Elle mu pomáhá výměnou za zábavu a peníze. Nastane ale problém: I přes veškerou snahu se Paulovi zprvu moc nedaří a když začne, zjistíme pravé city Elle k Astře. Na konci filmu opouští Elle město za studiem, a přitom se s Atrou políbí a obě jsou spokojené (...). Tak, a jak dál? Ta část "Za pět let budu zpět" tam nebyla. Že bude pokračování, to si nemyslím. Romantiky a citů tam bylo dost, ale víc toho nebylo. Takové vlastně o ničem. Ale ušlo to. Za romantiku bych radši doporučoval dvojdílnou (zatím) sérii After, trocha fantasy v "Půlnoční láska" či "Ať vejde ten pravý" a pokud máte rádi filmy s lesbickou tématikou, doporučuji v pořadí od nejlepšího "Líbej mě", "Letní lásky", "Černá labuť" a snad i "Carol". Pokud se jedná o filmy "Portrét dívky v plamenech" a "Život Adéle", na to se teprve podívám, zatím nemohu hodnotit. Ale tento film má u mě 65 procent, tedy 3 hvězdy. Snad zhlédněte v případě nouze či nudy, jinak doporučuji!

Ďábel nosí Pradu (2006)

Zpočátku jsem si říkal, že film bude takovým průměrem, ale to asi jen prvních pět minut. Poté mě děj vtáhl a nadchnul mě. Jistě, tenhle film je asi jen pro dívky, ale mě to nevadí. Miranda provozuje vydavatelství módního časopisu, který je nejžádanější v Americe, tedy Headway. Své práci dává vše a podřízeným vládne pevnou rukou. Její nejbližší asistentka Emily (Emily Blunt) se snaží ji ve všem vyhovět a jak se dá čekat, své práci propadla a má svoji pozici jistou. Ale v této práci jsou potřeba dvě asistentky. To se hodí Andy (Anne Hathaway), která se rozhodla nastoupit na pozici druhé asistentky. Je to stydlivá dívka, která ve skutečnosti o módě nic neví a podle toho se i obléká. Při pohovoru málem pohoří, ale nakonec je přijata. Ovšem pozici není jednoduché si v tomto zaměstnání udržet. Mnoho dívek, které by pro práci vraždily, byly vyhozeny a to je obecně problém Mirandy, jíž žádná dívka není dost dobrá. Aby vydržela, Andy se ryvhle učí vše o módě, stíhat tempo a nakonec obětuje i sebe samu. Začne se oblékat jako pravá moderní dívka, a promění se ze stydlivé dívky na sebevědomou ženu. Tím nejenom ohrožuje svůj soukromý život, ve kterém stráví ten malý zbytek volného času s přítelem, jenž vede jednoduchý život kuchaře, ale tlačí i na Emily. Tu se nakonec, po dlouhé době, rozhodne miranda vyrazit. Na konci filmu si už málem zcela získá Andy, ale ta se na poslední chvíli rozhodne utéct a zanechat ten necelý rok za sebou. Dostane se do práce novinářky a Emily se vrací do své oblíbené práce zpět, kde už pracuje nová dívka. A koloběh jde znovu (...). Pěkný film, jiný rozumný na toto téma zatím není a asi už ani nebude. Kdyby Andy na svém místě zůstala, nahradila by Mirandu a bůhví, jak by dopadla. I přesto by mě to ale zajímalo. Díky tomu film ztratil 5 - 10 procent a dávám mu tedy (do rezervy pro lepší filmy) 80 procent, tedy, 4 hvězdy. Doporučuji!

plakát

Wir sind die Nacht (2010)

