• Krátkometrážní

Beethoven 2 (1993)

Prvý film o psovi s honosným menom "Beethoven" bol natočený v roku 1992. Mal divácky a tým pádom aj komerčný úspech. A ako je v USA dobrým zvykom, bolo vyprodukované pokračovanie. Už v roku 1993 bol natočený snímok "Beethoven 2". Svoj účel to splnilo. Ľudia prišli do kina a statný, sympatický bernardín zarobil ešte celkom solídnu kopu dolárov. Avšak oproti pôvodnému filmu tomu už chýbala sviežosť, nápad a spontánnosť. Ale veď tak už to väčšinou pri pokračovaniach býva. Málo kedy prekonajú svojho predchodcu. Tak tomu bolo i v tomto prípade. **

Rodina Addamsova (1964) (seriál)

Rodinu Addamsonovcov stvoril koncom tridsiatych rokov minulého storočia karikatúrista Charles Addams. Odvtedy sa táto bizarná rodinka dočkala viacerých filmových adaptácii. Ja osobne považujem za najlepšiu verziu televízny seriál "The Addams Family" (Rodina Addamsonovcov), ktorý bol natočený v priebehu rokov 1964 až 1966. Boli vyprodukované dve série, ktoré dohromady obsahovali šesťdesiat štyri epizód. Je to časom overená čiernobiela klasika. Gomez Addams, jeho manželka Morticia, ich dve deti dcéra Wednesday a syn Pugsley, strýko Fester, monštruózny sluha Lurch, stará mama Addamsová a samozrejme useknutá ruka Thing. Makabrózne, komediálne, dokonalé. *****

Nová Addamsova rodina - The Addams Family Tree (1998) (epizoda)

V priebehu rokov 1998 až 1999 bolo v kanadskej televíznej produkcii natočených šesťdesiat päť epizód seriálu "Nová Addamsova rodina" (The New Addams Family). Ani zďaleka to nedosahuje kvalitu pôvodného klasického, amerického, čiernobieleho seriálu zo šesťdesiatých rokov minulého storočia. V poradí deviata epizóda nesie názov "The Addams Family Tree" (Rodokmeň Addamsonovej rodiny). Addamsonovci začnú pátrať po svojich rodinných predkoch. Chcú si zostaviť rodokmeň, aby zapôsobili na svojho snobského suseda Pomeroya. Pozvú si profesorku Simsovú, aby im s tým pomohla. **

Nová Addamsova rodina - New Neighbors Meet the Addams Family (1998) (epizoda)

V priebehu rokov 1998 až 1999 bolo v kanadskej televíznej produkcii natočených šesťdesiat päť epizód seriálu "Nová Addamsova rodina" (The New Addams Family). Ani zďaleka to nedosahuje kvalitu pôvodného klasického, amerického, čiernobieleho seriálu zo šesťdesiatých rokov minulého storočia. V poradí piata epizóda nesie názov "New Neighbors Meet the Addams Family" (Addamsova rodina a noví susedia). Do domu vedľa sídla Addamsonovcov sa nasťahujú noví susedia. Novomanželia Hubert a Amanda Petersenovci. Sú to obyčajní, bežní ľudia zo strednej triedy. Je jasné, že ich spolunažívanie s bizarnou rodinou Addamsonovcov bude náročné. **

Nová Addamsova rodina - Fester's Punctured Romance (1998) (epizoda)

V priebehu rokov 1998 až 1999 bolo v kanadskej televíznej produkcii natočených šesťdesiat päť epizód seriálu "Nová Addamsova rodina" (The New Addams Family). Ani zďaleka to nedosahuje kvalitu pôvodného klasického, amerického, čiernobieleho seriálu zo šesťdesiatých rokov minulého storočia. V poradí štvrtá epizóda nesie názov "Festerova zvrátená romantika" (Fester's Punctured Romance). Strýka Festera opustí jeho priateľka Kruťaska. Ťažko to znáša. Je z toho v silnej depresii. Rozhodne sa, že si začne hľadať novú známosť prostredníctvom zoznamovacej agentúry. **

