Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Špičkový seriál a jeden z mých nejoblíbenějších 24 hodin skončil. A já jsem čekal, kdy a kdo přijde s něčím, co bude zase zaměřené na terorismus. Homeland se mi "válel" v počítači asi tak rok. Nebyl čas něco rozkoukat. Ještě, že jsem to neudělal, protože bych neměl čas na nic jiného, než na tento seriál. Dvě řady jsem doslova zhlédl během několika dní. Těžká závislost, při které člověk dokouká jeden díl a ihned musí jít na další. Akčních scén je docela málo, ale to napětí by se dalo krájet. Důležité také je, že to není předvídatelné. Takže během deseti minut je všechno úplně jinak, než si člověk myslel. Geniální scénář s povedenými dialogy. Občas ty dialogy mezi Brodym a Carrie skřípou a je to celkem o ničem (ty zamilované pasáže). Damian Lewis je naprosto perfektní ve své roli!!! Claire Danes mi ze začátku vadila, nevěřil jsem jí nic. Ke konci první řady jsem se s ní smířil. Dvě řady (cca 22 hodin) utekly zatraceně rychle. Teď bohužel musím čekat až do září na třetí řadu, která bude asi dost zajímavá. Po delší době jeden ze seriálů, který se mi dostal pod kůži!

Dredd (2012)

Pravděpodobně největší překvapení roku 2012! Od nového Dredda jsem nečekal absolutně nic a možná to bylo dobře, poněvadž jsem dostal skvělou zábavu. Kdybych to měl srovnat s Dreddem se Stallonem, tak je tento film minimálně o 50% lepší. Karl Urban je takový mix dvou herců. První je Stallone. Proč? Má stejně hrubý hlas a jeho úvodní proslov mi připomínal proslov z Cobry. Druhý herec je Clint Eastwood, protože Dredd celkem slušně hlasí a je drsný jako Dirty Harry. Určitě je Urban dobrou volbou. Film je krásně brutální (roztřílená hlava - luxus) a krvavý. Lenu Headey moc nemusím. Spíš mi vadí, ale tady mě celkem bavila a věřil jsem jí její výkon. Příběh je celkem prostý. Často přirovnávaný k filmu The Raid. Jenže mě to bavilo, takže je mi celkem fuk, čemu se to podobá a čemu ne! Neviděl jsem to ve 3D. Věřím, že by to musel být celkem dobrý zážitek. Jen mi vadili ty zpomalené scény. Jakoby se tvůrci snažili násilnou formou vnutit 3D a aby si to pořádně divák užil, což má své pro a proti. Docela bych se nezlobil, kdyby vzniklo nějaké další pokračování v podobném stylu a je velká škoda, že tento film se nepodívá do českých kin, protože bych na něj zašel!!! Zasloužené 4*

96 hodin: Odplata (2012)

Kdyby tohle byla jednička, tak by tento film měl podle mě daleko větší hodnocení. Samozřejmě 96 hodin byl naprosto famózní thriller, který se prostě jen objevil a upoutal na sebe velkou pozornost. Druhý díl má skoro stejný průběh jako jednička. Půl hodina rodina, únos a pak akce.Několik opravdu skvělých nápadů (lokalizování rodiny bylo výborné). V čem jeale problém? Jednoznačně v akci! Úplně debilní střih. Být na tom v kině, tak bych musel určitě odvracet hlavu a z kina bych si odnesl solidní bolest hlavy. LIam Neeson je stále cool a předvádí výborný výkon. Co dodat? Akční film s debilníma akčníma scénama, ale určitě bych to neviděl na 60%, spíš tak 70-75%. A kdyby nebyli ty akční scény tak hrozné, tak by to bylo dobrý. Pro mě je to za 3,5*!

Skyfall (2012)

