Creed II (2018)

Po třech letech se setkáváme s Rockym a Adonisem Creedem. Tentokrát se však vrací jedna další postava. Ivan Drago a jeho syn Viktor Drago. Rozhodně nejsem zastáncem, aby se ve filmech oživovali postavy, točili remaky, nebo pokračování po x-letech (například můj komentář k novému Predátorovi – naprosto zbytečný film), ale u Creeda vše funguje jak má. Příběh je stále přes kopoírák od…no vlastně od prvního Rockyho a to platí u dalších boxerských filmů. Creed 2 na mě ale díky rodině Dragových dýchl neskutečnou nostalgií a atmosférou. Vidět Lungrena zpět jako Ivana Draga pro mě bylo potěšením. Tréninkové sekvence, jsou jako vždy v případě Rockyho a teď už i Creeda skvělé. Zápasy vydařené (není jich moc). Něco málo přes dvě hodiny uteklo velmi rychle. Creed 2 je podle mě lepší než první díl, ale za to může především to, že je zde Drago, kdyby tam nebyl, pravděpodobně by šlo pouze o další boxerský film, ve kterém by sice byl Rocky, ale už je hodně v pozadí. Myslím, že by bylo vhodné, kdyby celá sága Rockyho a „kariéra“ Creeda už skončila. Nicméně tržby nám pravděpodobně přinesou další díl. Jak říkám, v nejlepším se má skončit a Adonis Creed bez Rockyho (Stallone naznačil, že hrál naposledy Rockyho) nemá podle mého názoru nic nabídnout. Vždyť nakonec dokázal, že je dobrý boxer a hlavně utkal se s rodinou, která mu zabila otce. Pokud další díl vznikne, určitě na něj zajdu do kina. Byl bych ovšem radši, kdyby nic dalšího už nebylo.

Predátor: Evoluce (2018)

Už mě tyhle pokračování filmů po 20-ti, nebo 30-ti letech, které byly úspěšné opravdu nebaví. Nebaví mě ani remaky (momentálně hledám odvahu na Motýlka). Nepamatuju si, kdy jsem viděl nějaký opravdu novější a originální film za posledních 5 let. Buď jsou to Avengers a jiný postavičky, kdy jde v podstatě stále o to jedno samé. A pak jsou tu tyhle naprosto zbytečná pokračování. Je pravdou, že od nového Predátora jsem očekával hodně. Scénář Shane Black a zároveň i režisér? To mělo a muselo dopadnout prostě dobře! Nedopadlo!!! Průser nevídaných rozměrů! Postavy nesympatické. Kdyby všichni umřeli hned na začátku, tak by mi to bylo jedno. Rádoby hlášky, které jsou trapné. Scény s dítětem úplně zbytečné. Příběh žádný. Jediné co tomu opravdu velmi slušelo, bylo krásně krvavé R-ko. Arnold Schwarzenegger věděl, proč nebrat žádnou roli v tomhle snímku. Dobře udělal. Už prosím nechte Predátora být, protože takhle ničit kultovní postavu si nezaslouží ani ten největší „ugly motherfucker“.

Přání smrti (2018)

"When you think real life is grand theft auto V". Neviděl jsem Přání smrti z roku 1974 s Charlesem Bronsonem, což každopádně napravím. Co jsem ale viděl, byl poslední film, ve kterém Bruce Willis měl hlavní roli. Tím filmem je samozřejmě absolutně podělaný pátý díl Smrtonosné pasti. Malé roličky jako v G.I. Joe 2 nebo 10-ti vteřinová scéna v rozpoleceném se nedá počítat a video bečka-cečka (a možná i déčka) nechci a nepotřebuji ani vidět. Byl jsem trošku v napětí, co se z Přání smrti vyklube. Bude to další dementní film s Willisem? A divil jsem se, že není. Ano, je naprosto zbytečný remake, ale na druhou stranu, jako zábava na sobotní večer to poslouží relativně dobře. Willis ve své roli dobrý. Pár krvavých scén. Docela slušná hudba. Scénář je klasický revenge movie, kdy vše dobře dopadne a záporák bude potrestán smrtí. U záporáka bych se možná zastavil. Ten byl hodně špatný a bez jakéhokoliv charismatu a možná mohl být nějak lépe obsazený. Podtrženo a sečteno. Dobrá zábava. Filmy si zaslouží 3,5* a těch místních 65% si myslím, že je akorát.

