Staříci (2019)

Pomalé tragi road movie s výrazným hereckým duem. (viděl jsem: 1x)

Mimoni (2015)

Výborná animace a šprýmovatě vtipní Mimoni. Příběhově to taková pecka není, ale pobaví. Přimhouřím mimoňské oko a dám 4*. 75% (viděl jsem: 1x cz DVD)

Los ojos de Julia (2010)

Španělé umí dělat filmy na hranici thrilleru a hororu, vytvořit brilantně napínavou atmosféru která vás přiková k obrazovce. Tento film není výjimkou. Relativně nekomplikovaný příběh okořeněný zajímavými nápady a zvraty. Jasně, některé mne napadly a poté tolik nepřekvapily, ale to nikomu neříkejte :) Povedené! 85% (viděl jsem: 1x titulky)

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci (2018)

Když zvládnete přežít a neodejít v děsně zoufalé první třetině, ...tak to dáte...Aneb opět česká komedie u které se (pravděpodobně) nezasmějete. Pokud ano, tak jste šťastný divák. (viděl jsem: 2x)

Špindl 2 (2019)

I na nezáživný film s hromadou známých tváří se dá sestříhat zajímavá vtipná upoutávka. Film však se marně znaží tvářit jako komedie. I tak se na tom dá najít nějaké kladné body. Dá se na to dívat bez újmy na zdraví. (viděl jsem: 1x)

Králíček Jojo (2019)

Velmi zajímavý film a potěšení sledovat jak je to skvěle zahrané všemi herci a poutavé. Napadl mne název, "Nácek Kevin není sám doma". Milý ironický humor tu koketuje s drsnou fašistickou realitou a dramatem, kdy smích přechází. A ty reálie mi připadaly strašně povědomé... No jo, vždyť je to "doma" :) Tragikomedii, kterou vřele doporučuji! 85% (viděl jsem: 1x cz dabing)

Hellboy: Královna krve (2019)

Oblíbený hrdina v současném fantasy, která se křečovitým humorem tváří, že má cílovku mládež, ale zase s tak jadrnou mluvou a tak krvelačná, že to snad musí být rating od 18 let. Několik (velmi málo) i povedených hlášek se tu najde, ale to prase zase totálně otočí na "palec dolů". Měla to být komedie, fantasy krvavá pohádka nebo drsňáckej akčňák? Fakt nevím. Nebylo to pořádně ani jedno. Celkově slabší průměr. 2.5 hvězdy (za 3 v při hodně rozverné náladě). Dabing Hellboye to sráží. Hellboy (2004) Ron Perlman, to byl lepší řízek. (viděl jsem: 1x cz)

Overlord (2018)

Skoro rok se mi válí na hdd tento nějaký filmek, tak ho jdu skouknout. Asi něco válečného, však Overlord, to je jasné, říkám si, a rozjíždí se jako hodně povedený válečný film, aniž bych tušil oč půjde. Odhadem někde před půlkou začíná přituhovat... a kurňa, on je to i horor :-) A překvapivě zábavný válečný akční horor. Fajnová výprava, bez námitek zahrané a hudba pěkně navozuje temnou a napínavou atmosféru. (Domácí kino udělalo poctivou hřmotnou práci.) Povedené! Bavil jsem se! 80% (viděl jsem: 1x cz)

Neviditelný (2020)

Film s brilantní dávkou napětí. Velmi povedená paranoia atmosféra i hororové lekačky. Trochu jsem sice vytušil rozuzlení děje (závěrečná, i když očekávaná tečka, mne přece jen překvapila), ale nijak to neubralo na poutavosti. Poctivé čtyři hvězdy. Ani o chlup méně. edit: Druhé shlédnutí po třech měsících. Stálé napětí, že by se dalo krájet, a ani mi nevadilo, že děj znám. A že hlavní představitelka není na první pohled žádná vymazlená krasavice?! Však o to více hledím děje a hereckých výkonů. Zvyšuji na 5*.85% (viděl jsem: 2x cz)

Coco (2017)

Krásný vtipný i dojemný emotivní příběh o soudržnosti rodiny v nádherně barevném a dokonalém vizuálním balení. Díval jsem se na film s dětmi 10 a 13 let a v polovině filmu už jejich zájem ochaboval. To je bohužel u těchto kvalitních animáků problém, že jsou pro starší či dospělé publikum, které ocení přesah více. Přesto však vydržely do konce a starší, který to od třetiny sledoval už jen na "půl oka" a před koncem, kdy příběh graduje do velkého dojáku, se jeho zájem navrátil, ohodnotil "bylo to zajímavý!" - což je v překladu vysoké kladné ohodnocení :) 92% (viděl jsem: 1x cz)