Papírový dům (Netflix verze) - Konec cesty (2021) (epizoda)

Musím přiznat, že to mělo mojí pozornost celých 49 minut. Ikdyž je polovina stopáže pouhá výplň v podobě flashbacků, tak si to udrželo jistý spád a neztratilo to svoji atmosféru. 4/5

Živí mrtví - Lovená zvěř (2021) (epizoda)

Epizoda je pořád na skvělé úrovni, ale linka o nahánění koní je docela nudná. Na druhou stranu linka Maggie a Negana je ještě lepší než v předchozích dvou epizodách.

Živí mrtví - Acheron: 1. část (2021) (epizoda)

V poslední době jsem nějak neměl moc čas sledovat, kdy ta očekávaná poslední série vlastně vyjde, takže pro mě informace, že už je první díl venku, byla opravdovým překvapením. Po pauze mezi sériemi mně většinou trvá, než se do seriálu zase dostanu. Tady to ale proběhlo téměř okamžitě. Obě dvě dějové linky byly skvělé a ani jedna mě nepřestala bavit. 11. série začíná opravdu výborně.

Dispel (2019)

Za mě je Dispel spíše slabší kraťas od DUSTU. Herecké výkony a efekty jsou fajn, ale postrádá to příběh a konec byl docela otevřený, což u kraťasů nepůsobí moc dobře (respektive je to těžké udělat tak, aby to dobře působilo). Lepší 2*.

Půjčovna masa - Muž s mou tváří (2018) (epizoda)

Ta kratší stopáž tomu vyhovuje, protože je méně času na kecání a více času na vynikající závěry, které tento seriál umí fakt bravurně. Ten boj se povedl jak po vizuální, tak i po audio stránce.

Tajné město - Pozorovatelé (2016) (epizoda)

Říkal jsem si, že když to má jen 6 dílů, tak to aspoň dokoukám, ale tohle byla tak zatraceně nudná epizoda, že to prostě už nedám. Prvních 40 minut jsou jen politické intriky, které jsou bez širšího kontextu naprosto nezajímavé a ke konci se teda začne něco dít, ale to taky není extra zajímavé. No, nebudu touhle minisérií ztrácet čas a radši se vrhnu na něco jiného.

Tajné město - Pobídka k boji (2016) (epizoda)

Tak teď vůbec nevím, co si o tom mám myslet. Na jednu stranu je tu slušně rozjetý kriminální příběh, do kterého je zapletených opravdu hodně lidí a vypadá to na solidní rozuzlení, ale na stranu druhou to bylo zatím dost o ničem. Ze začátku to bylo sice slušně rozjeté, ale pak přišla půl hodina politických intrik a rádoby vyšetřování, které srazili tempo epizody dolů. Příběh mě donutí pokračovat, ale pokud se další epizody budou nést v podobném duchu, tak už si zas tak jistý nebudu.

Hřiště snů (1989)

Polovinu stopáže jsem se cítil jak v nějaké hodně nepovedené Telltaleovce, protože postavy byly neustále vystavovány spoustě rozhodnutí, což ve výsledku působilo dost komicky. Posledních zhruba 30 minut jsem se opravdu nudil a to zbytečné kecání tomu rozhodně nepomohlo. Škoda toho konce, neboť začátek byl slušně rozjetý. 2/5

Nevina (2021) (seriál)

Seriál se sice jmenuje Nevina, ale nevinný rozhodně není - po celou dobu je tam spoustu brutality a násilí. Prvních několik dílů nám tvůrci přináší parádní mysteriózní thriller, který pak trošku mění žánr do krimi dramatu, což tomu i prospívá. Děj je sice někdy předvídatelný, ale zaručeně vás některý zvrat překvapí. Tahle krátká minisérie si vaši pozornost rozhodně zaslouží. Lepší 4*.

Nevina - Epizoda 5 (2021) (epizoda)

Seriál se sice jmenuje Nevina, ale tahle epizoda rozhodně nevinná nebyla. Toho násilí tam už bylo moc i na mě. Na druhou stranu chápu, že se tím dokonale vykreslila špinavá a brutální atmosféra toho strip klubu.