• Fantasy

Lovci stínů: Nástroje smrti - Okno do prázdného pokoje (2018) (epizoda)

6.díl. Jace dostane za úkol získat poslední oběť, aby mohla Lilith oživit Jonathana. Královna démonů potřebuje trochu energie, a tak Jace políbí. Ten se vydává zpátky do Institutu za svými přáteli, ale prozradí ho jeho chladné chování. To pozná Clary, a neví, proč se tomu tak děje. Má ale jiné starosti. S Magnusem, jenž se pohádal s Alecem, se snaží zjistit, kdo by mohl být tím démonem, jenž provádí vše špatné. S Mlčenlivým bratrem a svými vědomostmi nakonec Magnus s Clary zjistí, že Jace byl odmilován podivnou paní, jež přišla právě za Magnusem. Také uvidí Jace jakožto Sovu, jak ovládne Lukovu parťačku od policie. Alec a Izzy si promluví s matkou. Alec sám zjistí, že k němu jeho podřízený něco cítí. Heidi, upírka od Rafaela, najde Simona a prozradí mu, že byl jejím stvořitelem. Prý je mezi nimi pouto, jež se nepřeruší, nikdy. Velmi po něm touží, a stává se žárlivou. Za oknem restaurace uvidí Simona, jak mluví s Izzy, a tu chce hned zabít. Simon se však zachová galantně a Heidi obhájí. Je mu za to vděčná, a chce ho políbit. On se však nenechá a přenechá ji mužům, kteří se o ni "dobře postarají". Za to ho proklíná. 95 procent.

Poslední noc v Soho (2021)

Nádherný film, jehož si velmi cením. Překrásná, leč hororová atmosféra nás přenáší mezi současností a Londýnem z šedesátých let. Thomasin McKenzie (z filmu Králíček Jojo) jakožto Eloise se chce stát módní návrhářkou. Jako nevinná mladá dívka vstupuje do Londýna a nastěhuje se do kojele vysoké umělecké školy.Má ráda šedesátá léta, ráda by se v nich někdy ocitla. Ostatní dívky a Londýn jako takový je pro ni děsivým překvapením, když není takový, jak si ho představovala. Všichni si z ní utahují, zejména její spolužačky. Rozhodne se proto nastěhovat se ke staré paní, do pokoje, který se pro ni skvěle hodí. Když usne, přesune se poprvé do šedesátých let, kde se seznámí se Sandie (Anya Taylor- Joy, známá z filmu Noví mutanti či Morgan), nadějnou tanečnicí a zpěvačkou, která se blíží počátku své hvězdné kariéry. Světy se pomalu přetínají a Eloise se začne oblékat jako ona. Stále ji, každou noc, sleduje a obdivuje její život. Dokud toho na Sandie nezačne být moc a nehrozí ji smrt. Její vrazi se objevují i ve světě Eloise a ta začne propadat šílenství. Nikdo ji nedokáže ochránit, ani nový kamarád. Eloise chce utéct, ale zároveň touží vyřešit případ Sandie, jíž každým dalším sem hrozí smrt. Dokud se tak skutečně nestane. Její chlapi, kteří o ni usilovali, se zjevují Eloise na každém kroku. A dokonce i poté, co si nepřeje usnout, přeci jen, objeví se zpátky v šedesátých. Ve chvílích, kdy je vše v klidu, hledá vraha Sandie, a zároveň i její příjmení, aby dokázala, že není blázen. Na policii ji neuvěří, ale její kamarád ano. I přesto, to nestačí. Zdá se, že už si Eloise neví rady a přeje si zbláznit se, nakonec ale najde muže, po němž pátrala. ˇudajného vraha Sandie, který stále žije, jako starý muž. A ačkoliv moc chce, aby se jí přiznal, on jen řekne, že je nevinný a Sandie zabila Alex. Muže následně přejede auto a umírá. Zdrcená Eloise si už přeje z Londýna odjet, a staví se u své domácí. Spolu se svým kamarádem, s nímž se už málem vyspala. Paní domácí ale není jen obyčejná osoba. Před Eloise se přizná, že to ona je Sandie, a tuto dívku obrazně zabila stokrát, když stokrát zabila i své nápadníky. Ty poté schovala mezi parketami svého domu. Také se přizná, že Eloise otrávila čajem a chce ji zabít (...). Jak dopadne konec, se můžete dozvědět sami. Každopádně, na závěr: Eloisina herečka Thomasin a herečka Sandie Anya ve společném filmu, nic lepšího snad není. Velice povedená práce. Jedná se o můj první horor, a jeden z mála thrillerů, ale i přesto, že tyto žánry nemám rád, zde byly velmi dobré. 95 procent, 5 hvězd. Film doporučuji! [PS: SPOILER: posledních deset vteřin filmu s Thomasin a Anyou byly velmi působivé. Že by pokračování? Dělám si legraci :)].

