Linka - Epizoda 1 (2019) (epizoda)

Ale jo, dá sa přežít i když to nemá grády, abych byl natěšen na další díly. Každopádně dvě odlišné upoutávka na další díl toho ukázaly tolik, že už všechno vím. Na zabití večera pro nekonečně dlouhou dobu v tom problém nevidím. Když se nudíte a koupit si medvídka mývala si netroufáte :)

Transcendence (2014)

Zajímavé sci-fi, možná až moc psycholgicky komorní. (viděl jsem: nejméně 2x )

Dalších 48 hodin (1990)

Pokračování chybí elán, gagy působí křečovitěji nebo jsou nedotažené. Naštěstí nenudí. (viděl jsem: minimálně 3x)

Specialisté (2017) (seriál)

Koukatelný televizní krimi seriál. Občas dobrý standard, občas je to jalovější. Viděl jsem možná všechny díly všech tří sérií. Ve třetí sérii jsem se však novému šéfovi v podání Martina Dejdara na chuť nepřišel. Ale zase působil solidněji než např. Prachař, který se občas choval (resp. měl roli napsanou) jako komická figurka a ne šéf policejního oddělení. 50%

Ostravak Ostravski (2016)

Nuda tak velká, že by se dala krájet. Taková nuda, že u filmu mí spoludiváci opravdu usnuli. A to fakt nekecám! Neuplynulo ani patnáct minut a musel jsem se hodně přemlouvat abych to vydržel dál. Využít ostravský dialekt jako zdroj humoru možná nevypadalo jako špatný nápad, vždyť takový Ruda z Ostravy měl v rádiu po určitý čas slušný úspěch, ale to byly jen krátké plky, ve filmu to jaksi tahá za uši to až přehnané nářečí. Neznám žádného ostraváka s takovym kvákavym zobakem.

Legenda o Tarzanovi (2016)

No, přiznávám, že jsem očekával trochu víc. Jó, opičky a všechny zvířátka byly vážně pěkné, jako živé. Občas jsem sice měl pocit, že mi nějak nesedí interakce skupin lidí se zvířaty, které do scény doplnil počítač, ale to už je takové nimrání. Technické zpracování, dynamika, exteriéry, skvělý záporák Ch.Waltz i fajnoví klaďasové Jane a Tarzan ... 4 hvězdy. Jen ten až neuěřitelný příběh mne do křesla nepřikoval. (viděl jsem: 1x cz tv)

Ant-Man a Wasp (2018)

Mnohem vtipnější než jednička, spousty originálních humorných povídaček. Chvilku sice trvalo, než jsem se rozkoukal (samozřejmě to v podstatě vyžaduje vidět marvelovské filmy na které je navazováno až včetně Avenger Infinity War s kterými se v podstatě překrývá - viz. přítomné dodatkové video na konci filmu) a vyznal se, o čem se tu přechytrale technicky mluví (kecám, nevyznal, ale o to tu nejde, to asi nikdo). Trochu sice s těmi pěti hvězdami přeháním, ale bavil jsem se skoro pořád a nejednou i nahlas zasmál! 90% (viděl jsem: 1x cz)

Upgrade (2018)

Revenge film s nepříliš složitou sci-fi detektivní zápletkou, který mne však velmi bavil! 85% (viděl jsem: 2x cz)

Jurský svět: Zánik říše (2018)

Jak zařídit, aby vymřelý Jurský svět žil dál, a dál ... a daly se točit další a další filmy. Technická kvalita zpracování je na jedničku, vzkříšení pravěcí tvorové jsou jak živí, a tak nějak už tuto vysoko postavenou laťku beru automaticky za samozřejmost. Hudba, herci, v pohodě. Jen tento nový příběh mne nikterak moc nezaujal. Co bude příště, to už bude v podstatě pořád dokolečka? 70% (viděl jsem: 1x cz)

Dokonalá loupež (2018)

Dobrá, trochu dlouhá podívaná s tématem loupeže, kdy je všechno tak neuvěřitelně (a trochu nevysvětleně) naplánováno, že i mocha letící kolem by vše zmařila. 75% (viděl jsem: 1x)