Beetlejuice (1988)

Vynikající. Asi jsem s Burtonem naladěný na stejnou vlnu. Písečnými červy se Tim určitě inspiroval v Herbertově Duně (čtyři roky před Beetlejiuce zfilmoval Lynch). To je tak blbá kniha! Vůbec ničemu v ní nerozumím.

Bekyně mniška (2008) (TV film) odpad!

Říkal jsem si, že zas po dlouhý době zkusím trošku zariskovat a kouknu na něco českého bez jediného hodnocení na databázi. Minule to bylo docela příjemný romantický překvapení. Tenhle paskvil se spoustou provařenejch známejch herců s jejich rutinními znuděnými výkony jsem ale málem nedokoukal. Za prvé na tom není nic romantickýho ani vtipnýho a za druhý má Bekyně mniška naprosto stupidní scénář, kterej by zvládl napsat snad i žák pomocný školy. No a za třetí je to strašná nuda a kromě scénáře je naprosto mizerná a amatérská i kamera a další technický věci. Takže o čem to je. Následuje těžkej spoiler, kterej snad každýho odradí. Pokud nechcete přijít o příšernej zážitek, tak to nečtěte. Ona ale asi bude příšerná i četba zbytku tohodle komentáře. Takže, jedna svobodná ženská (tragéd) se přes internet seznámí s idiotem (taky tragéd), za kterýho všechno píše jeho pošahaná starší sestra, která má potřebu se o něj starat. (To vše v nějakém neexistujícím programu, ve kterém se nějakým mě neznámým způsobem zobrazuje v reálném čase písmenko po písmenku text, který vám někdo píše.) On odjede do lázní, ona s kamarádkou za ním. Seznámí se. Je to strašnej suchar, kterej furt mele o motýlech. (Mohu vám ukázat svou sbírku telegrafních sloupů 20. století? Na otřepanější klišé než sbírku motýlů autoři zřejmě nenarazili.) Ona se do něj zamiluje (darovanému koni…). Kamarádku se snaží vojet lázeňskej švihák (taky tragéd). Naši dva tragédi se mezitím seznamují. Kamarádce se švihák začíná líbit, protože její manžel je tragéd. Svíčková bez brusinek je jako neděle bez seriálu. – Jasně. Tragédi se pořád seznamují. Je nám naprosto lhostejný, jak to s nimi dopadne a z jejich keců už nám začínají naskakovat pupínky. On prohlásí, že miluje kamarádku, což udělal pro to, aby si švihák, se kterým náhodou bydlí na pokoji, neudělal čárku do deníčku a aby se zbavil tý krávy, se kterou se seznamoval, protože si ke konci filmu uvědomí, že miluje svou bývalou ženu. Tragédky odjíždí domů. Tragéd švihák jede 150 km za kamarádkou, dělá jak ji miluje, tři minuty si s ní užívá (o dvě déle než manžel), udělá si čárku a odjíždí. Hlavní hrdinka (učitelka) skončí na škole plný sígrů (s touhle ještě stupidnější zápletkou ze školského prostředí vás radši ani nebudu zatěžovat), kde se seznámí s učitelem (tragéd), kterej se s ní začne bavit o obsahu komolého jehlanu. Ve stejném duchu si pak začnou psát v tom imaginárním programu a pozve ji do kina. Kaněc filma. Jdu zvracet.

Běž, ať ti neuteče (1976)

[LFŠ 2008] „Nejlepší“ film roku 1976. Dokonce byl přihlášen do nějakých soutěží ve spřátelených socialistických zemích a na filmovém festivalu v Moskvě dostal cenu odborů. Tu ale dostaly všechny přihlášené filmy. Asi za snahu. Neúspěch tohoto úžasného filmu si vysvětluji tak, že mělo málo herců rudou knížku. U diváků tahle slátanina samozřejmě naprosto propadla.

Běžící muž (1987)

Nedám dopustit na geniální knižní předlohu a tohle je bohužel strašná blbost, která prošla důkladným procesem hollywoodizace, dostala do vínku malý rozpočet a mizerného režiséra. Propracované prostředí, atmosféra i příběh se filmu vyhnuly obloukem a velmi silný ponurý závěr by konzumní divák neskousl, tak tam dáme happy end, ano? Jo a ještě by to chtělo nějakou pěknou herečku. co tomu říkáte? Super, jdeme točit. Kamera, klapka!

Big Brother (2005) (pořad) odpad!

