• Krátkometrážní

Obušku, z pytle ven! (1955)

"Obušok, z vreca von!" či v originále "Obušku, z pytle ven!". Veď už len ten názov je trapný. Ja som túto starú českú rozprávku nikdy nemal rád. Ani ako decku sa mi to vôbec nepáčilo. Myslím, že to je predovšetkým preto, že bol do hlavnej úlohy obsadený slizký buzík Ladislav Pešek. Tento pajác mi bol vždy silne protivný. No a keď začal vyspevovať, že si s písničkou svetom vykračuje ako ptáček, tak som mal chuť mu vytrhnúť tú balalajku, na ktorej brnkal a rozmlátiť mu ju o hlavu. *

Ono žije (1974)

Zalovil som poriadne hlboko vo svojom filmovom archíve a vytiahol som z neho americký horror z roku 1974, ktorý sa volá "It´a Alive". Vôbec som nevedel, čo mám od tohto starého, prachom zapadaného filmu čakať. "Ono žije" paráda, no ja som však mal čo robiť, aby som to tiež prežil. Hnusný, zmutovaný, uškriekaný, vraždiaci novorodenec, jeho jebnutý foter a psychicky labilná mater ma takmer unudili k smrti. Keby som bol vedel aká to je nudná, trapne bizarná hlúposť, tak by som sa tomu radšej vyhol. *

Děti moje (2011)

Nie som nijak ovplyvnený šarmom a osobnosťou charizmatického lámača ženkých sŕdc Georgea Clooneyho. Ja si ho pamätám najmä ako borca, ktorý takmer zabil Batmana. A to tým, že ho stvárnil v snímku "Batman a Robin". To bol fakt filmový prúser. Clooneyho filmom sa však cielene nevyhýbam, občas si nejaký pozrem. Dnes to bol titul "Moje deti". Typický hollywoodsky produkt. Obrovský rozpočet, mainstreamový rodinný scénar, atraktívne prostredie, profesionálna réžia a slávna hviezda v hlavnej úlohe. ***

Zubaté ostří (1985)

Keď sa americký film "Zubaté ostrie" dostal koncom osemdesiatých rokov do tuzemských kín, každý o ňom hovoril, že je to nehorázne napínavá kriminálka a zaujímavá súdna dráma. Moc som ho chcel vidieť, avšak kvôli môjmu nízkemu veku som sa do kina nedostal. Pozrel som si ho až teraz ako zrelý štyridsiatnik. No nijak zvlášť ma neoslovil. To či Jack Forrest zabil svoju ženu a či si zatrtká so svojou advokátkou mi bolo po celý čas sledovania filmu viac menej jedno. ***

Sharknado 2 (2014) (TV film)

Prečo padajú z oblohy žraloci a útočia na ľudí? Čo je to za nezmysel?! Taká hlúposť sa veru len tak nevidí. To som si hovoril, keď som si pred časom pustil film "Žraločie tornádo 3". Bolo to až prehnane uletené. Navyše to bolo celé natočené v lacnom televíznom štýle. Stupidný scenár, úbohé herecké výkony, debilné dialógy, primitívne digitálne triky a mizerná réžia. Dal som tomu jednu hviezdičku. Takže ani sám neviem prečo som si teraz pustil diel s poradovým číslom dva. Veď som vedel, že to bude taká istá blbosť. *

Netvor z pouště (2005) (TV film)

Behom vojenskej operácie amerických ozbrojených síl v Iraku skupina moslimských teroristov vzkriesi starobylé démonické monštrum, aby tak zastavili inváziu Američanov. "Netvor z púšte" však nie je vyznavačom islamu a začne likvidovať všetko živé, čo mu príde do cesty. Je mu jedno či je to mohamedánsky kozomrd alebo obrezaný žido americký voják. Nízkorozpočtový televízny akčný horror, ktorý v roku 2005 natočil béčkový režisér Tripp Reed, je sfušovaná blbosť. Strašná chujovina. *

Příběh gangstera: Nástup k moci (2007)

Konečne som po dlhom čase zhliadol film, ktorému môžem bez váhania dať plné hodnotenie. Film podľa môjho gusta. Film pri ktorom som si prišiel na svoje. Hooligans, surové bitky, drsní chlapi, špinavé kurvy, drogoví dealeri, amfetamín, heroin, kokain, anaboliká, stereoidy, testosteron, bezhraničné násilie, mučenie, vraždy... Naturalisticky spracované, bez servítok, bez cenzúry. Skurvene ostrý anglický snímok, natočený podľa skutočných udalostí. "Rise of the Footsodiers". *****

Sedem statočných budíkov (1975) (seriál)

Sedem dielna séria krátkometrážnych televíznych animovaných večerníčkov "Sedem statočných budíkov", kde v každom diely vystupoval iný budík. Vždy na začiatku zaspieval: "Ja som budík budíček. Budiť je môj koníček. Stretol som sa náhodou ja s takou príhodou." A nasledoval jeho príbeh. Keď sa skončil ukončilo sa to popevkom: "Ja som budík, budíček. Budiť je môj koníček. No keď stíchnem trošíčka, usnú všetky očičká." Nostalgická spomienka na detstvo. ***

Prokletí domu slunečnic 2 (2009)

Film "Kliatba domu slnečníc", ktorý v roku 2007 natočili hong kongskí bratia Danny Pang a Oxide Pang Chun si pamätám ako celkom podarený, pozerateľný, trojhviezdičkový duchársky horror. Preto, keď sa mi po rokoch dostala do rúk druhá časť "Kliatba domu slnečníc 2", tak som si ju bez váhania a zbytočných obáv pozrel. Réžie sa chopil Martin Bernewitz. Podarilo sa mu natočiť dosť dobré pokračovanie. Americký farmársky horror. Pozor na pekelného strašiaka! ***

Maniak (1996)

Stredoškoláčka Vanessa Julia Lutzová má ťažký život. Jej matka je sfetovaná prostitútka a jej nevlastný otec, drogový dealer, ju sexuálne obťažuje. Keď ich oboch zatknú, neplnoletá Vanessa sa rozhodne nájsť svoju starú mamu. Vydá sa na dlhú, nebezpečnú cestu. Všetko sa to však poriadne skomplikuje, keď sa zoznámi s obávaným vrahom z I-5. Tešil som sa na napínavý, vražedný, psycho thriller. Všetko sa to však zvrhlo na akúsi podivnú, hodne trapnú stupiditu. **