Sabotáž (2014)

Režisér David Ayer prostě umí tenhle typ filmů! Mohl jsem se o tom přesvědčit už několikrát. Očividně mu filmy z policejního prostřední prostě sedí naprosto dokonale. Docela se divím, že tento film minul naše kina. Myslím, že by na to určitě lidi šli. Líbil se mi příběh, i když nejde o nic převratného. Film má dobrou atmosféru, pár akčních scén a hlavně, co považuji za skvělé je, že je to sakra dirty movie!!! Krev, brutalita a vulgarismy. Hodně se mi líbil závěr filmu. Možná je škoda, že hudba nebyla výraznější. Parádní obsazení! Sama Worthingtona jsem málem nepoznal. Mireille Enos zahrála svou roli výborně a její výkon aspiruje na „crazy bitch of the year“! Arnold Schwarzenegger předvádí standartní výkon. Zajímavé ale je, že Arnoldovi sólo filmy, jsou podstatně lepší, než Stallona. Arnold má za sebou povedený film s názvem Konečná a Sabotage řadím také mezi ty povedené. Stallona a jeho Jedna mezi oči mě moc neoslovila. Sabotage si zaslouží čisté 4*!

Pot a krev (2013)

Od poloviny prosince jsem tento film viděl 6 krát. A jsem zralý na další zhlédnutí. Dlouho se mi něco podobného u filmu nestalo. Fitness, nebo snad i bodybuilding je můj koníček. Není nic lepšího, jak využít svůj volný čas, než zajít do posilovny a "pumpovat". A díky tomu, že je příběh zaměřen na kulturisty mě to prostě baví. I to prostředí typického amerického gymu mě bere! Příběh je také perfektní, jen nevím, do jaké míry je to podle skutečné události. Např. grilování ruky, mi přijde naprosto absurdní. Pain and Gain se může pochlubit výborným hereckým obsazením a skvělými výkony. V komediální poloze je znamenitý The Rock! Steve Jablonsky předvedl kvalitní práci v oblasti hudby. Michael Bay čekal přes deset let, aby mohl tento film natočit, a povedlo se mu naprosto dokonale. Víc takovýchto filmů!!! Možná, že dnes to zhlédnu znovu. My name is Daniel Lugo and I believe in fitness!

Osamělý jezdec (2013)

Jak jsem již několikrát napsal, tak western není zrovna žánr, který bych vyhledával. Nicméně western od Gora Verbinskiho, v hlavní roli Johnny Depp a hudba od Hanse ZImmera, tak to se prostě musí vidět. Pravděpodobně si Gore Verbinski myslel, že bude mít náhradu za Piráty z Karibiku, ale bohužel tohle nejde srovnávat s Pirátama ani náhodou. Snad jen, že Depp hraje opět výborně a opět skvělého pošuka. Na druhou stranu nechápu, jak je možné, že se z toho stal takový propadák. Potenciál to mělo každopádně. A rozhodně si nemyslím, že by to byl špatný film, který by si zašloužil být propadákem. Líbil se mi příběh. Škoda jen, že nebyly zodpovězeny nějaké otázky. Výprava byla fantastická. Občas to bylo drsné. V recenzích byla hodně často vyčítána délka filmu, a že ve filmu bylo hodně hluchých míst. Já se s tímto názorem neztotožňuji. Jako důkaz mohu použít, že film mi celkem dobře utekl. Herecké obsazení v čele s Deppem je dobré. Vynikající William Fichtner. James Badge Dále se konečně ukazuje v pořádných filmech. Sleduji ho od seriálu 24 hodin (season 3) a myslím, že je to dobrý herec. Jediný, kdo by zde nesednul je Armie Hammer – neslaný, nemastný. Po všech negativních ohlasech jsem byl příjemně překvapen. Velmi dobrá zábava.

