Lost Highway (1997)

Typicky Lynchovský film, který pravděpodobně nepochopíte, ale i tak vás bude lákat úžasná mysteriózní atmosféra, skvělá hudba, herecké výkony, režie, scénář a kamera.

Mrtvý muž (1995)

Mrtvý muž je dalším počinem režiséra Jima Jarmusche. Jim Jarmusch mě málokdy sklamal a u toho film to není jinak. Naopak si myslím, že právě Mrtvý muž je nejlepší film Jima Jarmusche. Jsou tu skvělé herecké výkony zejména Johny Depp a Gary Farmer. Krásná čistá scéna, úžasná režie a scénář. Perfektní hudba od Neila Younga. Dohromady to tvoří skvělou atmosféru. Tohle musí vidět každý fanoušek westernu. "Do you know my poetry?"

Noc na Zemi (1991)

Noc na zemi je další film od mistra civilizmu Jima Jarmusche. A znovu překvapil, narozdíl od filmu Kafe a cigára je tu povídek méně, ale zato jsou propracovanější. Dialogy tu znovu sviští jak na běžícím páse. Film má velmi příjemné obsazení.  Kamera, scénář, režie jsou super. Vše je podtrženo skvělou hudbou a společně to vytváří skvělou atmosféru. Nejraději mám povídku z Říma, kde je užásnej Roberto Benigni, kterej hází slovo za slovem, větu za větou a na vteřinu nezavře hubu. Musím určitě zmínit povídku z New Yorku, která má pohodovou atmosféru a nejednou jsem se zasmál. Nakonec ještě máme smutnou povídku z Helsinek na zamyšlení, která do toho celého skvěle sedla. Celek je fakt příjemný a pokud chcete začít s Jarmuschem, tohle je skvělá volba.

Kafe a cigára (2003)

Kafe a cigára je druhý film od Jima Jarmusche, který jsem viděl a i podruhé mile překvapil. Film má příjemnou civilní atmosféru, skvělé herecké výkony, režii a scénář. Hudba krásně do filmu ladí. Kamera je super, jsou tady skvělé čisté scény a vizuál celkově vypadá úžasně. Scény jsou pomalé a Jim Jarmusch nikam nespěchá a nechá vás, ať si každou scénu pořádně vychutnáte. Když příjde na dialogy (které jsou hlavní pohonnou hmotou tohoto filmu) svištijou jak na běžícím páse a myslím si, že právě kontrast mezi pomalými scénami a rychlými dialogy tomuto film fakt sedne. Jsou tu skvělé nápady, kdy herci hrají sami sebe, některé fráze opakují i v jiných povídkách nebo povídka sestřenice, kde obě sestřenice hrála Cate Blanchatt atd. Nejraději mám povídku dvojčata, ve kterých je Steve Buscemi, který nedostal moc prostoru což je škoda, ale to co zahrál, zahrál fakt dobře. Nejslabší povídka je asi Jack ukazuje Meg Teslův transformátor, ale i tak je dost solidní. Celkově je film fakt příjemný a pohodový není vůbec dlouhý a myslím si, že všechny povídky sjedete najednou.

Ran (1985)

Další film Akiri Kurosawy, tentokrát barevný a barvy tady Kurosava využil opravdu skvěle kombinací s kompozicí je celkový vizuál 10/10 a spoustu krát jsem si řekl: „Tohle je skvělá scéna" .Herecké výkony jsou dobré, hlavně Tacuja Nakadai, který je nejvíce zapamatovatelný. Co se týče tempa, první polovina krásně plyne druhá se docela táhne, ale je to zachráňeno koncem. Rozhodně to není zklamání, ale mezi nejlepší Kurosawovy filmy bych to nezařadil, možná to na podruhé bude 5/5. Ještě to má hezké kostýmy.

Mulholland Drive (2001)

Film je to skvělý jsou tu dobré Herecké výkony, skvělé napsané postavy, děj dobře plyne, úžasná mysteriózní atmosféra, ale pak nakonci s váma Lynch zase vyjebe.

Až na krev (2007)

Tenhle film je mistrovské dílo. Technická stránka filmu je špičkově udělaná. Úžasná režie a scénář. Skvělá hudba. Úžasný herecký výkon Paula Dana a nadlidský výkon Daniela Day Lewise, kteří hrají hluboce napsané postavy. Robert Elswit tady dokázal že je úžasný kameraman.  Každý záběr je nadherný, snad v každém záběru je precizně odvedena kompozice a z každého záběru jde cítit jak si na tomto filmu dali záležet. Skvělé drama s úžasným vývojem postav.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Na tuhle klasiku jen tak nikdo nezapomene a bude kultovní ještě hodně dlouho let. Skvěle odvedená režie a scénář. Dobře vypadající praktický efekty a na tu dobu i počítačový efekty. Prostě klasika

Vyvolený (2000)

Nejsem vůbec fanoušek Shyamalana, ale jeho netradiční pojetí superhrtinů vytváří ten nejlepší superhrdinský film. Skvělá hudba, herecké výkony a výborná atmosféra. Záhadné odkrývání schopností a originální záporák. Skvělý film pokud vás už štvou novodobé superhrtinské filmy. Škoda jak to dopadlo s ostatními díly.