Lovci stínů: Nástroje smrti - Silnější než nebe (2018) (epizoda)

5.díl. Clary se pokusí zkontaktovat anděla Ithurela, aby jí poradil, co má dělat s Jacem. Kvůli tomu se musí s Lukem vydat ke své sestře, Cleo. Lilith se od Magnuse dozví, jak vytvořit lektvar, jenž by dokázal zničit Jaceovi jeho lásku ke Clary. Potřebuje ale k tomu kus dívčiny duše. proto vyšle démona, jednoho z nespočet svých služebníků, aby jí našel a udělal, co po něm žádá. Izzy se utká s tímto démonem, když vycítí její šaty, jež patří právě Clary. Ona ho však dokáže zabít. Jeho smrt opět trochu oslabí Lilith, a ta se vydává na misi sama. Najde Clary, zrovna, když se setká s Ithurelem, a vezme si část její duše. Clary přežije, ale je šokovaná z Ithurelovi smrti a také je oslabená. Jace se plete do věcí Simona a jeho nového kamaráda. Alec se dozví tajemství o Magnusovi. Lilith přijde za Jacem jako nevinná dívka a podstrčí mu lektvar. Ten ho bez váhání vypije a zapomene na Clary. 95 procent.

Lovci stínů: Nástroje smrti - Pokyn tvé duši (2018) (epizoda)

4.díl. Už víme, že Sova je ve skutečnosti Jace. Dozvíme se ale také, že to není zcela on. Má pravděpodobně rozdělenou mysl. Když se po misi vrací zpátky do Institutu, stále ovládnutý, přijde za ním Clary a on se vzpamatuje. Neví ale, co posledních několik hodin dělal. Mezitím, Rafaelova upírka hledá potravu a vysaje jednoho doktora. Ten se promění v upíra, a Clary s Izzy ho musí zabít. Následně tato upírka sváže na střeše domu a nechá, aby shořel. Těsně předtím, než se tak stane, je ale vysvobozen. Lže o tom, že neví, kdo byla, ale Izzy přijde na pravdu. Je z toho zdrcená a donutí ho, aby opustil město. Jace se zastaví u řeky, kde potká Lilith. Ta ho opět posedne a dá mu úkol. Jak Sova zabije v Institutu démona, ovládajícího zatčenou dívku. Splní tím úkol od Lilith. Ale musí přeci jen splnit ještě jeden. O něm ale jindy. Dívka nakonec žije, o čemž se Magnus, Izzy a Clary přesvědčí. Jace se opět probírá, a začíná mít o sebe starost. Takovou, jakou má už Clary dlouho. Simon se nastěhuje k nově poznanému kamarádovi. Ten je ale vlkodlakem. Lilith věří, že jaceova láska k ní překoná tu Claryninu. Staví se u Magnuse. 95 - 100 procent.

Lovci stínů: Nástroje smrti - Co je dole (2018) (epizoda)

3.díl. Matka Aleca a Izzy přichází do Institutu. Rozvedla se oficiálně se svým manželem, jejich otcem, a chce si s nimi promluvit o svých radách. Izzy stále moc nespí, ale nyní se to samé spíš děje Jaceovi. Udržuje se při vědomí pomocí jakési runy, což ho vyčerpává ještě víc. Clary o něj začne mít starosti. Nyní se pátrá po dívce, jež dokázala odolat tzv. Sově, jak se nyní říká nepříteli, jenž všechny vraždí. Izzy a Clary s Jaceem se rozhodnou jí pohlídat. Alec a Magnus připaví jeho (Alecově) matce dobrou večeři, a dozvíme se, že jí budou odebrány všechny runy. Simon se snaží dozvědět, poté, co zjistí, že použil bez vlasní vůle své znamení, co se děje. Chce jít za Vílí královnou, ale přístup je mu odepřen. Začne o sobě pochybovat, a nakonec je, dokonce, donucen se odstěhovat ze svého domu. napadená dívka je poté, co ji Clary a Izzy s jacem neohlídají, posednuta démonem. Je však chycena a uzavřena v Institutu. Jace stále častěji vidí Sebastiana a nakonec se s ním utká v nepochopitelném boji. Rafael si popvídá se svojí sestrou, starou, ale milou paní, jež je nyní velmi nemocná  a popletená a hrozí, že zemře. Tak se i nakonec stane a Rafael je zdrcen. O to víc, když mu uteče mladá, nová upírka, trochu šílená, ale krásná holka, jež je ovšem závislá na krvi. Dozvíme se šokující novinku. Izzy a Clary neví, kde je Jace. Ten mezitím přichází  jako Sova k Lilith, Královně démonů, coby oddaný služebník. 95 - 100 procent.