Mr. Mercedes (2017) (seriál)

Trilogii o Billu Hodgesovi (Pan Mercedes, Právo nálezce a Konec hlídky) mám velice rád. Dokonce tyto tři knížky patří mezi to nejlepší, co jsem kdy četl. Aby také ne, když to napsal literární Bůh (Král?) Stephen King. Žádnou z jeho knih si nikdy nenechám ujít. Pan Mercedes byl přečtený za jeden den. Kniha mě velmi pohtila a zajímalo mě, jak to celé dopadne. Když jsem se dozvěděl, že má být seriál, tak jsem byl nadšený. Přiznám se ale, že jsem mu moc nevěřil. 376 strán dát do deseti dílů mi přišlo trošku moc. Říkal jsem si, že by stačilo 6-7 dílů. Nicméně tvůrci se s Panem Mercedesem poprali opravdu výborně. Drží se předlohy jak jen to jde občas je něco pozměneno (hlavně tedy konec - místo kokání akce není koncert), což oceňuji. Bill Hodges v podání Bendana Gleesona je skvělou volbou. Nějak takto jsem si Billa při čtení knihy představoval. Harry Treadaway skvělé zahradl roli Bradyho. Přemýšlím, jestli je něco co bych vytknul, ale nic nenecházím. Už se těším na druhou řadu, že by vynikající Právo nálezce? Velké překvapní a právem zasluhující 5*. Stephen King může být naprosto spokojený.

Transformers: Poslední rytíř (2017)

Nikdy by mě nenapadlo, že filmu, který režíroval můj oblíbenmý režisér Michael Bay, dám jen 2*! První tři díly Transformers se mi líbili hodně! Samozřejmě jednička je nejlepší! Čtvrtý díl se mi celkem taky líbil a to pi přes nové obsazení. Docela jsem se těšíl na pátý díl. Jedná se prostě o filmy, kdy člověk nemusí moc myslet a jen si užívat akci. Jediné, na co jsem ale musel myslet u pátého dílu bylo, jak už mě to nebaví! Dvě a půl hodiny nuda a já už prosil, aby to skončilo. Transformers už nemají čím překvapit. Místo toho dostáváme jen akci, který je už prostě nudná a to je co říct, když to řídí Michaeal Bay. Efekty stápe na vysoké úrovni. Herecké obsazení v čele s Wahlbergem mě taky nebavilo. A největší otázkou je, proč do toho šel Anthony Hopkins? Proč tam byl úplně zbytečený John Turturro? A řada dalších otázek PROČ?! Pokud bude (a že asi bude) další díl, tak děkuji pěkně, ale vynechám! Transformers jsou podle mě vyždímany a nemají už co nabídnout.

Sebevražedný oddíl (2016)

Další vířící bordel,co chce zničit svět. Po kolikáté jsem jen tohle viděl? Asi po osmý za posledních 5 let? Nejspíš. Tentokrát ale svět nezachraňují žádní superhrdinové, miláčci světa, monstra, roboti a další nesmysly. Tentokrát nám svět zachraňují padouši, ze kterých se v průběhu filmu stanou klaďasové (teda, jak se to vezme). Každopádně to funguje. A funguje to zatraceně dobře i při druhém zhlédnutí. Sice jsem čekal od Ayera R-kovou zábavu, kde se bude fuckovat o sto šest, krev poteče proudem, ale bohužel. Hodně se mi líbilo (jsem velký fanoušek Batmana), že zde byl krásně zakomponován Batman! To je jedno velké plus. Ovšem jedno velké mínus je Jare Leto v roli Jokera! To byl vtip?! Proč?! Debilní nápad. Jinak ostatní herecké obsazení bylo velmi dobré. Smith mi vůbec nevadil a na svou roli se výborně hodil. Baví mě dokonce i Joel Kinnaman. Pak tam byli naprosto zbyteční herci jako Jai Courtney a Adam Beach. Kdo si ale krade 90% filmu pro sebe je jednoznačně Margot Robbie. Perfektní výkon a měla by dostat svůj vlastní film. Film balancuje někde mezi 3* a 4*.

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Pokračování hitu Den nezávislosti z roku 1996 si klidně režisér Roland Emmerich mohl odpustit! Dvě hodiny sice utekly poměrně rychle. Dovolil bych si i tvrdit, že film nemá moc hluchých míst. Herecké obsazení je celkem také dobré, ale bez Smitha to prostě není a jeho syn v podání Jessie Ushera je trapná rádoby náhrada (vyměníme jednoho černocha za druhého, vždyť je to jedno) a určitě není dostatečná. Největším problémem je, že Emmerich vykrádá sám sebe. Měl jsem pocit, že koukám na první díl, který prošel nějakým upgradem. Vrcholem debility byl konec. Emmerich očividně nechtěl film zakončit jako první díl, tak tam prostě dal obrovského mimozemšťana, co si pochoduje po poušti a stíhačky kolem něj lítají. Otázkou je, co s načatým závěrem? Bude třetí díl? Možná. Půjdu na něj do kina, jako v případě druhého dílu? Těžko říct, i když podle posledních pár vět, které zazněly v tomto filmu, by to nemuselo být až tak špatné. Alespoň by to bylo něco originálnějšího. Přesto pokračování Dne nezávislosti je obyčejný průměrný film.

