Duna: Část druhá (2024)

"I am Paul Muad'Dib Atreides, duke of Arrakis! Long live the fighters!"     /// DUNA 2 se zapíše do historie jako jedno z nejlepších sci-fi všech dob. Tento film bych přirovnal k Impériu vrací úder, který naprosto předčil svůj první díl. Epický, monumentální spektákl, který patří především na co ty největší plátna kin. Denis Villeneuve je jeden z nejtalentovanějších filmových tvůrců svého času, možná i všeho času. Fraserova kamera a Zimmerova hudba jsou další pilíře, který drží tento úžasný snímek ještě o level výš. Herecké výkony, efekty, kostýmy a dalších tucet věcí jsou perfektní. Bohužel mi tak 15 - 20 minut přišlo zbytečných a trošku zdlouhavých. Osobně si myslím, že Duna 2 ovládne Oscary a stane se jedním velkým milníkem kinematografie jako třeba už zmíněné Impérium vrací úder. This is cinema!   / Hodnocení: 10/10.

Duna (2021)

"A great man doesn't seek to lead, he is called to it. But if your answer is no, you'd still be the only thing I ever needed you to be: my son."     /// Duna je opravdu zázrak kinematografie. Film je plný dechberoucích záběrů, úžasných herců, skvělé hudby a poutavých barev. Bohužel mi tam chyběla trocha akce a napětí. Ale to se na druhé zhlédnutí možná i změní. Mrzí mě, že jsem to napoprvé neviděl v kině. A proto stejnou chybu u dvojky neudělám a opravdu se těším.   / Hodnocení: 8/10.

Zmizelá (2014)

"When I think of my wife, I always think of the back of her head. I picture cracking her lovely skull, unspooling her brain, trying to get answers."     /// Tomuhle se říká sakra, ale sakra dobrej thriller. Pořádná psychohra, která dokáže zamotat hlavu komukoli. Celou dobu si kladete hromadu otázek a nevíte kdo co udělal. Kdo je ten zlej? Co se to sakra děje? Zkrátka film, který jen tak z hlavy nevyženete a pokud do toho jdete jako já, že jste si vůbec nic nezjišťovali a jen slyšeli, že je to dobrej film, tak uděláte nejlíp. Tleskám všem, co se na tom podíleli.   / Hodnocení: 9,5/10.

Bob Marley: One Love (2024)

"I want my music to unify people all over the Earth. And that time is now."    /// Příběh krále reggae je velice silný. Bohužel pro mě tento snímek nezašel do takové hloubky jak bych si přál. Občas se to táhlo a necítil jsem tam takové to napětí jako třeba u Bohemian Rhapsody, nebo Elvise, kterým tento film téměř ani nešlape na paty. Kingsley Ben-Adir předvedl bravůrní výkon, vystoupení a pár dalších momentů tento film tahají nahoru. Ovšem bez toho je to přehlédnutelný film.   / Hodnocení: 6,5/10.

Americké psycho (2000)

"Podívejme se, jakou má Paul Allen. To delikátní našedlé zabarvení. A ta vkusná tloušťka papíru. Proboha, má i vodotisk."     /// Úžasnej a geniální Christian Bale jako zabijáckej magor je na tomto filmu to nelepší. Tolik skvělých a zábavných momentů. Pro někoho možná kontroverzní film, ale já se moc bavil.   / Hodnocení: 8/10.

Jessica Jones - Série 1 (2015) (série)

"Smile."     /// První série seriálu Jessica Jones je další velice povedený a napínavý seriál. Největším plusem a stropem celého seriálu je Killgrave. Chlap, co si může poručit cokoli chce, je prostě badass. Epizody 9, 10 a 11 jsou opravdový vrchol komiksových seriálů. Trošku mě mrzí délka. Kdyby se celá série zkrátila třeba o 3 díly, bylo by to pro mě o dost lepší. Jessica si získala moji pozornost a taky oblibu.   / Hodnocení: 9/10.

Chudáčci (2023)

"My father once told me, “Always carve with compassion.” He was a fucking idiot, but it’s not bad advice."     /// Překrásný film. Velká paleta barev, úžasná hudba, kostýmy, masky, prostředí a bravurní herecké výkony. Emma Stone je famózní, úchvatná a úžasná! Velice zábavný film, s poutavými záběry, hrátky s kamerou a skvělou myšlenkou. Na tenhle filmový zážitek jentak nezapomenete.   / Hodnocení: 9/10.

Percy Jackson a Olympané (2023) (seriál)

"You have been claimed by Poseidon, Earthshaker, Stormbringer. Percy Jackson, son of Poseidon."     /// Filmovou adaptaci jsem viděl jen jednu, na druhou jsem po první zatím nesebral odvahu. Na tento seriál jsem nekoukal kvůli knize, protože knihu jsem zatím nečetl, ale kvůli tomu, že miluju řeckou mytologii. Proto mě občas mrzelo jak snadno naši hlavní hrdinové porazili nepřítele (Medúsa, nebo Kerberos). To pro mě byl velký oříšek překousnout. Na druhou stranu musím pochválit vizuál, vyprávění, hudbu a některá obsazení (například Annabelle mi prostě nesedla). Walker Scobell jako Percy je castingová trefa a mě strašně baví. Celkově mě seriál až na pár hloupých momentů moc bavil a určitě ho doporučuji.   / Hodnocení: 8,5/10.

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023)

"Evil surrounds my heart. Many times, I cry, and this evil around my heart comes out of my eyes. I close my heart and keep what is good there, but hate comes."     /// Tento film je opravdu silný zážitek. 3 a půl hodiny jsem sledoval naprosto krásně natočený a zahraný film. Pro mě osobně je tato délka už moc. Ovšem i přesto jsem si to užil. Hlavní trojice DiCaprio, Gladstone a De Niro to táhnou jak nejlíp umí a já jim hltal každou scénu. Tento film má stejnou myšlenku jako už trošku starší film Wind River. Oba dva filmy s tím pracuji trošku jinak a u obou se mi to moc líbilo. Scorsese nám nadělil dlouhý, obsáhlý film plný chamtivosti a temnoty. This is cinema!   / Hodnocení: 7,5/10.

Ferrari (2023)

"If you get into one of my cars, you get into win."     /// Rachot motorů, skvělé italské přízvuky a napětí tady opravdu nechybí. Adam Driver a Penélope Cruz si každou scénu kradou pro sebe. Samotné závodění je taky natočené a zvládnuté perfektně. Celý audiovizuál tu je na jedničku. Občas mi přišly trošku zbytečně dlouhé záběry a tempo někdy vázlo. Ferrari je přesto ovšem velice vtahující životopisé drama, které ocení hlavně blázni do aut a automobilových závodů.   / Hodnocení: 8/10.