Takový německý průměr. Jelikož jsem viděl všechny přijatelné až skvělé filmy s tagem upíři, musím říct, že tento film mi nic nového nepřinesl. Jistě, některé německé herečky jsou pěkné (třeba Karoline Herfurth poté, co se Lena stane upírem nebo Jennifer Ulrich), ale to neznamená, že umí dobře hrát. Výraz Leny při proměně v upíra, jak trpí a podobně mělo ve mně jako v divákovi vyvolat obavy, ale spíše se mi z toho dělalo špatně. To ale mluvím pouze o začátku. Ten "zlatý" střed se už povedl dobře, tedy, skoro. Dívčí feminismus mi nevadí, dokonce mu i dávám přednost, takové to "Vyparádím si tě, ať se z tebe stane lesba a užiješ si to se mnou", co naznačovala Louise Leně dost okatě, a závistivý pohled Nory (nebo Charlotte, v té lesbické partičce upířích holek jsem se v zom zmatku nevyznal) mi nepřijde zase tak špatné, ale kam vlastně zmizelo to pravé upířství? Však to je přece o tom "Vzpírám se té chuti po krvi, seč mi síly stačí, ale touha mě překoná, propadnu jí a stane se ze mě upířice jaksepatří". Místo toho se řeší slunce a chutě mnohem starších, snad už vyspělých kolegyň. Trochu tam toho jako je, ale zase v zápletce s divným policistou, jehož herec se učil snad jeden z nejhorších scénářů. V popisku tohoto filmu jsem se dočetl o "Chtíči po lidské krvi" a musím k tomu říct, že z toho uvidíme jenom lehký odvar v podobě nenasytného koukání po krvi. To teda Lena jako pár dní stará upířice musela být silná! V porovnání s Norou a Charlotte, které jen viděly muže, a už sály. Dokonce držela toho svého milovaného policistu od krve a udržela se! A přitom stačila jediná krátká schůzka, a ona má strach! Zkrátka: Až bude nouze po upířích filmech (např. "Ať přijde ten pravý" s Chloe Moretzovou nebo Byzantium či třeba Twilight sága), zhlédnu to znova. Ale to radši dám přednost filmům typu "Rudá jako rubín" či, a na to se dívám zítra, "Ďábel nosí pradu" nebo "Černá labuť" či jiný. 45 - 50 procent. Radši ruce pryč, ale pokud vydržíte, o nic nepřijdete!

plakát

Zelená jako smaragd (2016)

Vyvrcholení trilogie o dvou zamilovaných cestovatelů časem. Bez výplně: Gwen i Gideon jsou opět rozděleni, a dívka si myslí, že už Gideona nechce nikdy vidět. Pokud se nemýlím, teprve v tomto díle najde druhý chronograf, který je naplněm všemi kapkami krve kromě její jako Rubín a Gideonovu jako Diamant. Sama do něho krev vloží, ale dává si pozor, aby se nestalo to, co by způsobilo nečekané věci. Hrabě se jí pomalu zmocňuje, ale i když jsem čekal, že bude alespoň minimální chvíli po jeho boku, zjistíme, že mu na ní ani trochu nezáleží. Když se jich obou zmocní, budou zastřeleni a umírají. Hrabě dostane svoji vytouženou krev od Gideona a získá kámen mudrců namísto předpokládané neomezené síly, a stane se nesmrtelným. Tedy do doby, než zjistíme, že z neznámých důvodů je Gwen nesmrtelná a do vějínku dostala i schopnost podle vůle cestovat časem kam se jí zachce. A tak zachrání gideona pomocí kamene mudrců, hraběte zabije a vrátí se zpět do budoucnosti. Tam, místo toho, aby dala vypít zbytek lektvaru nesmrtelnosti Gideonovi, vypije ho sama a zneutralizuje svoji výbornou schopnost. Vše končí tanečkem ve 20. letech. I když si stále myslím, že je to nejlepší ze třech dílů, tak jenom na své úrovni. Přemýšlím nad několika otázkami: Jak to vůbec bylo s těmi úhlavními nepřáteli lóže? Kam se poděli? Tedy, pokud je někdy v neznámu Gideon zabil, to nevím. Druhá otázka: Možná jsem cynik, ale kdyby dala Gwen zbytek kamene mudrců Gideonovi, nebylo by to pro jejich "Věčnou lásku" přece jen lepší? Možná, že jen chtěla, aby umírali spolu s ostatními (mrchou Charlotte, otravným bratrem Gideona a ostatními velmi starými členy rodiny, pro které by se stejně mohli vracet v čase, aby si s nimi užili trochu zábavy). A třetí otázka: K čemu tam byli vedlejší postavy, tj. skřítek Chrlič, záhadný princ z 19. století apod. ? Vím, že je to film pro děti do max. 13 let, a pro dívky, ale mohli to udělat temnější a lepší (bez zbytečné výplně, viz. řádek výš, a taky mohla být Gwen aspoň hodinu pod vlivem Hraběte a poslouchat jeho rozkazy, trochu by si mé zlé já užilo). Zkrátka: Asi jsem už z těchto filmů trochu vyrostl a radši bych podobné filmy s více zlem, ale i toto mě pobaví. 90 procent za hezkou Marii Ehrich, průměrného záporáka, který byl dost naivní a mohl se více snažit (ne ty "záhadné" pokusy vlést jí do mysli a pomíchat jí to tam) a několik humorných scén. Pokud souhlasíte se mnou a stačí vám tyto filmy, doporučuji. Ale pokud jste ti, (a těch je tu 4/5) co chcete něco víc, tak to utněte buď hned na začátku, a nebo věřte v knižní předlohu (na tu se v budoucnu vrhnu a zkusím doufat, že film byl jen pouhým holým výtažkem knihy). Jinak doporučuji!