Je to asi měsíc, kdy mé oči se zaměřili na bondovský box, který je označen jako ultimate edition obsahující vše doposud 22 vydaných filmů. Řekl jsem si, že zkouškové období ve škole zatím nezačalo a blížila se premiéra nového Bonda, tak proč bych si to nedal hezky pěkně od začátku. Každá bondovka má něco do sebe. Bohužel za nejhorší považuji ty, ve kterých hraje Pierce Brosnan. Bohužel jsou velice přehnané, ale na svou dobu jde o díla, která jsou výborně a nesmyslně natočená. Plus blbosti jako neviditelné auto atd. Po Brosnanovi ale přišel nový představitel. Daniel Craig, kterému nikdo nevěřil, že by se mohl Bonda zhostit dobře. Vypadá jako rusák. Hlavně tedy je podobný Putinovi. Role Bonda se zhostil perfektně. Dokonce Roger Moore ho označil jako nejlepšího představitele Bonda vůbec!!! Casino Royale byla skvělá bondovka, která ukázala, že i James Bond je zranitelný a má emoce. CS přineslo úplně nový pohled na Bonda. Dalším bylo Quantum of Solace, které nebylo nejhorší, ale také nebylo nejlepší a po CS to bylo velké zklamání. A teď je tu 23. film a já jsem byl přesvědčený, že to dopadne hodně dobře. Dopadlo to naprosto perfektně!!! Aby také ne, když se režie ujal výborný režisér Sam Mendes. Příběh je propracovaný a hodně mi připomíná Temného rytíře, což Sam Mendes přiznal, že se nechal tímto filmem inspirovat. Opět vidím ve Skyfallu docela dobrou (až na pár vyjímek) realističnost (vzpomeňme třeba na Moonraker a závěr ve vesmíru - What the fuck?!). Dalé skvělá hudba od Newmana. Obsazení má Skyfall snad nejlepší ze všech bondovek. Daniel Craig je pro mě Bond no.1! Judi Dench podala skvělý výkon a hlavně je příběh soustředěn více na ní. Menší role Ralpha Fiennese není také špatná. Největším překvapením je ale padouch v podání Javiera Bardema!!! Herecký koncert. Pokud Heath Ledger dostal ze Temného rytíře Oscara, tak Javier Bardem MUSÍ dostat také Oscara. Když už jsem u těch Oscarů, tak úvodní song od Adele by si zasloužil také Oscara. Jsem zvědav, jak bude Bond pokračovat, jestli se bude ubírat tímto směrem, jako Skyfall a nebo jestli časem z něj budou blbosti jako Dnes Neumírej atd. Hlavně bych byl rád, kdyby Craig ještě pár filmů zůstal jako představitel Jamese Bonda, protože černoškého Bonda opravdu nechci - nebyl jsem ani pro Craiga a jak překvapil. Pravděpodobně jde o nejlepšího Bonda a ještě jedna návštěva kina mě určitě čeká!!!

MasterChef (2012) (pořad) odpad!

Nova opět těžce nezvládá další reality show, která jde ve stopách televize Prima s pořadem NA NOŽE! Je fajn, že se Nova ohání luxusní kuchyní, vilou a product placementem v podobě Billy (děkujeme za sponzorský dar), ale to nestačí, když to uvádí někdo, kdo neumí moderovat a v porotě jsou tři namyšlení hovada, kteří si nastudujou nějaké rádoby drsné hlášky a nic není z jejich hlavy. Nejhorší je, že se snaží podobat panu Polhreichovi. Snaží se, ale jemu nesahají ani po paty. U mě jsou to obyčejní ubožáci, co si něco dokazují na ostatních. Myslím, že polovina soutěžících umí vařit lépe než oni. Některá jídla vypadají vážně skvěle, ale bohužel vše to kazí Nova s jejím provedením!!!

Zabij, nebo budeš zabit (2007)

Ostrov. Pár lidí, kteří se mají navzájem zabít a jen jeden může přežít. Něco podobného jsem už viděl. Od vynikajícího Battle Royalu, až po nudné Hunger Games. Tento film je naprosté béčko, jenže velmi zábavné bečko, kdy něco kolem 100 minut uteče jako voda. Je pravda ale, že první hodina mě opravdu bavila hodně. Po té hodině však tempo začalo značně upadat a tudíž i můj zájem. Vrcholem byl konec (přesná rána do helikoptéry), který je strašně debilní a řekl bych, že tvůrci nevěděli, jak film ukončit, tak něco narychlo vymysleli. Dalším problém jsou akční scény. Vzhledem k hodně roztřesené kameře nemá divák možnost něco pořádně vidět a tak jsem slyšel jen rány a občas jsem viděl komu ta rána padla. Mám rád drsné filmy, ale tohle bylo někdy až moc! Především scény obsahující násilí na ženách mě donutilo odvrátit hlavu. Steve Austin mě svým výkonem příliš neoslovil. Jeden výraz ve tváři, žádné emoce. To už na mě udělal lepší dojem wrestler John Cena. Nebýt té kamery a debilního konce šel bych možná i na 4*, takhle je to obyčejný průměr, na který se ještě někdy určitě podívám, protože se jedná o dobrou zábavnou akčňárnu!

