Na střeše (2019)

Pohodově koukatelný a nenudící povedené drama s několika vtipnými pasážemi a velmi dobrými hereckými výkony. Hned na začátku mi svým pojetím připomenul eastwoodovský "Gran Torino". 70% (viděl jsem: 1x - letní kino)

Šibenice (2017)

Zapomenutelná standardní kriminálka bez výraznějších vyjímečných momentů. (viděl jsem: 1x tv)

Django (1966)

Westernový klasický příběh. 69% (viděl jsem: 1x cz)

Na nože (2019)

V úvodu takový trochu nijaký, nemastný neslaný příběh, který však zanedlouho nabere detektivní zajímavosti a zvědavosti a poté, když už to vypadá, že víme vše, přidá plyn. Něco jako Agatha Christie říznutá Guyem Ritchiem. Gradování i zápletka (odhalíte ji nejspíše o něco dříve než ji osvětlí detektiv) jsou velice povedené. Jen trochu víc bylo možno představit a zainteresovat další možné podezřelé z rodiny, později poodhalit rozuzlení a klidně to následně ještě natáhnout o dvacet minut nebo to svižně uteklo. 90% (viděl jsem 1x cz DVD)

Sexuální výchova - Epizoda 2 (2020) (epizoda)

Druhá epizoda je lepší. Jen tak nějak si říkám, že už to je přeci jen pokračování a pro plné hodnocení mám mnohem vyšší nároky.

Vivaldianno 2015 - Město zrcadel (2015) (koncert)

Perfektní koncertní show, výborné hudební aranžmá. Julie Svěcená umí... K dokonalosti mi chyběl kousek ... být tam naživo a cítit tu energii hudebních nástrojů. 90% (viděl jsem: 1x home theatre)

Parazit (2019)

Povedená korejský počin se zajímavou zápletkou. Chvíli to vypadá na komedii, následně to přeroste i v thriller. Největší mínus vidím v jazykové bariéře. Prostě u jasných vtipných scén jsem se spontánně moc nezasmál neb než jsem si tu korejštinu přeložil ... pardon, přečetl titulky :) 71% (viděl jsem: 1x v pův.znění s titulky)

Spectral (2016)

Rozjeté hodně zajímavě a napínavě. Škoda, že po odhalení tajemna film pokračuje v takovém klasicky bojově akčním klišé. Kdyby to celé bylo více do tajemno hororové či sci-fi roviny, bylo by to asi větší pecka. Každopádně pěkně natočené, napínavé a stojí za to vidět. 70% (viděl jsem: 1x titulky)