Modrá jako safír (2014)

Krátce: Velice pěkné pokračování prvního dílu. Gwen a Gideon jsou do sebe zamilovaní, ale jejich láska podstoupí těžkou zkouškou, když jimi lóže manipujuje a využívá jejich slabiny. Kromě hlavních postav jako vždy pomáhají i další, které společně navštěvují Gwen a Gideon v minulosti. Plány hraběte se ale stále plní a dokáže zlomit pouto mezi těmito dvěma natolik, že začne Gwen cítit ke Gideonovi odpor. Jejich láska k sobě je ale tak silná, že se zase dají dohromady a na hraběte se budou i nadále chystat (...). Trochu slabší než jednička, ale jelikož jsem viděl i trojku, vím, že ta zase předežene oba díly. 85 procent a doporučuji!

Rudá jako rubín (2013)

Konečně jsem se dočkal fantasy, jež se němcům povedlo, a to i přesto, že se celý děj odehrává ve Velké Británii. Stručný příběh: Gwen žije jednoduchý život puberťačky. Je lehce šílená, má nejlepší kamarádku a sestřenici, ovšem její rodina je výjimečná. Jak její, tak i té sestřenice. Po staletí se u nich dědí gen, díky kterému se můžete pohybovat v čase. Zprvu si Gwen myslí, že ho má sestřenice Charlotte. Ta je na něj už připravena a pečlivě cvičila. Jenomže je to právě Gwen, u které se gen projevije. Párkrát již cestovala časem, než je přivedena před lóž a prohlášena za tu pravou. patří mezi jednu z dvanácti nejdůležitějších dětí předků, u kterých byl tento gen poznán. Zárověň je Rubínem, jednou z povah těchto cestovatelů. Spolu se svým spolucestovatelem Gideonem, který je povahou Diamant, plní mise lóže a s pomocí stroje času není cestování nepředvídatelné. Pokud se stroj naplní všemi dvanácti druhy krve členů, má prý tomu, kdo u něj bude, dát ohromnou sílu. Právě to Gideon a Gwen plní. Oba dva se do sebe zamilují, a to i přesto, že Gideon byl dřívě právě s Charlotte. I přesto mají pochyby o loajálnosti k lóži a proto se rozhodnou vypátrat Gwendoliino proroctví. Když ho najdou, zjistí, že Gwen čeká smrt, a proroctví se částečně vyplní, když Gwen spadne z věže. Kus ho však chybí, a proto se Gwen probudí a přežije. Příběh končí tancem Gwen a Gideona, kteří se poprvé políbí (...). Co jsem nečekal, byla výjimečná krása hlavní herečky, co vím, němky se povětšinou neukazují jako krásné ženy a dívky (bez urážky), tato mě ale svým vzhledem okouzlila. Těším se na pokračování. Doporučuji! (95 procent).