Sedm statečných (2016)

Jeden z nejzbytečnějších filmů za posledních pár let. A musím se přiznat, že na nové filmy od režiséra jménem Antoine Fuqua se vždy těším. Samozřejmě jsem se těšil i na tento film. Remake jednoho z nejlepších westernů a k tomu již třetí spolupráce Fuqua/Washington. Bohužel dopadla hodně špatně. Příběh samozřejmě známe všichni. Zatímco film z roku 1960 je perfektní a zábavný, tak tento film je poměrně nudný. Za zmínku snad stojí poslední půl hodina, kdy se jedná o docela slušnou přestřelku. Jinak film nemá nic, co by mohl nabídnout. Dokonce ani výkon mého oblíbence Denzela Washingtona mě nijak zvlášť nepřesvědčil a ani vlastně nijak neuchvátil. Nemastný neslaný výkon. Ostatní herci mě celkem nezajímali. A vzhledem k tomu, že se jednalo o kladné postavy, tak kdyby všichni umřeli, bylo by mi to úplně jedno. Klidně bych tento film mohl vidět až tak za deset let a možná ani to ne. Škoda. Snad si Fuqua napraví „remakeovskou“ reputaci, pokud opravdu natočí Scarface, přece jen takové film mu jdou lépe.

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Od Tonyho Scotta jsem čekal podstatně víc. Od Harry Gregsona-Williamse jsem čekal daleko víc. Od Denzela Washingtona jsem čekal také víc, ale bohužel tato role je pro herce takového formátu hodně špatná. Jen sedí a mluví. Travolta zahrál padoucha na výbornou. Film má jeden zásadní problém, že je příliš upovídaný a akce je téměř nulová. Velkým zklamáním je konec, který je rádoby akční, ale přitom je to jedna velká nuda. Přitom to začalo celkem slušně, hned ze startu se šlo na akci, ale pak bohužel se z toho stala nudná záležitost. Závěrečná konfrontace mezi Washingtonem a Travoltou je úplně debilní. Občas jsou i debilní dialogy: "řekni, že mě miluješ" apod. O rok později si Tony Scott taky hrál s vláčky a dopadlo to lépe, než tento průměrný film.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Jeden z mála filmů, který jsem si nechal rozležet v hlavě. Po opuštění kina jsem byl z filmu hrozně zklamaný, ale nedokázal jsem určit přesně z jakého důvodu. Pět dní jsem nad filmem však přemýšlel a došel jsem k závěru, že to nebylo vůbec špatné, jak se z počátku zdálo. Největším problémem je, že další film s Batmanem nerežíruje Nolan a proto jsem měl tomuto filmu značný odpor. Myslím, že trilogie od Nolana o netopýřím hrdinovi nebude nikdy překonána. Teď ale k samotnému BvS. Začíná tam, kde končí Muž z oceli. Ta propojenost se mi velmi zamlouvala. Ze začátku se mi nelíbil ani Affleck. S odstupem času ale zjišťuji, že se hodí na Batmana ale hlavně se výborně hodí na Bruce Wayna. Trošku mi vadilo, že ve filmu je relativně málo Batmana, ale není to film hlavně o Batmanovi, takže co jsem také čekal, že?! Příběh filmu je prostě komiksový, není převratný, či snad geniální. Určitě však neurazí. Někde jsem četl, že finále filmu je zbytečně dlouhé. Mě to přišlo naprosto akorát. Digitální triky byly výborné. Velkým zklámáním je hudba Hanse ZImmera, která je po delší době velmi slabá (pokud by nic nezaznělo z BvS v 02 aréně, tak bych byl možná i vděčný, protože tohle tam vážně slyšet nepotřeuji). Velmi se mi líbil Jeremy Irons jako Alfred. Kdo však na sebe strhává veškerou pozornost je Jesse Eisenberg, jehož výkon je prvotřídní. Měl jsem strach ze stopáže filmu. Ale 150 minut mi uteklo jak 60 minut a já jsem se ani jednou nenudil. Prozatím dávám 4*, kterou je zasloužené. Je možné, že při dalším zhlédnutí filmu hodnocení zvýším! Pro zatím spokojenost! Je jsem si to potřeboval vše srovnat.