Auta (2006)

Scéna, kdy starej vysloužilej závoďák Bleskovi vysvětloval, jak se projíždí zatáčka smykem v protisměru, nemá chybu. Hold nám malej předokolák nedával ve škole pozor :-)

King Kong (1933)

Opus magnum všech monster movies a největší blockbuster roku 1933. Zpracování triků je na velmi vysoké úrovni a třeba o dvacet let starší Gojira v tomhle směru nesahá King Kongovi ani po nehet u palce na noze. Tohle je přesně ten typ kultovního filmu, který většina mladých lidí nezná, ale většina z nich by vám děj dokázala ve zkratce převyprávět i bez shlédnutí mnohem známějšího jacksonova remaku.

Kontraband (1998)

Tolik nápadů jako v Kontrabandu nepoužije ve svých filmech spousta režisérů za celý život.

Úžasňákovi (2004)

Kdo by to čekal, že podstatu superhrdinských komiksů nejlépe vystihne (s notnou dávkou nadsázky) komediální animák?

Liga výjimečných (2003)

Slátanina nejhrubšího kalibru s nafukovací (nebo spíš smršťovací?) ponorkou kapitána Nema, postavami s charaktery propracovanými asi jako Mickey Mouse a dialogy, které překonává i Spiderman ve své animované seriálové reinkarnaci pro malé děti. Že by nám začal Sean Connery senilnět nebo si jen pořádně nepřečetl scénář?

Kráčející skála (2004)

Dát Rockovi do ruky trámek a poslat ho vyčistit zkorumpované město byl geniální nápad a scéna s návštěvou kasína film zvedá minimálně o hvězdičku. Zbytek je bohužel spíš k pláči. Kolem akčních scén většinou bývá i nějaký děj, před kamerou chodí různí lidé, duchaplně si povídají a dělají všechny ty další věci, na které je člověk u filmů zvyklý. Jako nenáročná zábava na odreagování je tahle mlátička ideální.

Klub sráčů (2000)

Na téhle sračce nejhrubšího zrna mě zaujaly dvě věci. Zaprvé kvalita filmu, která se vymyká chápání normálního smrtelníka, a DJ Bulva, konzumující chlast velmi svérázným způsobem. Ten záběr mi prostě utkvěl v hlavě a právě díky němu necítím ke sráčům tak silný odpor jako většina ostatních.

Kdo hulí, ten umí (2001)

Travička zelená, to je moje potěšení, yeah yeah. check it out baby! Redman and Methodman indahouse. Představy těchhle dvou zhulených pánů o tom, jak by mělo vypadat školství, jsou velmi neotřelé.

Choking Hazard (2004)

Český splatter s Jaroslavem Duškem a Dádou Patrasovou v sexy kůži a s brokovnicí? Ondřej Neff jako inteligentní superzombivec s vrstvou make-upu, kterou na sobě nemá ani Helenka Vondráčková? Pornoherec jehovista? Dlouho (jestli vůbec někdy) jsem se u českého filmu takhle nebavil. Cože?! Zombie, že jsou ohrožený druh?

Černočerná tma (2000)

Kultovní záležitost. Ultimátní béčko s perfektně propracovaným originálním prostředím, překvapivě dobrým hereckým obsazením, realisticky se chovajícími postavami, úžasnými rekvizitami a barevnými filtry a hlavně excelujícím Vinem Dieselem, kterého jsem od té doby kromě reinkarnace Riddicka líp hrát neviděl. To je snad nejlepší výkon, jakej jsem zatím v nízkorozpočtovém béčku viděl. Navíc to je opravdu kvalitní Sci-Fi, jehož děj vychází z toho, v jakém prostředí se odehrává, a pracuje s fyzikou. Takových filmů se točí opravdu málo a čím dál tím míň. Pro fanoušky žánru naprostá lahůdka, u které se nechytá ani drtivá většina současných áček, ve kterých slouží prostředí jen pro odvyprávění příběhu, kterej se mohl odehrát i kdekoliv jinde v méně slušivém kabátku.