Neviditelný (2020)

Film s brilantní dávkou napětí. Velmi povedená paranoia atmosféra i hororové lekačky. Trochu jsem sice vytušil rozuzlení děje (závěrečná, i když očekávaná tečka, mne přece jen překvapila), ale nijak to neubralo na poutavosti. Poctivé čtyři hvězdy. Ani o chlup méně. edit: Druhé shlédnutí po třech měsících. Stálé napětí, že by se dalo krájet, a ani mi nevadilo, že děj znám. A že hlavní představitelka není na první pohled žádná vymazlená krasavice?! Však o to více hledím děje a hereckých výkonů. Zvyšuji na 5*.85% (viděl jsem: 2x cz)

Coco (2017)

Krásný vtipný i dojemný emotivní příběh o soudržnosti rodiny v nádherně barevném a dokonalém vizuálním balení. Díval jsem se na film s dětmi 10 a 13 let a v polovině filmu už jejich zájem ochaboval. To je bohužel u těchto kvalitních animáků problém, že jsou pro starší či dospělé publikum, které ocení přesah více. Přesto však vydržely do konce a starší, který to od třetiny sledoval už jen na "půl oka" a před koncem, kdy příběh graduje do velkého dojáku, se jeho zájem navrátil, ohodnotil "bylo to zajímavý!" - což je v překladu vysoké kladné ohodnocení :) 92% (viděl jsem: 1x cz)

Všechno nejhorší 2 (2019)

Druhý díl se odvážně vydal jinou cestou než jen kopírováním jedničky, kterou musíte mít zhlédnutou. V pokračování tvůrci ubrali na hororové části, přidali na komediálních ingrediencích i trochu toho melodramatu (na okamžik mi to připadalo zbytečně moc). A celé to celkově poutavě zabalili, nenudí a je to svižná, složitěji zamotaná, ale přehledná jízda. 70% (viděl jsem: 1x cz)

Pompeje (2014)

Někdy jindy, v jiném čase, bych dal klidně - omámen barevnými efekty a prskavkami, i přes tři hvězdy. Dnes budu však přísnej! :-) (viděl jsem: 1x cz)

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Ale fuj ty roztomiloučké hnusně digitální dětinské (pro děti) postavičky. Dost mi kazily požitek z jinak dobrého filmu.

Smrtící epidemie (1995)

Cože, já nenapsal ke Smrtící epidemii ještě komentář? A to byla na mém osobním žebříčku řádku let na předním místě v žánru thriller, když jsem to viděl před více než dvaceti lety poprvé. A výborná napínavá dramatická podívaná je to i dnes. Však byl taky jednoznačně první volbou z thrillerů o epidemiích, které jsem si v letošním březnu za nouzového stavu kvůli Covid-19 hezky masochisticky naservíroval :) Až to vzhledem k současné situaci dostalo mrazivě realistické společné prvky. >85% (viděl jsem: možná i více než desetkrát, kdo by to počítal)

Kluk od vedle (2015)

Dá se. Předvídatelné však jak jídelní menu na vepřových hodech. 55% (viděl jsem: 1x cz tv)

Samuraj (1967)

Francouská "delonovka", pěkná retro noire kriminálka. Žádný kvalt, jen precizní herectví. (viděl jsem 1x cz tv)>

Zděšení (1994)

Pěkný napínavý thriller na který se dobře kouká. A když je náhodou v telce, tak se znovu mrknu a ani po letech mne nijak neomrzel či kvalitově nezestárl. Zvyšuji na 4* (viděl jsem: více než 5x)

Na cestě - Na cestě po Tahiti (2013) (epizoda)

Dokument na mě zapůsobil tak trochu dojmem, že původně romantický ostrov Tahiti si mohu s klidným svědomím vyškrtnout ze snových destinací. Holt nám ho dokumentaristé tentokrát ukázali v celé nahotě, v nahotě civilizované současnosti nikoli Polynésanek.