Ženy na cestách (2010) (pořad)

Když tento dokumentární cestopisný seriál začal, bylo to jako zjevení. Ovšem NE v dobrém smyslu slova. První díly dokonale odradily diváky od dalšího sledování. Způsob jakým se ony dvě ženy vyjeveně vyjadřovaly k zážitkům na cestách byl úděsný. Jedna i druhá se chovaly jako hloupé husy, které jako by v životě nevytáhly paty z maštale. Nyní jsem viděl několik nových dílů z další série (v titulcích byl již rok 2013) (Adélu nahradila sympatičtější Míša, případně Anife, korpulentní Zlatuše zůstala) a připadá mi, že se tvůrci poučili z velkého negativního ohlasu=méně prostoru pro průpovídky dam, které se již nechovají jako úplné hlupačky a více prostoru pro zajímavější komentář vypravěče. Ponechávám jednu hvězdu. PS: Odpady ostatních tu zřejmě zůstanou neboť dotyční hodnotitelé se na to vzhledem k počátečním "kvalitám" už víckrát nepodívali... Ale třeba to byla náhoda a narazil jsem na lepší díly nebo jsem byl pod vlivem omamných látek, že mi to nepřišlo už tak úděsné jako v prvopočátcích. Není to typický dokumentární cestopis, ale lépe řečeno deník cestovatelek a tak je třeba na to nahlížet.

Leptis Magna (2010) (TV film)

Na padesátiminutový dokument neměli filmaři dostatek rozmanitého obrazového materiálu, aby byl snímek poutavější..

Město zločinu (2009)

Jackie Chan tentokrát poněkud nezvykle. Zapomeňte na jeho vtipy, na jeho akrobatické bojové umění. Neuvidíte z toho vůbec nic. Ani jeden škleb. Ani si neuprdne! Ba dokonce i bojů se zbraní či beze zbraně je tu na Hongkongský film poskrovnu. Město zločinu je čistokrevné (a dobře natočené) mafiánské drama ze zapadlých japonských čtvrtí ovládaných gangy.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Ne každý mimozemšťan chce zotročit naši planetu. Tady ten týpek je veselá kopa a chce se jen dostat domů. Nápaditá a vtipná road movie, která by však ještě potřebovala trochu víc okořenit, aby měla větší grády. Slabé čtyři hvězdy. 70% PS: Před shlédnutím si nepouštějte upoutávky. Autoři v nich vyplácali nejlepší fóry :-(

Hudbu složil, slova napsal (2007)

Hugh Grant s romantickým úšklebkem a sympatická Drew v příjemné romantické hudební komedii, kde to mezi hlavními představiteli jiskří, je originální a lze i říci že není tak předvídatelná jako většina rom.komedií. 75%

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Výborně vybraná ústřední trojice, báječné gagy, skvěle zábavný Charlie Sheen. 85%...a možná i víc

Sedm psychopatů (2012)

"Mír je pro buzny. Teď chcípnete." Originální námět filmu se musí uznat. Několik scén na začátku filmu mi, ani nevím proč, připomínalo Po přečtení spalte. Vtipných a několik velmi humorných scén tu je (např. odvyprávěná závěrečná přestřelka), ale jsou proloženy kecavými pasážemi u kterých jsem se vyloženě nudil. Proto dávám pouhé tři hvězdy...ale jistě to budu chtít vidět znovu, třeba hodnocení zvýším, jako u filmu V Bruggách. # 70%

Modrá laguna (1980)

Modrá laguna byl zřejmě úplně první film, který jsem viděl při jedné návštěvě na videomagnetofonu VHS (který tehdy stál pětinásobek průměrného měsíčního platu!). Bylo to v době, kdy pojem internet byl pro většinu lidí neznámý, počítač v domácnosti ještě ani nikdo v naší republice prakticky neměl a za okny se na prvního máje vyvěšovaly rudé praporky červené jako trenýrky. (Kdo nenosil na tělák červené trenýrky, tak asi nepochopí... :) Pro malého kluka to byl skoro erotický film! I po letech má tato romantika na exotickém ostrově svůj naivní půvab. 60%

Eurotrip (2004)

Jak mladí Amíci po matuře jedou do exotické Evropy. Jelikož je film v české koprodukci, pobavily mne nejvíce "evropské" lokace aneb jak procestovat Evropu a nevytáhnou paty z Prahy :) Pražské Hlavní nádraží jako Paříž, Kampa jako Amsterdam či Nový Smíchov jako Berlín, Národní muzeum jako Vatikán atd... A jako bonbónek, kulisou nudapláže u kanálu La Manche je dvouvteřinový záběr na jihofrancouzské Saint-Tropez. Místy vtipné, ale smíchy jsem se za břicho nepopadal. Gute Musik und die beste David Hasselhoff. Za pozitivní pokládám, že je film prost nechutností typu zvracení a spol. (tedy až na vtipné úvodní titulky :) Průměrná komedie. 60%