Konečná (2013)

Velký návrat velkého Arnolda Schwarzeneggera v jeho sólovce, která přišla po hodně dlouhé době se opravdu povedla! Scénář je jednoduchý, ale to není vůbec na škodu, přeci jen jde o akční film, takže se dají odpustit i nějaké nedostatky. Každopádně film má pár skvělých momentů. Například útěk padoucha byl výborný. Perfektní autíčka s celkem zajímavou honičkou v obilném poli. Občas to bylo celkem i vtipné. Konec je jedno velké klišé a naprosto předvídatelné. Jen nerozumím, co v tomto filmu dělá Johnny Knoxville. Nehodí se sem a ani není vtipný a toho mám celkem rád. Peter Stormare měl dostat více prostoru. Forest Whitaker byl výborný a Arnold i ve svém věku ukazuje, že na to má. Určitě se konečná povedla více než Bullet to the head! Na Konečnou se podívám kdykoliv rád znovu! Svižný film, který nenudí!

Rychle a zběsile 6 (2013)

Pětka byla dost povedená! Šlo o příjemnou změnu a hlavně patý díl přišel s chytrým nápadem. Bohužel šestka nenaplnila mé očekávání! Jedná se o strašně přestřelený film! Chápu, že v dnešní době, kdy je tam co nejvíce digitálních triků a nesmyslů, tak tím líp. Chápu, že diváci takovéto filmy, kdy mohou vypnout mozek chtějí vidět v kině. Ale co je moc je moc! Několikrát se stalo, že se kinem rozlehl smích! Některé scény působí velmi směšně a já doufám, že to snad ani nebylo myšleno vážně. Konec na runwayi je také nesmysl. To už se dá i překousnout v pátým díle několika tunový trezor, který se "projíždí" městem! Myslím, že Rychle a zběsile 6 bude dobrým kandidátem na Zlatou malinu. Příběh není už také nic moc! Bitky působí směšně. První výslech, který uskutečnil agent Hobbs byl hodně k smíchu. Vin Diesel působí velmi unaveně. Paul Walker stále sympaťák. Dokonce ubylo i humoru. Šestý díl mě docela zklamal. Sedmého dílu se bojím. Nový režisér možná bude přínosem, ale možná to podělá. Je smutné, že nejlepší scéna je až na konci a to s Jasonem Stathamem, který byť se tam objeví pouze na pár vteřin, tak je prostě skvělý a na jeho záporaka se těším! Je to někde mezi 3* a 4* ale závěrečná scéna se Stathamem to táhne ke 4*.

Muž z oceli (2013)

Po úterní návštěvě kina jsem si nechal vše uležet a vypadá to, že se vydám znovu do kina! Ano, Man of Steel je naprostá pecka! Zack Snyder nám představil nového Supermana a nutno podotknout, že se mu to podařilo na výbornou. Nenašel jsem ve filmu ani jedno hluché místo. Stále se něco děje. Úvodních 20 minut minut bylo naprosto senzačních. DLouho jsem neviděl film, který by měl tak dokonalý úvod. Ale i po úvodu se stále něco děje. Zajímavé bylo také sledovat malého Clarka Kenta. Konec filmu je samozřejmě přehnaný, ale jde o letní blockbuster, takže mi to až tak nevadí. Jen mám pocit, že už toho bylo moc toho ovládnutí světa padouchem a následovné přetáhnutí jeho domovské planety na naší (Transformers 3 a Avangers). Henry Cavilla jsem do teď nemusel. V jeho předchozích počinech mi dost vadil a ani mě herecky nepřesvědčil, zde je však vynikající a pro roli Supermana se asi skutečně narodil. Amy Adams mi také nevadila. Rozhodně lepší než Kate Bosworth v Superman se vrací. Russell Crowe ve vynikající formě! Michael Shannon skvělý záporák. Costner, Lane a Fisburne jsou už jen takovými třešničkami na dortu. A hudba?! Hans Zimmer je prostě génius!! Proč nemá stále Oscara?! Není dne, abych si neposlechl soundtrack! Naprosto famózní! Snad bude Man of Steel 2 stejně dobrý jako jednička. Kéž by nastala situace stejná jako v případě Temného rytíře, kdy dvojka překonala jedničku!!

