V zajetí kouzel

Drama / Mysteriózní / Fantasy
USA, (2015–2020), 47 h 15 min (Minutáž: 41–60 min)

Předloha:

Lev Grossman (kniha)

Hudba:

Will Bates

Stella Maeve, Jade Tailor, Summer Bishil, Arjun Gupta, Jason Ralph, Hale Appleman, Wayne Pére, Tembi Locke, Nesta Cooper, Louise Hradsky, Jeff Mortensen (více)

Série(5) / Epizody(65)

Seriál V zajetí kouzel, inspirovaný bestselerovou knižní řadou spisovatele Leva Grossmana, sleduje Quentina Coldwatera, nadaného, ale nešťastného dvacátníka, posedlého sérií fantasy románů o kouzelné zemi Filorii, které četl v dětství. Jeho nudný život se změní, když se nečekaně dostane na tajnou, velmi exkluzivní školu kouzel v severní části New Yorku, kde získá vzdělání v moderním čarodějnickém řemesle. Kouzla však Quentinovi nepřinesou takové štěstí a dobrodružství, o jakém snil. Ukazuje se, že fiktivní země z jeho snů skutečně existuje, ale je mnohem temnější a nebezpečnější, než si vůbec dokázal představit. (HBO Europe)

SonGokussj

Harry Potter na Výšce plné chlastu a sexu. Věru, velmi povedený seriál, magie ztvárněná pěkně, příběh hluboký, krásné efekty, dobré prostředí, zajímavé postavy, co jsem to ještě dalšího nevyvýšil? Hlavní herce... Ano. Hlavní herci :-) ... Jo... Hlavní herci jsou příšerní. Jeden pořád kňučí, druhá též. DÍL CO DÍL tam prostě BREČÍ a vzlykají. Pak se k tomu přidá další vzlykající a aby to nebylo málo, DALŠÍ A DALŠÍ... Kristova noho, kdo to psal. TOLIK potenciálu a zkazí to tím, že jsou hlavní postavy naprosto nesympatické... Super kouzla, super provedení, super příběhy, super záporáci a pak to zabijí hlavníma postavama, které za těch 13 dílů vybrečeli několik litrů slz... Boha to bylo zklamání... Nad hodnocením jsem rozpolcen. Na jednu stranu jsem si to užíval, na stranu druhou trpěl, kdykoli tam někdo z těch 4 postav promluvil. Ostatní super duper v klidu famfárovatí, ale ti hlavní, ah... Bezkonkurenčně nejlépe zahraná role v celém seriálu je: Hale Appleman. Zlaté jablko mezi zelenými a čtyřmi shnilými. Musím tedy hodnotit jako průměr. 55% Edit 9.3.2019 Jsem u 4. řady, která je naprosto dokonalá. 3. byla též. 2. malinko skřípala, ale taky o dost lepší, jak tato první. Závěr tedy: Jsem rád, že jsem dal druhé a dalším sériím možnost se předvést, protože nárůst kvality je nepopsatelný :-) Určitě na to mrkněte, tady pro jistotu zvedám na 4*, budu se na to koukat určitě znovu, jakmile 4. série skončí. 70% ()

Jeoffrey

Představte si moderního křížence mezi Harry Potterem a Letopisy Narnie a máte The Magicians. No ne na každého bude tahle kombinace fungovat, ale já mám rád obojí a tak mi to zřejmé vykrádání ani tak nějak nevadilo. Po pozření pilotu jsem si i myslel, že by to mohlo být zajímavé, mít to atmosféru a že hrdinové nejsou úplně marní (v tu chvíli bych tomu dal hodně silné 3*). Po 3 dílech jsem se však dostal k tomu, že se nudím, Quentin a jeho naříkání o tom, jak je magický svět jeho všechno začíná být až nepříjemné a ta jeho bývalá kamarádka, která mě ze začátku zaujala, se začíná chovat taky dost divně. Prostě jak jsem si říkal, že obsazení je docela sympatické, tak bohužel chování jednotlivých postav působí díl od dílu víc nepříjemně. Proto skončím po 3. díle, kdy tam dokážu ještě najít pár positiv, než abych riskoval, že se i tak slabý současný dojem ještě zhorší... 3,5/10 ()

Khamsin

Pokud bych měl hodnotit čistě prvních pár dílů (kromě scény na konci prvního dílu, která je skvělá), pak bych hodnotil docela nízko a v tomto kontextu i dokážu pochopit, že se zde v komentářích objevují věty typu "po pár dílech vzdávám". Já jsem ale vydržel. Teď jsem na konci třetí řady a musím konstatovat, že The Magicians je seriál, který je díl od dílu lepší a lepší. Neotřelý vtip, celkem zajímavé postavy (postava Eliota je prostě fantastická..), velmi zajímavé nápady, které jakoby neznaly hranic - dost často vyvedeno ad absurdum, ale takovým způsobem, kterým vnitřně tleskám... jo.. tohle se povedlo.. důležitý je nevzdat to po prvních několika dílech a vězte, že budete odměněni velmi zajímavou a neortodoxní zábavou.. >׀ ()