Lovci stínů: Nástroje smrti - Ti, kdož vládnou (2018) (epizoda)

2.díl. Jace hodlá pozvat Clary na rande. Se Simonem se poradí, jakou restauraci by měl vybrat, ale když tam s ní přijde, spatří Maiu s ním, jak tam večeří. Rozhodnou se tedy pro dvojité rande, v němž se toho dost semele. I přesto, láska obou párů přetrvá, ačkoliv jsou vyzrazena nemilá tajemství. Magnus a Alec poznají nový druh temné magie. Nový brooklynský čaroděj, Lorenzo, se nenechá nikým ovlivnit a obviní Magnuse z praktikování černé magie. Lilith, Démoní královna, pokračuje ve výběru svých stoupenců a plnění oltáře krví. Už nyní z něho prchá magie, kam jen může, a ničí schopnosti čarodějů. Alec se setká s lorenzem, zatímco Magnus hledá zdroj temné magie. Nakonec se rozhodnou ji vypudit zdrojem z Institutu. Většina se musí evakuovat, kdyby došlo k výbuchu. Nakonec se ale vše, částečně, podaří, Královna démonů totiž oltář ochránila. Jaceovi se opět zdá o smrti Clary, a od Izzy, jež stále nespí, se dozvídá novinky o útocích démonů. Simon dokáže se svým označením Vílí královny odolat jakémukoliv útoku, především, když je vyháněn ze svého domku poblíž vlkodlaků. 95 procent.

Lovci stínů: Nástroje smrti - Na pekelných základech (2018) (epizoda)

1.díl 3.série. Clary je dána andělská runa a stává se plnohodnotnou Lovkyní stínů. Lilith, démoní královna, vyšle svého služebníka, aby zabíjel. Nejprve se dostane do těla jakéhosi doktora, a následně, po vraždě, jde za Clary. Jace má vidiny, jak zabijí Clary, a jak mu kdosi radí, aby ji zabil. Jen těžko se tomu vzpírá, ale zatím se drží. Láska mezi ním a Clary sílí. Clary si vybírá jakožto plnohodnotná lovkyně nové zbraně, těmi jaou ale dvě dýky, jedna od jejího otce a jedna od její matky. Simon slouží Královně víl, z té se opět stala mladá dívka. Je označen jakousi runou či něčím na ten způsob, a nakonec je pod výhružkou temnoty puštěn. Vše vysvětlí své dívce, Maie, a ta to vezme v klidu. Izzy nám prozradí svoji touhu po bonbónech. Magnus je zbaven své funkce nejvyššího Brooklynského čaroděje a je zdrcen. Alec se mu snaží pomoci. Clary zabije démona a zjistí, že jí zbraně moc neposlouchají. Ollie, parťačka Luka, se nakonec dozvídá tajemství nadpřirozeného světa. jace nad sebou ztrácí kontrolu, ale i přesto, stále si k sobě pouští nicnetušící Clary. 95 procent.

Lovci stínů: Nástroje smrti - Série 2 (2017) (série)

2.série nám přináší veliký zlom v seriálu. Už se nejedná jen o nějakou komedii a směšné nepřátele. Atmosféra se stává temnější a blízkosti smrti se nevyhnou ani hlavní hrdinové. Ačkoliv se nakonec Jace a pozdějii Clary dokáží vypáčit z podrůčí Valentina, je pro ně stále velkou hrozbou. Jeho plán zničit podsvětí se blíží provedení. Izzy sklouzne do závislosti na upířím jedu, poté, co je zraněna démonem, a jak už víme, Simon je upír, takže i o něj se bude seriál opírat. Stane se světlomilcem, tj. vydrží i na slunci, a projeví své city ke Clary jí samotné. I přesto, jejich vztah stokrát dlouho nevydrží. Na scéně se objevuje i Vílí královna, a ta se snaží jak zachovat svoji Říši v celistvosti, tak i provokovat lovce. To ona je od sebe oddělí. Simon si najde vlčí dívku a Clary se vrací k Jaceovi. Jenomže ani ten není nesmrtelný. Jeho podvolení k Valentinovi, jehož se podaří i na chvíli uvěznit, již vymizela, ale pro něj je stále jeho "již ne" otec, hrozbou. Ano, vše, co nám Valentine říkal, je lež. Jace a Clary nejsou bratr a sestra, a tudíž k sobě můžou cítit i něco více, aniž by to bylo divné. Vztah mezi Magnusem a Alecem chvílemi slábne, chvílemi roste, ale je pevný. Izzy si taky někoho najde, láska jí ale není opětována. Na scéně se mimo Vílí královny objeví i tzv. Sebastian, kluk z jiného loveckého Institutu. Je milý, získá si srdce Izzy, když jí odnaučí zívislosti na upířím jedu, ale ve skutečnosti to není úplně on. Jen si vzal Sebastianovu tvář. Je totiž Jonathanem, synem Valentina a bratrem Clary. A ačkoliv je jeho totožnost nakonec odhalena a je "zabit" Jacem, neumírá (...). Mohl bych tu vyprávět dál a dál, ale vše shrnu v jedno: Série je úžasná, velmi se mi líbila dvojdílná role Sarah hayland coby dospívající Královny víl, a vypadá to, že její "vztah" se Simonem bude nebezpečný (týká se to posledních dvou dílů). Jaceovi se po jeho smrti něco děje a smrt Valentina je rovněž velmi zajímavá (poslední díl). Celkově sérii hodnotím 95 procenty a těším se na další, poslední!