Pařba na třetí (2013)

Budu-li úpřímný, tak jsem se celkem třetí pařby obával! Jednička byla skvělou komedií, dvojka byla pouhou recyklací jedničky, ale našlo se tam pár vtipných momentů, jenže už to nebylo ono. Třetího dílu jsem se bál, že by mohlo jít o to samé. Naštěstí jde o něco jiného! I když opět se někdo hledá, ale tentokrát za střízliva, což je dobře. Perfektní je, jak všechno do sebe zapadá, takže propojitost se předchozími díly je a je možná lepší před třetí částí vidět jedničku i dvojku. Dále jak už bývá u "pařeb" skvělé vybraná hudba (Johnny Cash - Hurt). Jediné, co je škoda, že už Zach Galifianakis není tak vtipný, jak by se od něj očekávalo. O zábavu se zde stará spíše Ken Jeong. John Goodman byl skvělý. Hodně vtipných scén a několik dokonalých hlášek. Při vsuvce v závěrečných titulkách mi bylo celkem líto, že nevznikne další díl, protože to, co jsem viděl, by vypadalo asi na solidní nářez. Káždopádně se jedná o skvělé zakončení. Jednoznačně lepší než druhý díl. Těším se, až se na to podívám znovu a na bonusy, které dvd/Blue Ray určitě nabídne.

Mezi vlky (2011)

Viděno po druhé a stále se jedná o jedno z největších překvapeních roku (u nás) 2012! Čekal jsem nudný film, ale dostal jsem skvělou zábavu s několika velmi napínavými místy. Ze začátku jsem měl pocit, že sleduji něco od Terrence Malicka. Joe Carnahan je velmi kvalitní režisér. Hrdost a sláva byl velmi povedeným filmem. A-Team pro změnu skvělá zábava na kterou se podívám kdykoliv znovu a rád! No a Mezi vlky se určitě řadí také mezi lepší filmy. Cinema byla celkem příšná s hodnocením pouhých 40%. Troufám si říct, že 80% je zcela oprávněných. Faktem ale zůstává, že hávarie letadla mohla být trošku lepší. Jinak není co vytknout. Líbílo se mi, jak to bylo i drsné. Napadání vlky bylo skvělé brutální a hlavně už vím, že nechci žádné takové zvíře nikdy potkat. Liam Neeson je nový akční hrdina současné doby. Navíc jeho herecký výkon je (jako vždy) znamenitý! Film má skvělé tempo až vynikající konec s naprosto dokonalou hudbou. Víc podobných filmů by to chtělo!

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Román od E.R. Burroughse vůbec neznám, takže šlo o první setkání s Johnem Carterem a setkání to bylo celkem příjemné. Možná, že to byl propadák, který na sebe nevydělal, ale já bych to zase tak černě neviděl. Rozpočet 250 milionů a celosvětové tržby skoro 283 milionů, tak to je opravdu slabý výsledek. Nicméně film mě bavil. Nenašel jsem nějaké místo, kde bych se úplně nudil. Akce je dost a navíc je dobře natočená. Příběh je také vydařený. Efekty jsou skvělé a věřím, že ve formátu 3D to musela být pecka. Jediné, co občas trošku vázne, jsou příšerné dialogy! Hlavní hvězdou filmu je bez debat Taylor Kitsch, který má bohužel velkou smůlu na megafilmy. Bitevní loď s ním se mi líbila a jak dopadla (zlatá malina)? Takže tento herec asi přináší smůlu a přitom bych řekl, že je talentovaný. John Carter je dobrou zábavou, kdy něco málo přes dvě hodiny uteče poměrně rychle. Kdyby bylo nějaké další pokračování, tak bych se vůbec nezlobil, otázkou je, jestli to někdo riskne.

Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (2012)

Jednička byla velice povedená. Druhý díl byl naprosto šílený a neměl skoro nic společného s prvním dílem, ale přesto šlo o dobrou zábavu, kdy jsem se občas i smál. Třetí díl nebyl taky úplně špatný. No a čtvrtý díl je hovadina na druhou! Mě, jakožto anglofila, naprosto nervy drásalo to zesměšňování Anglie (v pět všeho nechají a jdou na horkou vodu…).Příběh je také celkem o ničem. Další rušivý element přichází v podobě Asterixe. 4 filmy a tři různí herci, přičemž Edouard Baer, je asi nejhorší! Alespoň, že („rusák“) Gérard Depardieu zůstal a jeho Obelix je stále okouzlující filmová postava. Nechtěl bych koukat na film ve francouzštině, ale český dabing se nepovedl vůbec. Původně jsem chtěl dát 2*, ale nakonec volím 1*! Zbytečný film!!!