ER

PLatí pro i. sérii....Kouzla jsou moc fajn, ale tady,ač nerad, dávám horší "známku". Hlavní problém je v infantilnosti řady postav, které jsou vysokoškolského charakteru,ale chovají se spíše dětinsky. Rozpolcenost scénáře, který si neví rady se zápletkou ala Harry Potter a spoléhá na magii je očividná.Ano, je tady pár silných momentů, ale po nich vždy následují hodně slabé. ()

slunicko2

Harry Potter pro dospělé. 1)  Základním kamenem úrazu či snad problémem je fakt, že tvůrci nedokázali ukočírovat svou nezřízenou fantasii. Příběh vlastně nemá pravidla, může se stát naprosto všechno, a to, co se stát nemůže, nastane v příštím díle. Už v knihách tento fakt působil nepříjemně a seriál můj pocit ještě zvýraznil._____ 2)  Navíc množství scenáristů (6) a režisérů (21) má za následek, že díly si nejsou podobné. Různí tvůrci kladou důrazy na různé věci. To si dramaturgie očividně neuhlídala._____ 3)  Množství úletů se od řady k řadě zvyšuje. Čtvrtá řada je pak ještě nepřehlednější, než řady předchozí. Vyvstávají nové problémy a opět jsou řešeny ad hoc bez jakýchkoli pravidel. Pátá řada potom příběh završuje zcela v duchu předchozího zmatku._____ 4)  Trochu mi dílo připomíná True Blood svými chybějícími pravidly a stále zběsilejším průběhem. Zbytečná spletitost děje a spousta rovněž neúčelných postav dává vzpomenout na Hru o trůny._____ 5)  Možná docením množství nápadů při opakovaném zhlédnutí. To už nebudu tak zmaten neustálými scenáristickými úlety a více pozornosti budu moci věnovat realizačním vychytávkám. 6)  Grossmanova koncepce světa pracuje s magickou energií a řeší mj. její zdroj. Postavy jsou dospělé a tudíž nadávají a sexují po libosti - proč taky ne, když jsou krásné, mladé a plné sil. Mágové si kladou i filosofické otázky po smyslu života a lidského konání a občas si na ně i zajímavě odpovídají. Hlavní hrdina není prvoplánový Harry Potter potýkající se se svým přechodem z dítěte v adolescenta, ale opravdový dospělý s vlastními démony. Podobně jsou na tom i ostatní postavy._____ 7)  Mnozí diváci, pokud mám soudit podle jejich komentů, mají problém právě s dospělostí mágů a s jejich snahou řešit mravní dilemata. Na to nejsou (diváci) z televizních seriálů zvyklí. Mágové jim pak připadají ukňouraní, ufňukaní a všeobecně málo akční. Žádné potoky krve, žádné gore, žádné honičky. Co říkám, vole, prostě vopruz._____ 8)  Zamlouval se mi homosexuální prvek nenásilně a jaksi samozřejmě začleněný do celého vyprávění. On je gay... no a co. Může mít vztah i se ženou a všichni ho berou takového, jaký je, bez sebemenších výhrad._____ 9)  Navzdory záchvěvům nudy jsem si podívanou docela užil. Přispěli k tomu i zajímaví herci. Introvertně a ušmudlaně působící, nicméně přitažlivý herec a divadelní producent 29letý Jason Ralph (Quentin) nebyla přesná volba podle mého gusta. Mix intelektuála, superschopného mága a nenápadného kluka je taková... divná. Ale jeho účes mu slušel._____29letý podmanivý Hale Appleman (gay Eliot) o sobě tvrdí, že je definitely not straight._____ 10)  29letý Američan Arjun Gupta (poutník Penn), 42letý Mackenzie Astin (Richard zvaný Lišák), 26letý Spencer Daniels (Charlie, kterého má Eliot v hlavě), 26letý Kanaďan Adam DiMarco (student Todd), 44letý Angličan Sean Maguire (temný král), 33letý přitažlivý Davil Call (Pete) a spousty dalších pěkných mládenců (o pěkných kočkách tu nemluvím) zvyšují (mé) divácké potěšení._____ 11)  Rovněž další postavy se mi vryly do paměti: 48letý Rick Worthy (děkan Brakebills Henry Fogg), 27letý Trevor Einhorn (student Josh se zálibou ve vaření), 37letá vymazlená Mageina Tovah (knihovnice) a mnohé další._____ 12)  Věk protagonistů uvádím k roku vzniku řady, ve které se poprvé objevují._____ 13)  Psáno po pěti řadách. Navzdory protestům fanoušků šestá řada nevznikne pro snížený divácký zájem a naopak zvýšené pořizovací náklady. () (méně) (více)

Galerie (1 087)

• Předloha poskytuje pohled na Quentina (Jason Ralph) v 17 letech, zachovalo se tak prostředí, ale celkový obraz je přizpůsoben o periodu 3 až 5 let. Coldwater se tedy nechystá nastoupit na vysokou školu (undergraduate), nýbrž pokračovat ve studiu. (ČSFD)
  • V epizodě osloví knihovnice příchozí Margo (Summer Bishil) jako Janet, což je narážka na změnu jména oproti původní knižní předloze. (karol_)
  • V šiestej epizóde sa spýta Julia svojej kamarátky Hannah, či videla film Scanners (1981). (Marceloo)