Lovci stínů: Nástroje smrti - Tichá voda (2017) (epizoda)

20. a poslední díl 2.série. Valentine se chystá vyvolat anděla Razaela, a zničit Podsvětí. Umírající Sebastian (tedy skutečně živý, i po probodnutí Jacem) vyvolá s pomocí své matky portál mezi peklem a zemí, aby dostal do města stvoření podobná drakům. Zatímco Izzy a Alec s nimi bojují, Jace a Clary se vydávají do Idrisu, bojovat proti Valentinovi. Jsou však zajati svými vlastními lidmi. Představeným Spolku, jenž pracuje pro Kruh. Když se osvobodí a běží k jezeru, Valentine na ně již čeká a zabije Jace. Doslova. Těsně předtím, než pronese své přání, se ale uvězněná Clary vysvobodí a svého otce zavraždí. Simon a Luke ještě předtím vyjednávali u Královny víl, aby osvobodila unesenou Maiu, a bojovala proti jejich nepříteli, ale jelikož uzavřela dohodu s Valentinem, nevyhoví jim. Namísto toho je nechá, ať po Maie Luke pátrá sám. Vezme si stranou Simona. Ten s ní uzavře, zřejmě, milostnou dohodu, a slib, že jí bude sloužit, jelikož poté se s ní vydá za jeho dívkou a Královna je pustí. Clary dokázala díky svému přání směrované Razaeli oživit Jace. Nyní se slaví úmrtí Valentina. Alec si najde cestu zpět za Magnusem, a Simon za Maiou, ačkoliv jí své tajemství s Královnou víl nesdělí. Clary se setká se Simonem a Lukem. Jace ale není tak úplně v pořádku. Vypotácí se z baru a vypadá to, že je mu velmi zle. Lilith, démoní královna a matka Jonathana, se objevuje v našem světě a poslední, co vidíme, je její promlouvání ke svému synkovi. 95 - 100 procent.

Lovci stínů: Nástroje smrti - Vítej a sbohem (2017) (epizoda)

19.díl. Je třeba vypátrat Valentina a Jonathana/Sebastiana. Kvůli tomu se Alec rozhodne sjednotit všechny, včetně podsvětí, aby jim pomohli. Když se ale Alec a ostatní sejdou s Královnou víl, ta jim odmítne pomoci. Nemají dost důkazů a nejsou přesvědčiví. Namísto toho se ptá po Simonovi, jenž jí velmi zajímá. Rozhodne se za ním zajít do skutečného světa, když on sám je požádán, aby si s ní promluvil. Žádá ho Clary, a to ve chvíli, kdy se sama cítí trochu trpaně za to, co se stalo. Luke se snaží prosadit jakožto alfa, a Simon s Maiou se mu snaží pomoci. Jace a Alec se s Clary vydávají hledat Valentina a jeho syna. K tomu Clary použije nově objevenou runu, aby ho skrze svoji krev našla. Uspějí, ačkoliv Jace je vážně zraněn. Sebastiana zabije sám a poté hodí do vody. Při setkání s Vílí královnou si Simon uvědomí, že vypadá jinak. Stala se z ní dospívající dívka jeho věku. I přes svádění ji nakonec odmítne. Ona ho chce, zřejmě i milovat, jelikož poté, co odejde, je nešťastná. Proto se obrátí na druhou stranu. Sejde se s Valentinem a domluví se s ním na spojenectví. 100 procent.