Nová Addamsova rodina (1998) (seriál)

Rodinu Addamsonovcov stvoril koncom tridsiatych rokov minulého storočia karikatúrista Charles Addams. Odvtedy sa táto bizarná rodinka dočkala viacerých filmových adaptácii. V priebehu rokov 1998 až 1999 bolo v kanadskej televíznej produkcii natočených šesťdesiat päť epizód seriálu "Nová Addamsova rodina" (The New Addams Family). Ani zďaleka to nedosahuje kvalitu pôvodného klasického, amerického, čiernobieleho seriálu zo šesťdesiatých rokov. Avšak so značnou mierou sebazaprenia a s vypnutým mozgom sa na to dá pozrieť. Vďaka dvd edícii spoločnosti Northvideo som mal možnosť zhliadnuť zopár epizód. **

Kletba Halloweenu (1995)

"Chlapík Jacko ten by tě sek. Ten hlavu ti setne hned. Dýňovej muž krade ti duši, vezme ji a spolkne jak se sluší. Pak rychle, dřív než umřeš, dýňovej muž oči vezme ti též. Chlapík Jacko ti zlomí vaz, hlavu setne na jeden ráz." Aký príbeh sa skrýva za touto desivou rýmovačkou sa môžete dozvedieť prostredníctvom snímku "Kliatba halloweenu" (Jack-O), ktorý v roku 1995 natočil americký režisér a scenárista Steve Latshaw. Je to bezvýznamný, béčkový, nízkorozpočtový horror, vhodný jedine pre ortodoxných vyznávačov horrorovej filmovej tvorby. **

Hluboko v lesích (2000)

S francúzskymi horrormi, až na pár výnimiek, nemám dobré skúsenosti. Takže som sa do snímku "Hlboko v lesoch", ktorý v roku 2000 natočil neskúsený režisér Lionel Delplanque moc nehrnul. Ale predsa len som si ho napokon pustil. Neodradilo ma jeho poriadne nízke, odpadové hodnotenie. Nedal som sa ovplyvniť ani negatívnymi komentármi miestných užívateľov. Ignoroval som všetky tieto varovné signály. Takže môžem jedine samému sebe vyčítať, že som zbytočne premrhal takmer hodinu a pol svojho života. Sledovať túto zúfalú úbohosť bola absolútna strata času. *

Witchcraft: Vražedná magie (1988)

Keď som si išiel pustiť snímok "Witchcraft: Vražedná mágia" mal som rozporuplné pocity. Bol natočený v osemdesiatých rokoch minulého storočia, čo považujem za zlatý vek filmového horroru. Lenže jednu z hlavných úloh stvárnil David Hasselhoff, ktorého mám zafixovaného ako mizerného herca. Režíroval to Talian. Pre talianskú horrorovú tvorbu mám slabosť, ale meno Fabrizio Laurenti mi nič nehovorí. Námet vyzeral zaujímavo, avšak komentáre divákov sú prevažne negatívne. Fakt som nevedel, čo od tohto filmu čakať. No pozrel som si ho a tak môžem skonštatovať, že distribučný slogan z dvd obalu je výstižný. Je to americké béčko v brutálnom talianskom štýle. ***

Hlas smrti 2: Světlo (2007)

V roku 2005 bol natočený film "Hlas smrti", v ktorom si hlavnú úlohu strihol Michael Kreaton. Bolo to niečo o tom, že ak chcete komunikovať s mŕtvymi, stačí si po večeroch nahrávať na video kazety šumenie televízie a následne ho analizovať prostredníctvom nejakého audio-vizuálneho počítačového programu. Nezaujalo ma to. Dal som dve hviezdy. O dva roky neskôr bolo vyprodukované pokračovanie "Hlas smrti 2: Svetlo". Je to už bez Michaela Kreatona a so svojím predchodcom to nemá moc spoločného. Pribudol tam okultný, satanistický rozmer mierne šmrncnutý "Nezvratným osudom". Tria Mera. Tretí deň. Tri šestky. Tri hviezdičky. ***