Nekonečná láska (2014)

Uf, to bylo náročné! Film jsem viděl i napodruhé a musím říct, že jsem si na něj měl vybrat jinou dobu než páteční večer. Příběh: David a Jade opouští střední školu. Zatímco David si získal kamaráda a na vysokou se nechystá, Jade po smrti jejího bratra proplouvala střední bez kamarádů. David ji vždy miloval, a nyní se odváží odpoutat od své bývalé holky a začít novou lásku. Jade ho ráda vpustí do svého života, lásku jim ale komplikuje její otec a obecně fakt, že každý z milenců žije v jiné "vrstvě" (Jade a její otec doktor kardiolog, a David a jeho otec automechanik). Jade má navíc kráčet ve stopách svého otce. Ten tuší, že David není hodný kluk, a jejich lásce nepřeje. (Nastává období hádek, tajných schůzek Davida a Jade a romantických deset dní před nástupem Jade na vysokou). I když otec slíbí Jade, že nemusí hned na stáž, odjede s ní a s rodinou na rodinnou chatu ve snaze vzdálit jí od Davida. Ten přijede na její pozvání. Tak to otec zkusí jinak. Nejprve mu v tom nahraje bývalá Davidova holka, která závidí, a v okamžiku, kdy Davida přesvědčí kamarád, aby přizval Jade a vkradli se do zoo, zavolá policii. David může ztvrdnout ve vězení, kdyby ho otec Jade nevysvobodil. Ale za cenu toho, že půjde na vysokou hned a opustí Davida. Jade souhlasí, ač nerada. David to ještě podělá tím, že ho její otec vyprovokuje (praští ho). A jelikož si o něm něco zjistil, podtrhne svoje vítězství Otec Jade tak, že své rodině ukáže jeho starý záznam o domácím násilí, které provedl, a bouli na obličeji. Jade tomu nechce věřit, ale náhoda tomu dopřeje tak, že potká Davida v přítomnosti jeho bývalé holky, která ho chtěla na pozvání Davidova kamaráda "utěšit". David se jí o ani nesnaží vysvětlit. Rozejdou se ve zlém. Hned, když ale Jade odjíždí, má autonehodu. I přes snahu dostat se k ní David neuspěje. Ještě, než odletí se rozhodne Davida navštívit, ale kvůli soudnímu zákazu jejich styku neuspěje. Jade později odlétá s otcem na vysokou, kde potká skvělého kluka, kterým si vynahradí Davida. A David, i když trpí, se vrátí ke své bývalé holce. Nepřestává ale na ni myslet, a tak se to rozhodne risknout. Na letiště, kam přilétá Jade, se s ní nenápadně setká. (Nastává vyvrcholení dramatu a polepšení otce díky obětavé záchraně Davida v jejich hořícím domě). Vše nakonec dobře dopadne, oba dva si vyberou vysokou školu poblíž sebe a jejich láska pokračuje (...). Film se mi velmi líbil, jen byl trochu náročný. Rozhodně si nemyslím, že by měl mít pouze 61 procent. Gabriella Wilde zde má jednu ze svých dosavadně životních rolí a velmi dobře jí to sedělo vedle Alexe Pettyfera. Jen tak dál a stane se z ní hvězda. 85 - 90 procent. Doporučuji!

plakát

Zloba: Královna všeho zlého (2019)

