Babylon 5: Legenda o strážcích (2002) (TV film)

Když zrní holografický displej, tak pořádně prašťte do projektorové jednotky. Babylon 5 moc neznám, ale tohle je rozhodně moc příjemný počin spíš pro skalní Sci-Fi fans, kteří si tam najdou to svoje. Mám pocit, že teď na nás filmový průmysl chrlí jen samé akční střílečky.

Banja (2007) (seriál)

Hraje si to na South Park, ale není to South Park. Co to je? Něco tak stupidně nudnýho a rádoby vulgárního a pobuřující sem snad ještě neviděl. První shlédnutej díl se ještě dal přežít (40 %), ale všechny díly jsou prakticky o tom samém a postavy se pořád chovaj naprosto stejně dementně a ploše. Animace je docela zajímavá a k tomuhle typu seriálů se IMHO docela hodí.

Barák (2022)

Super depkařskej barák. Jen pointy se jinak originálním příběhům moc nedostává.

Bareuge salja (2007)

[Filmasia 2008] Můžete nosit neprůstřelnou vestu i na hlavě? Podle předpisů je vtipná inteligentní komedie, která nijak moc nestrhne propracovaným scénářem, ale oplývá spoustou originálních scén, z nichž mě některé málem rozbrečely smíchy. Třeba ta s kopírkou a klikováním nebo OMDLELA. Nebo úžasná malá vzpoura a očekávaný střed dvou bojových umění. Doufám, že se po tomhle úspěšném debutu brzy dočkáme něčeho nového. Hee-chan Ra má výborný smysl pro situační komiku. No a ten závěr… Zavřete oči.

Batman (1989)

Já si nemůžu pomoct, ale Mě Joker v podání Jacka Nicolsona moc nesedl. To co prováděl ale vše docela dostatečně vynahradilo. Co se týká Burtonova rukopisu, tak ten byl zajímavý, ale víc se mi líbil jeho o rok starší a podstatně ujetější Beetlejuice. U toho jsem se narozdíl od Batmana ani chvilku nenudil.

Batman a Robin (1997) odpad!

Batman a Robin patří mezy ty filmy, který jsou tak špatný, až se u nich člověk občas zasměje. V tomhle případě to ale bohužel nebylo moc často. Navíc když se děj bere tak strašně vážně(!) a scénář je neuvěřitelně nesmyslnej a zmatenej, tak je těžký najít důvod, proč dát filmu aspoň jednu hvězdičku. Nechápu proč Schumacherův film hýří všemi možnými i nemožnými křiklavými barvami, když Batmanovi nejvíc sluší spíš odbarvovací kůra a převažující tmavé odstíny s převahou černé. Nejhorší jsou každopádně dialogy postav, které se často zvrhnou do sáhodlouhých vysvětlujících monologů nebo do rozhovorů s vyptáváním na plány nepřátel, kterými se snaží Schumacher nenápadně posunout děj dál. Jediným kladem je snad jen pár ucházejících hereckých výkonů, kdy se pár herců toho nic ve scénáři zhostilo docela obstojně, ale třeba Clooney je pro mě nejhůř obsazená postava v historii filmu. Kdyby se mě někdo zeptal, jak by podle mě měl vypadat Batman, tak mu odpovím že nevím, ale že by to byl pravý opak Clooneyho. Nejvtipnější je ale závěr, kdy umírá Alfred. Když už se zdá, že za pár vteřin skape, tak přijde Batman a stříkne mu do krve něco modře svítícího z ampulky, kderou mu dal zázračně napravenej Mr. Freeze poté, co mu Batman oznámí, že zmraženou manželku nezabila Poison Ivy, ale že je zmražená někde jinde a že by měl místo terorizování ostatních vymyslet lék na její chorobu. Ufff, je tohle normální? A to jsem se ani nezmínil o fyzikálních nesmyslech, kdy Mr. Freeze vyrábí chlad z diamantů(!), Jeho mrazící přístroj vytváří kvanta ledu z ničeho (nebo to byla vzdušná vlhkost?:) a Batman ohřívá zmražený Gotham slunečním svitem z druhé polohoule přes satelit. Někdo si tu spletl radiové vlny se světelným zářením a nakonec z toho vznikl obrovský červený laserový paprsek. Kdyby Schumacher ve škole při fyzice nevymejšlel nesmysly a dával pozor, tak by určitě věděl, že satelity přenáší radiové vlny, světlo odráží zrcadla a laserový paprsek emitují laserové diody.

Batman: Dead End (2003)

Nádhera :-) Úžasnej vypointovanej Cross Over s tou správnou atmosférou. Superhrdinskej kraťas, kde vlastně nikdo nemá nadpřirozený schopnosti. Co se týká Predátora, tak prostě viděl Vetřelce, rvačku a lidi se zbraněmi, tak to šel omrknout. Superhrdinové to holt maj těžký. V manuálu nikde nemaj poznámku o tom, že Predátoři neloví neozbrojený lidi. Jen jsem nepochopil, proč by se ostatní Predátoři měli začít rvát s Batmanem. To by naprosto odporovalo jejich filosofii (nebo pravidlům lovu, chcete-li). Navíc za zmínku stojí dokonalá hudba, smíchaná z hlavních témat Batmana, Vetřelce a Predátora. | ► Batman: Dead End

Battle Royale (2000)

Na úsvitu nového tisíciletí došlo k celonárodnímu kolapsu. Při 15% nezaměstnanosti se bez práce ocitlo 10 miliónů lidí. Na 800 000 studentů přestalo chodit do školy a počet drobných zločinů se prudce zvýšil. Dospělí ztratili v mládež důvěru a začali se jí bát. To vyústilo ve školní reformu nového tisíciletí, tzv. zákon BR – „Battle Royale“. U tohodle filmu je nejzajímavější, že prakticky o nikom, kromě vraždícího maniaka Kazuo Kiryiama, nemůžu prohlásit, že je dobrej nebo špatnej. Každej studentík má svoje důvody a motivace proč zabíjet, přežít, nebo spáchat Sokocu-shi v pro něj bezvýchodný situaci. Často tak budete sledovat, jak jedna vám víceméně sympatická postava zabíjí druhou. 42 studentů se snaží přežít a povraždit ostatní na ostrově. Jestli je tohle smysl vesmíru, života a vůbec, tak nás asi zářné zítřky nečekají. Aspoň si ale můžete vychutnat originální dvouhodinovou várku násilí s naprosto fascinující hudbou, kterou Fukasaku myslel naprosto vážně, a poselstvím pro budoucí generace. Takže co bych ještě dodal nakonec? Běžte za vším, co pro vás má nějakou hodnotu. Nezáleží na tom, jak je to daleko, jděte za svým cílem. Každý z nás teď má zbraň.

Bedhead (1991)

It's fuckin' great :-) Typical. | ► Bedhead