Ještě že se toho nedožil George Orwell :-)

Bílá Zombie (1932)

Pouhá kapička, monsieur Beaumonte. Do sklenky vína, nebo snad na květinu? Zapomeňte na zahnívající nemrtvé, se kterými přišel Romero. Tohle jsou zombie přímo od zdroje z Haiti. Zombie jsou ale jen okrajový jev, který s náboženstvím voodoo nemá nic společného, a propichování panenek sloužilo pro označování akupresurních bodů v léčitelství. Zombie nepřiváděli na svět kněží ale černokněžnící a film se tohoto faktu drží. O voodoo v něm není ani zmínka. Panenky si ale tvůrci upravili k obrazu svému. Označení nemrtvých, tak jak je známe teď, je přejaté odtud kvůli jisté shodě v chování. ● Bílá Zombie připomíná spíš němý film. Pojetí je velmi expresionistické, ve fimu se moc nemluví, herci přehrávají a film má bohatý hudební doprovod. Je to takový hybrid z raného období mluveného filmu, který stojí především na úžasné atmosféře, vizuálu a ďábelském Belovi, který vyřezával ze svíček voodoo panenky a oběti dostával pomocí drog do katatonického stavu blízkého smrti, aby je po pohřbení mohl „oživit“ a zotročit. Docela ale zamrzí, že celkově velmi dobrý pocit zabije odfláknutej konec. ● Mezi nejlepší voodoo počiny považuji videoklip Voodoo People od Prodigi. Než však odhalíme pravdu, můžeme odhalit takové hříchy, za které by se styděl i sám ďábel.

Bílí zabijáci (2003)

Jesus, sharks. Super hláška po tom, co žraloci hned na začátku sežerou půlku potápěčů a chystaj se zblajznout zbytek. Není úžasný, jak klidně se spolu baví, zatímco se účastní krmení krvelačnejch vrčících žraloků? A jak se vlastně pod tou vodou dorozumívaj? :-D Způsob, jakým je budováno napětí např. při hromadný vycházce žraloků na pláž, taky bere dech. Pozoruhodnej film. Nejlepší je to, jak se útoky žraloků opakujou pořád dokola podle tý samý šablony a jak sou všechny úplně stejně nudný. Ještě že tam sou ti zlí Rusáci s divným přízvukem, vyhrožování, přepadení dětskýho autobusu zakuklenými únosci, požár na lodi s pořádným výbuchem… :-) BTW když uslyšíte manžela říkat někomu do telefonu „Vyhrožujete mi?“, tak se ho zeptáte, jestli je všechno v pořádku? Každopádně ty záběry z dokumentů o žralocích použili pěkně, vrrrrrrr.

Black Mass: Špinavá hra (2015)

Poměrně rutinní kousek, lpící na tom jak to bylo a nepřidávající téměř nic navíc. Dojde i na nějaká ta klišé. Kromě Deppa mě v hlavnějších rolích nikdo neoslnil a na nikom mi nezáleželo, ale překvapily spíš nějaké postavy vedlejší. Agent Connolly byl při přesvědčování nadřízených a kolegů přesvědčivej asi jako retardovanej lachtan. Většina postav je dost ploše napsána. Whiteyho kumpáni jsou toho názorným příkladem a když si máme ke konci myslet že něco cítí, tak to nepůsobí moc přesvědčivě. Nahoru film táhne jen zručný řemeslný zpracování a Depp. Tenhle scénář nemá srdce.

Blaster II: The Second Blast (2023) (amatérský film)

[FOD 2024] The Blaster: Otrlecká double feature. Po perfektním prvním dílu se to stane zase! Při luxování! Je na čase koupit si jednosměrný lístek do vesmíru a vydat se na záchrannou misi mimo Zemi, s mizivými šancemi na úspěch. Ale když jde o unesenou Johhnyho holku, tak není čas na váhání. Připravte se na dobrodružství plné násilí, chytrých sexy žen s hlubokými dekolty, jednoduchých drsných mužů, palubního počítače a sexuální robotky. Je čas nakopat prdel hendikopanému záporákovi, který měl být dávno mrtvý. Papundekl ’80 style! Oproti prvnímu Blasterovi má druhý výstřel menší tah na branku, ale pořád jde o zábavnou svižnou amatérskou řežbu. A 45× vyšší rozpočet (90k) je znát. | ► (bohužel ještě není ke shlédnutí na jejich YT)