Druhé pokračování příběhu o víle Zlobě a Růžence. Jak filmově, tak i dějově uplynulo pět let. Příběh: Už pět let vládne Růženka Blatům jako královna. Filip jí je stále nablízku a jejich kamarádství přerůstá v lásku. Zloba si užívá klidu, tedy do doby, než se od svého společníka dozví zprávu, že Filip požádal Růženku o ruku, a ona souhlasila. Jelikož má špatné osobní zkušenosti se svoji mladou láskou, je proti svatbě, a to i přesto, že by se tím spojila království Blata z Růženčiny strany a Ulstead z Filipovi strany. Jen neochotně souhlasí se setkáním s Filipovými rodiči. Přeprosí ji až Růženka jako De facto její dcera. Mimo jiné se dozvídáme něco málo o královně, matce Filipa, a jejím zlém plánu na zničení Blat. K tomu jí poslouží věrní vojáci, který občas přepadnou hranice a zároveň především její věrný skřet, kterému sebrala křídla a jenž ji pomáhá se zkoumáním uloupených víl a podobných stvoření. Když Růženka a Zloba přijdou do zámku, jsou srdečně přivítáni králem i přes útěk prostých lidí od Zloby. Při večeři konfrontuje královna Zlobu starými událostmi a řečemi o Růžence jako budoucí De facto dceři královny. Zloba se rozčilí a je obviněna z následného prokletí krále. Požádá Růženku, aby se s ní vrátila do Blat. Ale co Růženka viděla, a co královna řekla, ji zatemní mysl a odmítne. Zloba odletí s nepořízenou. Při odletu je sestřelena královninou věrnou služebnou a zřítí se do moře, odkud je vylovena záhadným mužem. Královna dále pokračuje ve svádění Růženky na temnou stranu a dozvídáme se, že Zloba se dostala do posledního útočiště jejího druhu. Vůdce všech víl si přeje zničit království a královnu. Zloba se poddá touze po pomstě, která ji zatemní mysl. Ke všemu získá moc od jednoho z umírajících společníků, mezitím totiž došlo k jednomu útoku při hledání zlodějů kytky, která má způsobit zničení sličného lidu Blat. Při tom musel Con Zlobu ochránit, a zaplatil za to životem. Vojáci královny kytky natrhali a skřet z nich vyrobil smrtící prášek, který každé stvoření promění v jeho neživou podobu. Při chystání svatby je již Růženka v temném opojení královny a začíná si uvědomovat, že se mění. Na svatbu jsou pozván i "lid" Blat. Je to trik, jak je dostat do kostela a tam na ně vypustit jedovatou látku, která je již dokončena. Při příletu lidu Zloby je království připraveno. I přes veškerou snahu královny se útok nepodařilo zcela odrazit, především díky příletu Zloby. Ta je již mnohem více mocná, ale také pod vlivem temných myšlenek. Růženka přitom málem opět zpečetí svůj osud a skoro se píchne o vřeteno kolovratu, místo toho se dozví pravdu o královně a opět má čisté myšlenky. Společně s princem Filipem a společníkem Zloby vysvobodí svůj lid. Zloba se dostane ke královně a chystá se ji zabít. Naivní Růženka se ji snaží zadržet, královna ale šípem prostřelí Zlobu a zabije ji. Dočasně. Slzy Růženky ji pomohou vrátit se mezi živé, dokonce se promění v mocného předka jejího druhu. Zastaví královnu a vyhraje bitvu. Královna je zajata, koná se svatba a království jsou spojena (konec filmu). Díl, který se kvalitativně dá srovnávat s předešlým, i přesto se mi vždy líbil více ten první. Elle Fanning a Angelina Jolie se zase ukázali v dobrém světle. Snad vyjde i třetí díl, i když se zdá, že příběh je uzavřen. Ale kdo ví, co Disney vymyslí. 90 procent. Doporučuji!

plakát

Zloba - Královna černé magie (2014)