Hunger Games (2012)

Nevěřícně kroutím hlavou nad čísly, které obklopují tento film. Rozpočet 78 milionů dolarů a celosvětové tržby necelých 700 milionů?! Nechápu, jak je to možné. Něco tak nudného jsem delší dobu neviděl. Jít na to do kina, tak jsou celkem dvě možnosti, co by to ve mě vyvolalo. Byl bych určitě naštvanej, že jsem za to vyhodil peníze, a nebo bych tam usnul nudou. První hodina byla fakt nezáživná. Seznamování se s jednotlivými soutěžícími. Potom když začali Hunger Games jsem čekal, že se něco konečně začne dít. A ono nic!!! Parta puberťáků šaškuje v lese a snaží se jeden jednoho zabít a do toho všeho romantika. Totální hnus! Kdyby aspoň to zabíjení mělo "eRkovou" úroveň, tak by to bylo taky o něčem jiném. Na hudbu od Jamese Newtona Howarda jsem si také už zvykl, že stojí poslední dobou za nic. Jediné, co to zachraňuje od odpadu jsou jednozačně herecké výkony v čele se skvělou Jennifer Lawrence. Na závěr dvě otázky, na které prozatím neznám sám odpověď. Podívám se ještě někdy na Hunger Games? A budu mít odvahu vidět druhý díl? Bude to těžké rozhodování se k tomuhle přemluvit.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Kdo by se netěšil na akční řežbu, jako je film Expendables?! Společně s filmem Temný rytíř povstal jsou Expendables 2 nejočekávanějším filmem roku 2012. Zatímco jednička se (co se akce týče) držela při zemi, tak dvojka nasadila akční laťku hodně vysoko. Vysoko a tak strašně přehnaně, že akční scény nejsou vůbec reálné (vlet letadlem do dolu)! Ale to je mi celkem fuk. Já jsem šel do kina na akční film a přesně to jsem dostal. Akční scény jsou velmi dobře natočeny. Krev krásně stříká a sem tam je ustřelená nějaká ta hlava. Děj filmu je klasické béčko plné klišé. Hlavním lákadlem jsou především všechny ty akční hvězdy z minulého století. Posádka z minulého dílů zůstala stejná, jenže navíc přibylo pár hvězd navíc. Hlavně Jean Claude Van Damme, který je bezpochyby hlavní hvězdou filmu a stále ukazuje, že patří na velká plátna kin! Jen se ho ujmout nějaký kvalitní režisér. Film se může pochlubit několik skvělými hláškami a podle mě nejvtipnější scénou roku 2012. Chuck Norris vnesl do snímku velkou dávku humoru a celé kino se smálo nahlas. Po TDKR druhý nejlepší film roku 2012. Skvělá zábava!!! Těším se na další díl(y) a doufám, že budou stejně vydařené, jako tento!

Šest výstřelů (2012)

Jean Claude Van Damme (můj oblíbenec) na vzestupu!!! Poslední tři filmy - počínaje JCVD, přes Assassination games a po 6 Bullets - jsou poměrně kvalitními filmy. Opět se neubráním srovnat tyto filmy například s debilním Terorem ve vlaku, což byla hrůza. 6 bullets mi silně evokuje 96 hodin a lehce i Muže v ohni (nebudu psát proč, nechci spoilerovat, ale myslím, že to v tom jde lehce poznat). Takže příběh je ohraný a několikrát viděný, ale co mají tvůrci stále vymýšlet za originality? Začátek filmu je solidní akčňárna, potom jde o dobrý thriller a konec mi silně připomínal jednu epizodu z 24 hodin ze 4. řady. Jean Claude Van Damme zde vypadá velmi ve formě a navíc je to prostě sympaťák! Akční scény nejsou vůbec špatné, ale mohlo by jich být více. Ernie Barbarash by však svoji režii mohl trošku zplešit. Jsem zvědavý, co přinesou Expendables 2 pro budoucí kariéru Van Damma, protože stále je vidět, že na to má! Tento film si zaslouží 4*. Teď už jen doufat, že Van Damme si nepodělá reputaci v pořadí čtvrtým Univerzálním vojákem, od kterého já čekám průser! 6 bulllets je koukatelný lehký nadprůměr!

Zahrajte mi "MISTY" (1971)

Režijní debut mého oblíbence dopadl skutečně velmi dobře. Příběh je na svou dobu dost originální. Už vím, kde čerpali tvůrci filmů jako je Misery anebo Osudová přitažlivost. Hezky pěkně pomalý rozjezd. Ale po půl hodině to začne být hodně zajímavé a především napínavé. Problém je, že je to dost předvídatelné, ale i tak jsem ke konci filmu nedýchal. Dvě dost brutální scény, které kazí divně zbarvená krev! A možná bych si odpustil i ten jazzový koncert, nebo co to bylo. Clint Eastwood podává jako vždy skvělý výkon, ale je jasné, že hlavní hvězdou je zde Jessica Walter s jejím naprosto dokonalým výkonem. Na to, že je to staré 40 let, tak je to stejně skvělý film a trošku mě zaráží místní hodnocení. Alespoň že tržby při rozpočtu 725 000 dolarů se vyšplhali na 10 milionů!