Velice pěkná pohádka z mého útlého dětsví. Bylo zde plno fantasy prvků pro nejmenší (víly, stvoření) převedeno do podoby i pro starší. Příběh: Mladá Zlobilka (Ella Purnell), mocná víla s velikými rohy a silnými křídly vládne světu Blata, i když ji je teprve třináct. Užívá si svého mládí, svých magických schopností léčit a létat a života s podivuhodnými stvořeními. jednoho dne je ji řečeno, že se na hranicích jejího světa potlouká lidský mladík. Z příběhů zná Zlobilka kruté války mezi jejím a lidským světem a byla učena, že lidé jsou zlí. S klukem jménem Stephan ale zjistí, že on takový zdánlivě není. Z jejich kamarádství vznikne láska, která je stvrzena na její šestnácté narozeniny polibkem " z pravé lásky ". Nebylo tomu ale tak. Později začne na Stephana, milujícího Zlobilku, krutý lidský život. Ve službách starého krále se zcela změní. Zlý král touží Blata zničit a dozví se o Zlobilce, jež mezitím dospěla (nyní Angelina Jolie). První vedený útok proti ní mu způsobí smrtelná zranění. Slíbí, že kdo ji přemůže, získá korunu. Zmítaný zlem lidí rozhodne se Stephan k odvážnému činu a ke Zlobilce se vrátí. Ta podlehne jeho namlouvání a staré pochyby zmizí. Jenže Stephan ji zradí. Sebere jí její křídla a ta předloží před krále. Ten ho korunuje a umírá. Zloba podlehne temnotě a uzavře se ve své pomstychtivosti a zlu. Vytyčí trnité hranice a ze své říše učiní peklo. Bude jí řečeno Zloba. Královi, který se ožení s královnou (jméno neřečeno), se narodí dcera Růženka. Na křtiny se dostaví z Blat tři víly a určí ji osud. Než však poslední řekne svoje přání, přijde Zloba a před zraky všech ji prokleje. Vyroste do krásy, ale o šestnáctých narozeninách se při západu slunce píchne o jehlu na kolovratu a propadne věčnému spánku, z něhož ji může vysvobodit pouze "neexistující" pravá láska. Po řečení kletby odejde. Král nařídí spálit kolovraty a Růženku svěří do péče víl. Ty se o ní nemotorně starají, se škádlení Zlobou, která si mezitím opatří pomocníka, a jejich neschopností to ani jinak nejde. I když nerada, Zloba si Růženku oblíbí. Ta postupně vyroste v mladou krásnou dívku (Elle Fanning) a její zvědavost ji žene k hranicím mezi říšemi. Zloba ji ukáže její svět, který si zamiluje. Den před šestnáctými narozeninami se rozhodne Růženka zůstat v jejím království. Po souhlasu od Zloby to chce říci tetičkám vílám, ty ji ale nechtěně prozradí fakt, že má otce. Zároveň jí řeknou o prokletí. Zdrcená Růženka se vydává za Zlobou. Vše ji ale dojde. To Zloba, o které si myslela, že je její vílou kmotřičkou, je ta, která ji proklela. Rozhodne se jet za svým otcem. Když k němu dojede, nechá ji uzavřít do komnaty, aby se prokletí nevyplnilo. Kolovraty nechal sice spálit, ale i když jsou nepoužitelné, nemůže riskovat. Tajnými dveřmi se ale dostane z komnaty ven. Zloba, díky svému věrnému informátorovi vše zjistí a rozhodne se za ní vydat. Příliš pozdě. Zloba se dostane blízko ke hradu, zrovna když se Růženka dotkne špičky jehly kletbou opraveného kolovratu. Upadne do spánku. Král ji položí na postel a rozhodne se Zlobu jednou provždy zničit. Ví, že k němu přijde. Mezitím víly přivedou kluka Filipa, se kterým se Růženka jednou setkala a věří, že jí dá polibek z pravé lásky. Neúspěšně. Poté k ni přijde Zloba a její srdce roztaje nad jejím bezvládným tělem. Sama jednou zkoušela kletbu zlomit, ale marně. Sama si ji totiž pojistila. Její žal vyvolá nečekaný zvrat událostí. Růženka se probere! Při opouštění království je ale Zloba zajata vojáky krále. Když byl král a Zloba mladí, zjistil, že vílám, jako je ona, může kov ublížit, to jest popálit jejich kůži, až zabít. Toho nyní využije. Zlobu spoutá do řeťezů a chystá se ji zabít. Mezitím Růženka, která dříve zjistila, že Zlobě chybí křídla, tuto její mocnou zbraň najde. Na poslední chvíli se křídla ke Zlobě vrátí a s jejich pomocí Zloba zabije krále. Po těchto událostech se vrací Zloba se svým pomocníkem a Růženkou do Blat. Trnové hranice zruší a své říši navrátí starou krásu. Vzdá se koruny a tu předá Růžence (Konec filmu). Velice nádherná pohádka, která se mi velmi líbila. Jinou nenajdete. 95 procent (rezerva pro lepší, kdyby byly). Jsem rád, že je už i druhý díl, který jsem už viděl. Na tento díl ale nemá. Doporučuji!

Ovládací panel
1 bod